Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit reggelizik a kisiskolás...

Mit reggelizik a kisiskolás gyereketek?

Figyelt kérdés

Nálunk három menü van

1. Főtt quinoát és joghurtot összekeverek, ebbe beleszórok gyümölcsöket és müzlit

2. Sajtos rántotta

3. Zabkása túróval, tojással, magvakkal, joghurttal, gyümölcsökkel és mogyoróvajjal


2020. dec. 16. 09:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%

Az én gyerekem kórosan sovány kategória a legtöbb ember szerint(szerint szimplán vékony) 119 cm/17kg, 7 éves, nagyon aktív, mozgékony gyerek, nehezen fárad ki.


Szerintem sokkal több kalóriát igényelne, mint amennyit megeszik, de beletömni nem tudom.


Egyébként honnan tudod, hogy az ember szendvicse nem barnakenyérből és tonhalból áll sok paradicsommal és salátával?(ezt pl szereti a gyerekem, az egyetlen halas étel, amit megeszik) Vagy mondjuk rozsabonettből meg feketeerdei sonkából?


Én úgy próbálom hízlalni a gyereket, ahogy tudom, de nem sikerül.


Mellesleg gondolod, hogy a válogatós gyerekek ha még az édességet is elutasítják majd pont a datolyával édesített zabkását fogják megenni?


Pont azért eszik ilyet, mert válogat. Képzeld más földrészeken is rühellik a gyerekek a nem finom ételeket, attól, hogy ott azt eszik, mondjuk 15 fajta halat, lehet hogy az ottani gyerek mindet utálja és csak a mellé tálalt rizst eszi meg.


Örülünk, hogy a gyerekünk eszik, ráadásul ez csak a reggeli.

2020. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%

"Kedves" 8as...ha már engem emeltél ki ("nincs kapacitásom többre") akkor nem értem a felháborodást...

Gabonapehely = viblance, hester life... bocs, hogy nem csinálgatom este otthon a házi készítésű granolát.

Péksüti, piritós,szendvicsel semmi baj nincs...tojás után én nem fogok tudni fél órát szellőztetni márpedig annyi minimum kell.



A nincs kapacitás simán jelenthet egészséges reggelit csak gyorsat, mert arra van idő.És bár az én gyerekeimnek a fél fogukra nem lenne elég reggelire egy rudi, azthiszem nem dől össze a világ ha egyszer-egyszer azt kap egy gyerek.

Na de csajok most megtudtuk.a szupermamitól milyen szar anyák ia vagyunk, oda se neki 🤣🤣

2020. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
28%

pedig tényleg van itt egy-két nem normális reggeli, például a péksütemény, pogácsa. a virsli önmagában egy ipari hulladék, nemhogy mikrózva, biztos finom fonnyadt. én ezeket nem adnám.


a szendvics, müzli és tea/kakaó jó, ha minőségi alapanyagokból készül. egy zabpelyhes palacsintát be lehet keverni este, reggel kisütni. (férjemnek és magamnak sütöttem gyakran, kb 15p alatt megvan.)


egyébként nyugodtan pontozzatok le, nekem tök mindegy mit eszik a gyereketek.

2020. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
29%
ja, ez lemaradt, a nutellás kenyér sem normális reggeli. ilyen kajákat akkor kell enni, amikor már evett rendesen és max desszertnek.
2020. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Én szerintem sosem fogom megérteni, hogy mi a külömbség a müzli és a gabonapehely között. Mármint láttam már darabos müzlit és pelletszerű (nem tudom máshogy megfogalmazni) gabonapelyhet is. Legalábbis a csomagolásukon ezt írja.

A Hester’s Life-ot használjuk, de a Viblanceról még nem hallottam. Mármint most, hogy utánanéztem a csomagolásának, emlékszem, hogy szoktam látni ilyet, de még sosem próbáltuk.

2020. dec. 16. 14:10
 16/31 anonim ***** válasza:
25%

amúgy ezeket nem azért írom mert én szuperanya vagyok, az én gyerekem még csak 1 éves, nyilván nem hozzám szólt a kérdés. csak nagyon meg vagyok döbbenve, hogy szerintetek a virsli, pogácsa, péksütemény normális reggeli. és nyilván ez nem sza.ranyaság tőletek, egyszerűen csak valószínűleg nem tudjátok h ez ártalmas.


lehet tojás után szellőztetni kell, (wtf amúgy, nekünk sosem kell) de ha ez az ára h ne szemetet adja a gyerekednek, akkor vállald be.


almát répát is lehet pucolni, mindenféle tojás is jó. amúgy persze, egyen édességet a gyerek, nem azt mondom h ne egyen, de csak desszertként, ne főétkezésnek.

2020. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
64%

Jólvan szupermami!

Veregesd meg a vállad,aztán menj keress olyat aki veled együtt szuperkedik reggel délben este.

2020. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
Mi is szoktunk peksutit enni, de ezeket en kesziten. Ugy mint a gofrit, amerikai palacsintat, muffint. Csak es kizarolag tonkolylisztet hasznalok es nagy szazalekban keverek simat a teljes kiorlesuvel. Nincs gond ezekkel a reggelikkel, sot ha megkensz egy teljeskiorlesu tonkoly kenyeret vagy kalacsot nutellaval akkor sem. Ugyanis ez lassan felszivodo szenhidrat, az a kis cukor meg energia, beinditja az agyat.
2020. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar ha büdös tojás stag terjeng a házban pont. Lehet enni este meg hétvégén.

Az se jobb ha desszertként zabálja az édességet a gyerek.



Viblance nagyon jó. Nincs benne cukor csak datolyával van édesítve, de ez TÉNYLEG olyan egészséges cucc ami finom is.

2020. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az olajos sült kaja szag nem jön be, a virsli füstli, magas hústartalmú és nem szottyad össze, mert elő van főzve, épp csak meg kell melegíteni, mert hidegen élvezhetetlen.
2020. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!