Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy tápegységet szinte...

Ha egy tápegységet szinte folyamatosan a maximális teljesítményen járatjuk az csökkenti az élettartamát?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy például van egy gép egy Chieftec 550W-os táppal, amin reggel 8-tól este 8-ig játékokat futtatnak rajta (Battlefield 4, Watch Dogs..) ultra grafikai beállításokon. Ilyenkor nyilván azért a tápegységnek elég magas teljesítményt kell leadnia, huzamosabb ideig. Ez mennyire árt neki? Csökkenti az élettartamot?

2014. szept. 16. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy csökkenti. De hatalmas élettartam csökkenésre ne számíts.
2014. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

mennyire gondoljak?


fél évvel fogja hamarabb megadni magát? 1-2 hét? Vagy 1 év?

2014. szept. 16. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
ezt szerintem lehetetlen pontosan megtippelni.. bár nem tudom milyen géped van de hogy maximális teljesítményen futtatnád abban nem vagyok biztos(ha értelmes ember állította össze a géped akkor kb úgy számolt h 70-80% ban tudd kihasználni a tápod)
2014. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg egyébként is mi van, ha csökkenti?

Akkor inkább nem használod? Annak nem sok értelme van.

Veszel egy nagyobbat? Ameddig ez megy, addig minek?

Ha te ennyit akarod használni a géped, tedd, a tiéd, azért vetted. Ha tönkremegy, majd cseréled. Nem vandalizmus vagy elemi kár áldozata lesz, hanem üzemi "kopásé" Azért van.

2014. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az a konfig,amitől maximumon megy az a táp?
2014. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jó márka! Nem lesz baja! De az biztos,hogy hamarabb elhasználódik. Ha megy a ventilátora ,és nem fúj meleget akkor nincs nagyon terhelve. Mekkora vga-val meg milyen proci, lehet nem is terheli!
2014. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem állítottam össze, csak úgy mondtam. Igen tudom, hogy a tápegység általában csak maximum 80-90%-os teljesítményt tudnak leadni. Azért jutott eszembe, mert nyilván van olyan hely (kávéző vagy bármi más) ahol fizetsz azért, hogy gamer gépeken játszhass, mondjuk 500 ft-ot fél óráért. Így ha az a hely nagyon megy, akkkora a gépeket igénybe veszik, vagyis a tápegységet is!
2014. szept. 17. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:

" Igen tudom, hogy a tápegység általában csak maximum 80-90%-os teljesítményt tudnak leadni."


Tessék?

2014. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tápegységek a ráírt teljesítmény 80-90%-t tudják csak leadni
2014. szept. 19. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!