Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet összefüggés a kisgyerek...

Lehet összefüggés a kisgyerek sötétben félés és a mesék között?

Figyelt kérdés
Tehát a mesék miatt is kialakulhat az, hogy egy gyerek el kezd félni?

2020. dec. 28. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor kezdtem rettegni a sötéttől, amikor megnéztem a Rémálom az Elm utcában-t kb nyolcévesen, azelőtt nem volt problémám.

Mondjuk a szüleim se voltak a legokosabb emberek, mindig tévé előtt ettünk, így azt néztük amit ők néztek.

A legjobb barátomnál egyenesen az "ágyban" evett a család és nézték a filmeket, sorozatokat. Szerintem kevés károsabb van a gyerek lelkére, mint az, aminek ezekkel a felnőtteknek szóló műsorokkal kiteszik.

2020. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Két oldala van.

Eleve lehetnek belső félelmeik amikkel saját maguk sincsenek tisztában pl azorongások, nem tudják megfogalmazni sem, és a mesék segitenek feldolgozbi azaz félelmeket hoznak elő(megjelenik a gonosz varázslo), es segitenek "rendezni", pl a jók összefogva legyőzték. Kialakít rgy belső konfliktuskezelést is érzelmileg. Amugy nagyon sok jo mese van érzelmi intelligencia fejlesztésre ia hogy hogyan lehet egy eg, izzaszto szitun túllendülni, akár pl kiközösités stb.


Szoval van egyszer az az oldala ami előhozza a rejtett elnyomott félelmeket amikkel nincs még önmaga sem tisztában es segit azokat "levetni"


Viszont olyan oldala is van (most szélsőségesen írom), hogy pl ha elalvás előtt korának nem megfelelő horrormeséket néz, akkor még zombikkal fog álmodni és ugy befurakazanak a azorongások az életébe és az ia tudattalan.

Amugy ez felnőttekkel ia igy van csak egy felnőtt gondolkodas vagy életvitel már olyan komplex hogy nem lehet pl egy depressziot kizárolag visszavezetni egy sorozatos horrorfilm nézésre.

Az emosokat jo lett volna tanulmányozni mondjuk akik negativakkal tömik magukat, hogy merre tendálnak közérzetben

2020. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*bocsi az elütésekért
2020. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan 8 éves korom körül kezdtem félni a sötétben az X-akták miatt. Felnőttként nőttem ki, mikor külön költöztünk. A mai napig a frász kerülget a zenéje hallatán is. Szóval szerintem lehetséges mesétől.
2020. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves? A sötétben félős korszakon szerintem különösebb trauma nélkül is sok kisgyerek átesik. Elég ha hallja valakitől pl. oviban vagy pont egy mesében, hogy fél(t) a sötétben.

Persze ne nézzen nem neki való meséket, pláne felnőtt tartalmat (híradó, krimi, horror). A neki valókat pedig együtt olvassátok, valamennyi félelem, izgalom mesével feldolgozva, hogy ott van a szülő is vele, kimondottan egészséges, nem jó burokban nevelni se. És hát egy mesében ugye ésszel, bátorsággal meg lehet küzdeni bármivel. Illetve azt mondják, az olvasás jobb, mint a kép vagy film, akkor csak olyat képzel el, amit fel is tud dolgozni.

2020. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a sötéttől fél az is olyan rejtett tudattalan félelem amit nem tud megfogalmazni hanem kivetít valamire.

A mesék (amik korosztályának valok), plane ha mesélt, anyával átbeszélt, nagyban segitenek ezeket a görcsöket feloldani.

Olyankor kell jobban odafigyelni ha sorozatban kivetit vmit. Pl megszűnik a sötétségtől valo félelem, de aztán meg elkezd félni mástol. Azután megint mástol

2020. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Változó


Kifejezetten a sötéttől egyik gyerekem sem fél (még)


Viszont a lányom mindig éjjelifénnyel tudott aludni

Fiam pedig csak sötétben..

2020. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

7. Vagyok

Egyik gyerek sem néz ilyan mesét amitől félhetne


Bogyó Babóca

Borka ésavarázsruha kb a repetoár

2020. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekem se nézett mesét kicsiként, mégis 2 éves kor körül előjött a "félek a sötétben". (Olvasott mese volt dögivel)
2020. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem nagyon voltak mesék, én olvastam neki könyvből, és oviban kezdett félni. Megkérdeztem miért, aztán kiderült, hogy egy gyerek azt terjesztette oviban, hogy éjszaka előjönnek a szörnyek a szekrényből (talán szörny rt?} és megeszik. Ő meg elhitte, ezután beszéltünk arról, hogy vannak gyerekek, akik szeretnek kicsit nagyot mondani, hogy vagányabbnak tűnjenek, de a valóságban szörnyek nem léteznek, mindegy mit mond a másik kisfiú. Utána megnyugodott. Szóval lehet nem a meséből hall/lát ijesztő dolgot, hanem a többi gyerek mondd neki valami sületlenséget és megijed.
2020. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!