Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves kisfiamra hétfő óta nem...

2éves kisfiamra hétfő óta nem adok pelust, csak alváshoz. Nappal 45percenként megpisiltetem. Inkább várjam meg még ő szól hogy pisilni kell? Vagy jól csinálom? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Déli alvásnál nincs a pelusba pisi, de éjszaka még van.
2010. aug. 13. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És mit csinálsz ha 45 percnél tovább nem tudod pisiltetni?bölcsiben akkor fogják pisiltetni ha szól.


Ne siettesd.

2010. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy tudod pisiltetni? Az enyém akkor pisil amikor kell. Szól és megyünk.
2010. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a szobatisztaság,ha ő szól,ennek így pelus-spóroláson kívül más haszna nem nagyon van.Pont azt kell felismernie,h mikor kell pisilni/kakilni,és vissza kell tudnia tartani amíg eljut a bilihez/vécéhez.Inkább beszéld meg vele,h szóljon,és várj.Persze ha úgy látod,h nagyon régóta nem szól akkor rákérdezhetsz,de ez ne fél óránként legyen.
2010. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez maximum arra jó, hogy ebben a melegben nem pálik be a popója, én sem adok a kisfiamra, 20 hónapos. Kb. naponta 1x szól, hogy pisilni kell, a többinél én is biliztetem, de ennyi. A szobatisztaság az, amikor ő jelzi, hogy kell, vissza tudja tartani (ez nagyon fontos, ez jelzi, hogy fizikailag is megérett rá), tehát eljutsz vele a biliig, wc-ig, aztán produkál is.
2010. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem nyár elején 2 éves fiammal...Azóta most megint csak pelus van,mert ő egy idő után zaklatásnak vette ha megkérdeztük kell-e pisilni.Ő sem szólt és azóta is csak ha már bent van a pelusban.Igaz nálunk a nappali és éjszakai alvásnál is száraz a pelus vagy az alsónadrág(néha ő kéri,hogy azt adjunk rá).Várd meg amíg ő szól,mert ez így tényleg csak pelenka spórolás.Minden gyerek más,mert az ismerösöméknél pl. bevált,hogy 40 percenként pisi ,de ő egy idő után már szólt.

Egy 27 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úigy csináld, hogy egyre ritkábban pisiltesd, mert ha mindig 45 percenként viszed, sosem fog magától szólni vagy nagyon soká. Ha már érett a szobatisztaságra, ami egyáltalán nem biztos 2 évesen, akkor pár nap alatt el lehet érni, hogy már nem pisil be.
2010. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én ugyanígy csináltam, igaz picit nagyobb a fiam, 2,5 éves. idáig hadakozott a bili ellen, a nyári melegekben kezdtem ahogy te is, hogy ráultettem idokozonként.2 hét nehéz volt, aztán egyre konnyebb..még most sem mindig szol, de amint ráultetem, intézi, már tetszik neki és tudja, hogy így kell, vissza tudja tartani valamennyire. a bolcsiben most folytatják, amit elkezdtunk...nekem kicsit lusta és kényelmes a fiam, szoval ez a tempo ugy tunik bevált:)

a tiéd ugyan kisebb, de ebben a korban már nyugodtan el lehet kezdeni:)

2010. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom 18 hós kora óta, de néha megvárom, hogy ő jelezzen. Már csak éjjel van rajta pelus. Most 23 hónapos. Első gyermekem, meg már 18 hósan teljesen szobatiszta volt. Szerintem a lehető legjobb módon csinálod. Mindenkinek így kellene kezdeni és nem föladni gyorsan.
2010. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak:én megvártam mind a 4-nél,h szóljanak,akkor max 1 hét alatt szobatiszták lettek- a legnagyobb fiam 1 nap alatt.:))2 évesen már mind szobatiszta volt.Én ezért nem hiszem,h sok haszna van annak,h hónapokon keresztül fél óránként pisilteti az ember a gyereket.
2010. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16:25 vagyok. Nem csinálhatom olyan rosszul, mert tegnap már éjjel sem volt rajta pelus és nem pisilt be. Amúgy mindig szól, csak eleinte vittem magamtól, hogy tudatosítsam benne, hogy már nincs pelus.
2010. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!