Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 2 éves...

Hogyan szoktassam le 2 éves (25 hónapos) fiamat, hogy ne lökdösse a gyerekeket a játszótéren?

Figyelt kérdés
Igazából nem verekedésből csinálja, hanem incselkedik, neki ez játék. csak még kis buta és nem tudja hogy a lökdösés mást is jelent. De a többi anyuka nem tudja ezt és kicsit kellemetlen. Hiába szólok rá, mintha nem is hallaná.
2012. ápr. 23. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

èn valami olyasmit csinálnék, hogy oda mennék mikor ilyen történik, elmodnanám nem szabad, és megsimogatnám a másik kisgyereket. (ezzel érzékeli mi is a helyes mentalítás), majd mivel érted mit akar, megmutatod neki, hogy mutassa a kezével és mondja hogy gyere... Ezzel invitálja a gyerekeket futkározni.


Lányom még csak másfél de ö is imádja ha futkározhat valakivel (lehet össze kéne engednünk öket, mert sok gyerek, nem szereti ezt). Ö oda megy a gyerekhez, ránéz, majd hátat fordít neki, és sandán a válla fölött átnéz a másikra, és elkezd nevetve rohanni. ez sokszor bejött neki, és talál így futkorászos partnert. habár ö fejlesztette ki, de szerintem a fiad is erre vagyik.


Mutasd meg neki, hogy tudja hívni a másik gyereket a játékba.

2012. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Hát őszintén én kicsit megsuhintanám a fenekét, amikor épp látom, hogy csinálja. Nagyon rossz szokás és később közösségben elfogadhatatlan lesz. A fiam nem csinált ilyet soha, de épp tegnap a 11 hós hugit megpróbálta ellökni (soha korábban ilyet nem láttam tőle), 2,5 éves egyébként. Abban a pillanatban rácsaptam a kezére és a fenekére. Egyszer már volt ilyesmi, akkor dühből apát ütötte meg, hasonlóan cselekedtem. Azonnal, nem erősen, de határozottan. Azóta nem is csinálta és tegnap óta már vagy százszor elmondta játék közben, hogy többet nem löki el a hugit. Szóval hat és néha kell.
2012. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem csak rászólnék, hanem félre is ültetném, magam mellé, hogy egy 10 percig ne játszhasson. Ha újra lökdösődik, akkor újra. ő hamar megtanulná szerintem, hogy ha lökdösődik, akkor nem játszhat. A többi szülő meg látná, hogy nem veszed félvállról, hogy a tiéd lökdösi más gyerekét.
2012. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a szituàcio nàlunk is.Nekem azt mondtàk ne ussek rà ilyenkor hanem tegyem buntibe...
2012. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Semmiféleképp nem ütök rá, szerintem azt se tudná miért kapta, mint ahogy azt se hogy ez rossz a lökdösés. Ő ezt játékból teszi, így próbál játszani, csak hát ez ugye nem jó. És kicsit kellemetlen nekem a többi anyuka előtt. Akkor mondom nekik hogy játékból csinálja, nem verekedésből.
2012. máj. 2. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta egy időben a bölcsődében, mindenkit lökdösött, és közben vigyorgott.Ha rászóltak,hogy nem szabad, akkor megsimogatta a gyerekeket, de lökdöste tovább.Akkor hagyta abba, amikor elkezdett többet beszélni.Szerintem figyelemfelkeltésként csinálta.Van olyan gyerek a bölcsiben,aki harap is.Szerintem kisfiúknál ez megszokottabb, mindig rá kell szólni, anyomában lenni, hogy ne bántson mást, és 100 elmondani.Verni ezért nem kell, mert agresszivitás agresszivitást szül.
2012. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy nem tudja, hogy rossz dolog a lökdösődés.

Bizony nem tudja, ezért meg kell neki tanítani.

Nem édes hangon mondani neki, hanem mint egy fontos dolog szigorúsan, hogy ezt nem szabad. Fokozatosan, folyamatosan tanulják a gyermekek a dolgokat. Miest nem helyes magatartást látsz, egyből jelezd neki, hogy ez nem helyes. Máshonnan nem tudja megtanulni, csak ha szólnak neki. Így is fog kelleni idő mire megérti, hát még ha később kezded. És minél nagyobb annál furcsábban fognak rátok nézni, most még nem. Ne mások előtt mentsd a gyermeked, hanem logikusan mentheted is, de jelezd azt is hogy azért próbálod megértetni a gyerekkel. Mert egy idő után, nem a gyereket fogják hibáztatni, hanem téged. Sőt, lehet, hogy máris azzal, hogy csak véded és nem tanítod meg neki mit szabad mit nem, neki nem jelzel.

Ez ilyen sajnos.

Időigényes minden ez is az lesz. Esetleg kipróbálhatod vele, hgy milyen érzés ha meglököd, és nem játékból, hanem komolykodva.

Nem kell túl babúsgatni őt azzal, hogy nem szólsz rá, mert nem értheti, tanítsd meg megérteni dolgokat.

2012. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

16:30-as: igen a kisfiam is ezt csinálja. Ő is nevet közben. Nagyon remélem hogy hamarosan elhagyja ezt.

19:35-ös: mindig rászólok ha ezt csinálja. Határozottan és szigorúan mondom neki hogy ezt nem szabad. De nem is figyel rám, mert a másik kisgyerekkel van elfoglalva.

2012. máj. 2. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:

16.30-as vagyok:igen,biztos el fogja hagyni.Ha mindig mondod neki, hogy nem szabad,ki fog benne alakulni ez a dolog lassanként,mert látja a családban a példát,hogy nem verekedünk.

Én is kétségbe voltam esve,mert a lányommal soha nem volt ilyen gond, ugyanúgy nevelem őket.De elmúlt magától, persze jött újabb-most a bölcsiben kisangyal, otthon meg hisztizik egész nap.de hát erre fel kell készülni...

2012. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!