Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek mennyi idős kortól...

A gyerekek mennyi idős kortól tudják értelmezni az analóg és az digitális órát?

Figyelt kérdés

Hány éves korban képesek egyrészt az órát leolvasni, másrészt értelmezni az idő (óra, perc) fogalmát?

Ez utóbbit úgy értem, hogy durván meg tudja becsülni egy gyakori tevékenysége időigényét.


2015. dec. 22. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én olyan 6-8 éves korom körül kezdtem megismerni az órát. Akkor kezdtem el kérdezgetni, hogy hány óra van, hogy kell értelmezni a perceket stb...
2015. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem már lazán 3-4 évesen képes lenne rá. Én spec 5 évesen tanultam meg középsős voltam. Aztán kb. le is ragadtam azon a szinten, de az most mindegy. :)
2015. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5 évesen ismerte a digitális órát, 6 évesen már a mutatósról is megmondta az időt. Őt érdekelte, meg is tanulta gyorsan.

Kislányom 5 éves, fogalma sincs sem az óráról, sem az időről.

2015. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

enyém 6 éves, óramániás, 1 éve ismeri az órát. egész jól boldogul vele, de eléggé alatta áll most, tehát mindent néz, hogy mennyi idő, pl. hány órát aludt, mennyi ideig rajzolt, hány órakort értünk haza, mikor indultunk el, ha az oviban lenne, most mit csinálna, ilyesmik, szóval tényleg tisztában van vele.

viszont a digitális még nem megy, maga a számok leolvasása oké, de nem mond neki semmit, hogy 17:35... :) ő nem kérdezte én meg nem mondtam, szóval ez még várat magára

2015. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Iskoláskor kezdetén.

Elsőben tanulják is az órát. :)

Mondjuk a digitális olyan 7-8 éves korára állt össze a lányomnak, nálunk jól látható helyen vannak órák a lakásban, ilyen is, olyan is, de most nyolc évesen épp ma mondta, a 17:16-ra hogy "negyed hat", tehát már ezt is be tudja lőni. :)

A 8 éves szülinapjára kapta a saját (mutatós) karóráját.


Az idő becslése egy másik dolog, mi azt úgy csináltuk, hogy nagyon szerettek barba-papát nézni, amiből kb. 5 perc volt egy epizód.

Ha mondjuk fél órát kellett utazni, akkor azt mondtuk nekik, hogy 6 barbányit megyünk.

Ez így egész jól ment.

2015. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm aki 17 évesen se tudta leolvasni az analóg órát csak a digitálisat.
2015. dec. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fiam most, a 6. szülinapjára kapott analóg karórát. Nagyon boldog vele, le sem akarja tenni, 3 percenként megtudhatjuk, mennyi az idő.

Nagyjából ismeri az órát, tudja hogy 1 óra 60 perc, 1/4 óra 15 perc, stb.

2015. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 akoos válasza:
53%
Az időt leolvasni szeritnem elég hamar, már oviban, viszont az időérzék az csak jóval később, inkább tizenévesen alakul ki szerintem... Én 18 vagyok, más egy pillantás alatt leolvassa a mutatós órákat, nekem azért ez nem megy, mindig el kell gondolkodnom h melyik melyik mutató és melyik szám hányat jelent xD (szégyen)
2015. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az öcsém 11 éves, és még most sem ismeri az órát. az analógot egyáltalán nem, a digitálisra meg ha ránéz, akkor megmondja hogy pl. 18:45 van, de azt már nem tudja, hogy az háromnegyed 7....

Az időben sem tud tájékozódni, fogalma sincs hogy milyen nap van, hányadika stb. Ha pl szombaton megkérdezed h tegnapelőtt milyen nap volt, jó sokat kell gondolkodnia, mire meg tudja mondani.

2015. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fura egyébként, hogy sokaknak problémája van az analóg óra leolvasásával, pedig annak segítségével átlátsz 12 órát, míg a digitálissal csak másodperceket, perceket. A leolvasásnál pedig nem gondolkodni kellene, hanem a "mintát" felismerni. Nem a számon gondolkodsz, hanem a mtatók egymáshoz, illetve a kör kerületéhez viszonyított szögéből ránézésre meg lehet mondani a pontos időt.
2015. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!