Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartjátok meg az...

Mennyire tartjátok meg az ünnepeket kisgyerekkel? "Rossz" családom van akiknek az ünnep a z.bálásról szól.

Figyelt kérdés

A férjemmel úgy döntöttünk mi más példát mutattunk a gyerekünknek. Az ételeket, és az ünnepeket teljesen normálisan kezeljük. Nincs ünnepi ebéd, se semmi felhajtás. Pl karácsonykor a gyerek kedvencét főzzük és akkor eszünk együtt. Nincs nagy ajándékozás, se nagy díszítés. két ajándékot kap, egyik a fa, másik meg egy könyv kis játékkal. Próbáltunk úgy élni, hogy ne érezze azt, hogy habzsolnia kelljen, az ünnep ne az ajándékozásról szóljon. Inkább, hogy együtt vagyunk. Az legyen az öröm, hogy együtt töltünk időt.

De eljutottunk oda, hogy a gyerekem nem várja a karácsonyt, se semmi ünnepet. Szerinte őt a mikulás és a jézuska sem szereti mert nem kap jó ajándékot. Mikor kérdezem mi a jó ajándék akkor elkezdi sorolni xy mit fog kapni, mennyi mindent. Ő meg úgy sem kap jó dolgot.

Borzalmas anyának érzem magam, de nem akartam, hogy arról szóljon az ünnep, hogy mennyit költünk és pazarlunk. Most meg a férjem velem veszekszik, a gyerek szomorú az oviban is feltűnt hogy semmiben sem aktív, nem akarja a feladatokat csinálni. Ott is elmondta már, hogy ő nem szereti a karácsonyt. Többször elvonul a többiektől, van hogy órákat ül az öltözőben.


2020. dec. 10. 10:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Pont így nem fogja különlegesnek érezni, hisz semmi ünnepi kaja, a fán kívül semmi plusz nincs neki.

Én a lányom kedvencét hétköznap is megfőzöm, mindig meg is főztem. Ő már mondjuk 11 éves.

Ti döntésetek, de kirekesztve érzi magát, és joggal.

2020. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
99%

Szép dolog amit írsz hogy a karácsony ne az ajándékról szóljon de egy kisgyereknek igenis arról szól. Szerintem (magamra visszagondolva) egy kisgyereknek a karácsony azért szép mert benne van hogy a jézuska/mikulás hoz neki valami olyan ajándékot amire vágyik és akkor mellé ugyebár ott van hogy anya,apa ott van vele, díszített lakás,fa is ad egy hangulatot de a legnagyobb lényeg mégis az amit írtam hogy a jézuska/mikulás mit ad neki.

Aztán később amikor már nagyobb/felnőtt lesz akkor már nem ez fog számítani neki sem.

Pl. nekem még nincs gyerekem, kicsiként nekem is a jézuska ajándéka volt a legnagyobb szám, aztán jött az az időszaka hogy magát az ünnepet,hangulatot várom, aztán jött az ami most van hogy azt várom hogy a párommal kettesben karácsonyozzunk(másnap családdal) és ezután fog jönni amikor majd egyszer én is a saját gyerekem és az ő öröme miatt fogom várni :)

2020. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%

Te is tudod a valaszt. Iden diszitsd fel a lakast, vegyel szines ajandekokat stb. Kerdezd meg mit szeretne kapni meg van idod megvenni! Erdekes hogy milyen ellenerzesed van a karacsonnyal kapcs, szerintem csodalatos unnep es oriasi elmeny gyerekkent. En ha csak megnezek egy coca cola reklamot a gyerekkorom karacsonyai jutnak eszembe, a fenyo illata, meg a nappaliban vilagito fa emleke. Persze volt unnepi kaja de sose az volt a lenyeg hanem a hangulat. A pepcoban tok jo karacsonyfa diszek vannak most amugy, ujitsatok be parat es diszitsetek meg sussetek

Mezeskalacsot. Nalam meg csak par honapos a baba es 2 honap mulva koltozunk emiatt nagyon sajnalom hogy nem tudok annyira karacsonyi feelinget varazsolni a dobozok miatt de alig varom hogy jovore kielhessem magam 🤗

