Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves volt gyermeked...

Hány éves volt gyermeked mikor megnézte a Jégvarázst? Tetszett neki?

Figyelt kérdés
2020. dec. 15. 22:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen nézte meg. Tetszett neki, de nem lett nagy rajongó. Párszor kéri, hogy tegyük be a dvd-t, de semmi extra. De lehet, hogy késôbb még megszereti.
2020. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem fél a 2 éves kislányom, azért tettük be neki mert imád táncolni és a zenét, hogy hátha tetszik majd neki de ignorálta teljesen. Az Oroszlánkirályt viszont szereti de abban van A RÉSZ aminél mondja is, hogy ijesztő de lehet csak amiatt mert a mai napig majd’ elbőgöm magam rajta és ezt látja rajtam 😂
2020. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

6,5 évesen. Tetszett neki, de a 2. részben voltak szerintem olyan félelmetes jelenetek, amik nem neki valók. Úgy általában a mostani Walt Disney mesékkel nem vagyok kibékülve, pedig a Hófehérkénél nem tudok félelmetesebbet. A Jégvarázs nekem kellemes csalódás volt, de meg se közelíti a régi Walt Disney meséket. Amúgy a legjobban az 1981-es Róka és a kutya c. Walt Disney Vuk-utánzat rázta meg, végigzokogta az egészet, csak azért néztük végig, hogy ha már belecsöppentünk, éljük át a happy and-et is. Na, az hiába régi Walt Disney mese, nagyon félresikerült. Nem az a baj, hogy van benne halál és elválás, hanem hogy szinte végig csak az van benne.

A nagy kedvenc a Hamupipőke, de már annyiszor látta, hogy mostanra azzal beteltünk. Egy időben kívülről tudta.

2020. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%
A Róka és kutya rajzfilmjéhez hasonlóan én Bambiról vélekedek így és igazából nem is látom értelmét a történetnek. Pedig annak idején még tényleg gyerekek számára akart működni a Disney, de 1-1 alkotással megelőzte a mai kort. Most pedig már - valamennyire az animék sikeres hatására - egyáltalán nem gyerekeknek készítik egyik modern animációt sem. A Jégvarázs második része kifejezetten 12+ lett.
2021. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 E-Zsolesz válasza:
28%
Teljesen így igaz, ezek a filmek már alapból nem a kisgyermek-közönségnek készülnek. Az egy más dolog, hogy a játékipar rájuk hegyeződik és azzal együtt bizniszelve a Filmiroda nagyon sok esetben tévesen bekockáztatja a 6-os karikát. Többnyire egészen addig, amíg nincs vér. Bár nagy felháborodást okoztak azzal, hogy a Zootropolis-ra is fittyet hánytak és konkrétan látható vér. A TV-csatornákra már szigorúbb jogszabályok érvényesülnek és ki kell tenni a 12+ karikát. Persze a 12+ nem tiltás. Egy szülő el tudja dönteni, hogy csemetejével együtt 7-11 éves kor között megnézi-e pl. a Jégvarázst. De gyermekvédelmi munkatársként felhívnám a figyelmet arra, hogy sok esetben 6-os karika esetén is felfelé gondolkodjanak a szülők. Egy olyan esetet tudok mondani, ahol még a 6-ost is indokolatlannak éreztem és így a Filmiroda ezzel nagyon becsapja a szülőket. Ez pedig a Csodapark, ami alig tartalmaz bármit és így nem összevethető Jégvarázzsal és Zootropolis-szal. Érdemes előre megtekinteni az amerikai besorolásokat és azokkal együtt elgondolkodni. Amikor PG-t jeleznek egy animációhoz, az már úgyszólván szigorúan fogható fel. Hiszen kb. 10 éves korig jelez szülői felügyeletet, utána már csak 14-es következik. A PG-t megkapta a Jégvarázs is, ehelyett szórogatják nálunk a semmirekellő téves 6-ost. Csak a biznisz miatt.
2021. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!