Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, hogy egy 1...

Mennyire normális, hogy egy 1 évesnek még mindig az újszülött cumi kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 13 hónapos a lányom, születése óta nem kell neki más cumi, csak a megszokott Mam-os újszülötteknek való pici cumi. Két gondom van vele: már nagyon elharapta a tövét, beszivárog a nyál a lyukon. A másik hogy félek, lenyeli, mert simán befér már az egész cumi a szájába. Próbáltam neki a nagyobb méretet, de kiköpi, öklendezik tőle. De a pici megszokott cumija nélkül nem akar elaludni (csakis alváshoz adok neki cumit, ébren nem). Mit tanácsoltok mit tegyek? Illetve mennyire megszokott ez, hogy ekkora kisgyerek újszülött cumit akar?
2020. dec. 15. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Én nem adnám már oda, ha le tudja nyelni. Főleg nem éjszakára, meg is fulladhat.

Vedd el tőle. 1-2 napig sír majd vagy elfogadja a nagyobbat is, ha rájön, hogy nincs más.

2020. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem az a kérdés, hogy a gyerek mit akar, hanem az, hogy a szülő miért nem gondolkodik helyette és mond nemet neki nyilvánvalóan veszélyes esetekben? Miért félnek a mai szülők szülők lenni és a gyerek szemszögéből népszerűtlen döntéseket hozni?


A tanácsom az, hogy a cumitól köszönjön el és vágd ki a kukába. Ha a nagyobb meg nem kell, akkor ennyi volt a cumiidőszak. Le is lehet rakni. Sírni meg mindenki sír, olyan élet nincs, ahol nincs sírás. Igaz ez 1 évesen és 100 évesen is.

2020. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"már nagyon elharapta a tövét, beszivárog a nyál a lyukon"


Az megvan, hogy minimum 3 havonta le kellene cserélni a használt cumit? Még akkor is, ha méretet nem váltasz.

Ha pedig sérül, akkor azonnal cserélni kell.


Ez nem olyan dolog, amit megtárgyalhatsz a gyerekkel.

2020. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Mi, ahogy láttam hogy már simán beférne a szájába, néztünk neki nagyobbat. Mert így elég veszélyes. Nézd meg a cumikat, ugyanolyan végüt nézz mint amilyet most használtok, csak a száján kívüli rész legyen nagyobb mint amit be tud tömni a szájába. Ha sérült, szetrágott, azonnal csere másikra mert az is veszélyes lehet. Két dolgot tudok mondani, az egyik a fenti, szoktasd rá mert örökké nem használhatja a kicsi cumit, vagy nincs cumi innentől. Ha annyira cumis még, akkor el fogja fogadni a cumit de tényleg arra figyelj hogy alakra a cumi vége olyan legyen mint amit megszokott. Pl az én gyerekem öklendezett a lapos fajtától, igy neki a kerekebb volt.
2020. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kidobtam a cumit.

"Miért félnek a mai szülők szülők lenni és a gyerek szemszögéből népszerűtlen döntéseket hozni?" -Ezt az általánosítást nem igazán veszem magamra, mert elég radikális és konzervatív anyukának számítok. Egyedül ebben a cumikérdésben nem voltam biztos, ezért megkérdeztem.

2020. dec. 15. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

1 èves lànyom 6+ hònapos cumit hasznàl, viszont nem fèr be a szàjàba ès havonta cserèlem.

Doki szerint ìgy rendben van :)

2020. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!