Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csökkentitek a túlnőtt...

Hogyan csökkentitek a túlnőtt játék készletet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megszabadulni a rengeteg játéktól kíméletesen, hogy a gyerek ne törjön össze? Akár azért akarom kitenni, mert teljesen tönkrement már, akár azért, mert soha nem nyúlt hozzá egy ujjal se, minden baj. Van jól bevált módszeretek vagy olyan tálalási mód, amit elfogad a gyerek?

2020. dec. 27. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Elteszem, amit nem használ. Aztán amikor már végképp kinőtte (pl kisbicikli, duplo, babajáték, ugrálós csacsi), addigra meggyőzhető, hogy adományozzuk el, vagy adjuk el. A kisbicikli is annak örül, ha olyan gazdája van, aki használja, mert nálunk csak állna. Stb. Az én fiam nagyon szereti a saját holmiját, de mégis meggyőzhető így, csak ki kell várni, míg tényleg túlnő egy-egy játékán. Addig pedig rakd el a szekrény tetejében lévő dobozba. ;)
2020. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam mindent, de nem engedi kidobogatni és van, hogy beugrik neki valami, hogy kellene, akkor meg megy a sírás, hogy tűnhetett el, mikor megvolt a szekrényben..


Nálunk az van, hogy helyet csinàlunk az újaknak(néha túl nagy helyet is), illetve amit kijátszott, már remekül megy neki, azt unja, akkor nagyon sokszor elmondom, hogy már kijásztotta, nem izgalmas már, kicsi hozzá, el kell adni/ajándékozni, néha tiltakozik de azért nagyrészt belemegy.


De még így is rátör random x hónap után is, hogy miért kellett eladni/elajándékozni akkor is, ha ő adta örömmel a másik gyereknek.. Vannak ragaszkodó, gyűjtögető típusú gyerekek.

2020. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a fele gyerekkorom úgy telt, hogy a nagyanyám random elajándékozgatta sutyiban azokat a játékaim, amik szerinte már nem kellettek. Soha, egyetlen egyszer nem kérdezett meg róla, pedig szívesen adtam én sokszor nálam rosszabb helyzetű gyereknek. Piszkosul rosszul esett, pláne, amikor lebukott, és megláttam másnál azt, ami otthon elveszett. Nagyon nehezen tanultam meg, hogy mit jelent, amikor egy tárgy az ENYÉM.

Szóval én mindent megbeszélek a gyerekkel, hogy melyik játékát tesszük el a kistesónak, mert ez már babajáték, már nem használja. Ami eltört, azt megbeszéljük, hogy megvágja az ujját, vagy egyszerűen már nem működik, kidobja ő. Ami meg olyan, azt meg el szoktuk ajándékozni, vagy eladjuk a kerületben. Arról is tud. 1,5 éves kora óta megérti ezeket a maga szintjén.

2020. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyen laktok ahol van gyerek börze ahol gyerekek adják el a számukra nem kellö játékot olcsón .ara jelentkeztek majd .
2020. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami tonkrement, eltorott attol megvalunk. Neki sem tetszik mar ugy, megerti. Egyket darab van, amihez ragaszkodott, hiaba volt kukaba valo. Megbeszeltuk, hogy valaszthat helyette valamit. Ez tenyleg nagyon ritka eset.


Amit kinott vagy csak megunt elteszem, ha x ido utan sem keresi elajandekozom, eladom. Nem volt meg olyan, amit ugy keresett.

Volt, hogy eszembe jutott, kerdezte hol van, mondtam nem tudom, mondta o se, feledesbe merult.


Szerintem ki lehet szurni mi az ami honapok ota porosodik, s ra sem nez.


Nalunk epp a lego, a dinoi, az autoi a minden.

Ezeket szamon is tartja. 😀 hova teszi, hany db.. stb.


Mondjuk mi nem halmozzuk a jatekokat. Unnepekre kap, ev kozben nem igazan.. boltban, ha nagyon megtetszik neki valami altalaban megvesszuk, de tenyleg ritka.


5 éves, fiú.

2020. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Mindig elmondtam neki, hogy a rokonságban vannak szegény gyerekek és elvisszül hozzájuk a játékot és a ruhákat is. Már 9 éves nem igazán játszik már. Inkább rajzolni szeret. Ami használható volt bedobozoltam és elvittük. Ami hiányos kidobtam a kukába. Egyebként amikor kisebb volt és kidobtam a kukába a játékot ami viseltes volt képes volt kikukázni és behozni, hogy az még neki kell. Hála égnek ezeken már túlvagyunk.
2020. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Eszre sem vettek h 3 hete kihoztam egy zsak mutyurt es torott dolgot a szobajukbol. Multkor mergemben, amikor 4napja hevert a padlon, osszeszedtem egy szatyornyi plusst es levittem a pincebe. Senkinek nem tunt fel.


Ami a szive csucske v ertelmes es tudom h jatszana vele, az viszont mindig marad, alapszabaly.


Amikor kerem h ajandekozzuk el v szelektaljanak, mindenre azt mondjak h kell, akkor is ha a kov 2 evben a sarokban hever majd.

2020. dec. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom végtelenül ragaszkodik minden játékához, és nagyon vigyáz is rájuk (2,5 éves). Ha mégis tönkremegy, az tragédia. A Bing meséből lopva az ötletet, kineveztünk egy 'Pá-pá dobozt' erre a célra. Ezt nagyon jól elfogadja. Most már Ő szelektál, és ha valami elromlik, közli, hogy 'Ez már pá-pá dobozos'. Időnként meg szokta nézni, hogy mi van a dobozban, aztán egy idő után már nem keresi ezeket a játékokat. Ekkor szoktam kidobni.

A jóállapotúakat, amelyekkel nem játszik, egyelőre félreteszem, egy kistesóban reménykedve.

2020. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szanáltam, amikor oviban volt. Általában nem is kereste. Meg néha őt magát kértem, hogy szanáljon. Sokat odaadtunk fiatalabb rokon gyereknek, mást kidobott ő maga.
2020. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!