2020. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
99%
Szegényke, persze hogy félreérti. Én értelek, szerintem nem vagy rossz anya, de attól, hogy karácsonykor kap "jó ajándékokat", nem lesz elkényeztetett. Mi viszonylag szegények voltunk gyermekkoromban, de anyukám karácsonyra mindig összehozott néhány elég király játékot. Soha egész évben nem volt semmi extra ajándékunk, de a karácsony az mindig extra volt. Legfinomabb ételeket főzte nekünk, amit tudott, mindig csináltunk mézes kalácsot együtt, játszottunk egész nap, fát díszítettünk. Hát én imádtam. Mai napig legjobb emlékem az összes karácsony. És mondom, szegények voltunk, tisztában voltunk vele, hogy ez nem alap, nem fogunk mindig mindent megkapni, de a karácsony egyet jelentett mindennel, ami akkor azon az a 3napon a legjobb. Szóval inkább arra törekedj, hogy tudja, hogy ezeken a napokon vannak jó dolgok, mert akkor izgalmas lesz a várakozás. A többi napon meg nem kell elkényeztetni, és így bőven meg fogja ő is érteni, hogy a jó játékok nem jönnek csak úgy, azokra várni kell. A vacsora meg tőletek függ, nálunk nem zsíros ételek vannak most sem, hanem mindenféle sült, zöld köret stb. Az is lehet finom. Nem muszáj zsírt enni cukorral. Szóval fel a fejjel, tudom h jót akartál, de ő még pici és várja a csodát ő is, csak nem tudja, hogy mitől függ. :)
2020. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
99%
Mi is elég szegények voltunk, de a karácsony az mindig különleges volt. Anya mindig finomakat főzött, segítettünk sütni, szaloncukrot fűztűnk, együtt díszítettük a fát. Táncoltunk a fa előtt, lopkodtuk a szaloncukrot a fáról, hogy ne vegyék észre a szülők a csomagolást rajta hagytuk 😄 Igaz sose tudtuk azt megkapni, amire a legjobban vágytunk játék, de azért mindig örültünk annak, amit kaptunk. Legjobb gyermekkori emlékeim a karácsonyok, jövőre már mi is hármasban töltjük a karácsonyt a pici lányunkkal, remélem ha nagyobb lesz neki is jó élmények lesznek a karácsonyok, mint amilyenek nekem.
2020. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
98%
Biztosan jót akartál, de nagyon rosszul csinálod. Elveszed a gyerektől az ünnep varázsát, örömét. A helyedben sürgősen átgondolnám ezt a dolgot és elkezdenék díszíteni, készülődni, rendes ajándékot venni (a gyerekeknek ez igenis nagyon fontos) , hangulatot teremteni. Még nem késő kijavítani ezt a hibát, de ne késlekedj.
2020. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
99%

Még annyit, hogy nem kell a pazarlásról szólnia a karácsonynak, de egy kisgyereknek igenis fontos, hogy azt kapja (ésszerű keretek között!) amire vágyik.

Mikor főznél ünnapi kaját, mikor sütnél finomakat ha nem az ünnepek alkalmából?

Biztos, hogy nem vagy rossz anya, csak nem érted, egy kisgyereknek miért is olyan fontos ez.

Gondolj bele, hogy visszamegy az oviba, mindenki élménybeszámolót tart, ő pedig nem, mert egyszerűen nincs miről. Anyagi helyzetetekről nem írtál, de nem kell nagy dolgokra gondolni,nem hiszem, hogy a csillagokat kérné a gyermeked.

Mi sz@rban vagyunk, nincs most munkám 3 hete, de amit terveztünk a lányomnak, (egy új telefon) megvesszük, mert szükséges is, meg örülne is. És gondolj bele, szilveszterkor meg szülinapja is lesz.

Én mindent megteszek, hogy széppé varázsoljam a mostani nehézkes helyzetben is.

Szerintem gondoljátok ezt újra.

#1 voltam.

2020. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

a gyerek kedvencét főzzük és akkor eszünk együtt.


Ja, hát jobb helyen eleve nem főznek olyant, amit valaki nem eszik meg, és mi mindig együtt eszünk, legalább este. Úgyhogy nálunk ez nem ünnepi.

2020. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%

Inkább, hogy együtt vagyunk.


ez is annyira rossz duma... együtt vagyunk az év 36 napján. Akkor is játszunk, olvasunk, összebújunk, beszélgetünk. Ahogy rendszeresen találkozunk a nagyszülőkkel, testvéreinkkel. Úgyhogy ez az ajándékozzunk közösen töltött időt normális helyen nem ajándélk, mert ez a természetes.

2020. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy külőnlegeset főzöl, vagy ajándékozol nem kell a pazarlásról, zabálásról szólnia


A gyerekedet megértem.

2020. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!