Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megengeditek,hogy megjegyzések...

Megengeditek,hogy megjegyzéseket tegyen beleszóljon a sógor a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Próbálok megegyezni a férjemmel a gyerekneveléssel kapcsolatban. Sok esetben eltérő módon gondolkozik, próbálok vele kompromisszumot kötni, elmagyarázni az én álláspontom és akkor a továbbiakban úgy cselekedni. Természetesen a férjem egy elég makacs ember, akinek valahogy be van rögzülve ez a kissé agresszív, ruszki nevelési módszer. Rokonok előtt viszont valahogy mégjobban felemeli a hangját és rákap erre az egészre, és én ezt nagyon nem kedvelem. Sógoromék is jelen voltak egy ilyen szituációban... Hangosan felkiabált,hogy milyen igaza van a férjemnek, hadd nevelje a gyereket. Nekik még nincs gyerekük, most terhes a felesége. Egy pirinyó kutyájuk van, akit bedobál a ketrecébe ha a padlóra pisil. Nagyjából ennyi tapasztalata van még nevelés terén.

Egyébként meg érdeklődni nem nagyon szeret a kislányunkról, meg se kérdezi mi van vele, csak akkor hívja fel párom amikor kell neki valami. Engem teljesen ignorál társaságban, nagyon rám se néz. Szóval így kb semmi kapcsolat velem és a gyerekemmel.


Mik a tapasztalatok?


27/N



2020. dec. 29. 11:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Majd ha megszületik az ő gyereke, majd én is ejtek néha 1-2 mondatot :D remélem örömmel veszik majd.


Nem mindig van ez így, és nem torkaszakadtából ordibál... Csak kapott egy kutyát a sógorom, amit össze-vissza dobál a ketrecében és a férjemnek ez nagyon megtetszett,mert hát a 2 éves gyerek meg a kiskutya ugyanaz szerinte. Inkább előtte keménykedik

2020. dec. 29. 13:42
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezzel nyugtatod magad, amit legutóbb írtál?

A férjednek tetszik, ahogy a kutyával bánnak, és ez "megihleti" annyira, hogy akkor ő is kemény lesz a családjával?

Normális vagy? Itt kb. ez is kérdéses!

2020. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez lelki bántalmazás, amit a férjed veled meg a gyerekkel csinál. Ugyanolyan paraszt, mint a sógorod. Tönkre fogod tenni a gyereked életét, ha együtt maradsz ezzel a gyíkarccal. Milyen énképe lesz a gyereknek, ha az apja nem tiszteli az anyját és folyamatosan ezt látja, meg az állatkínzó bunkó nagybácsit? Ha vele maradsz, megérdemled! De a lányod mindkettőtöknél jobbat érdemel.
2020. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig - hát még jó, hogy nem folyamatosan ordibál. Nem nagy dicsőség. És nem torkaszakadtából? Hogy lehet halkan ordítani? Tetszik neki az állatkínzás? Akkor a férjed gyáva, agresszív, családapának alkalmatlan lény. Mit szeretsz benne? Nem félted a gyerekedet?
2020. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hát pedig ők nem ilyen nevelést kaptak... Szóval nem értem honnan jött ez nekik. Még szinte ott a tojás a fenekük alatt, kisgyerekes apukák lettek és rögtök Kim Dzsongunnak érzik magukat.

Ezt leszámítva jó apuka, sokat foglalkozik a kislányunkkal. Kicsit könnyen dühbegurul, de leginkább a rokonok előtt szereti fitogtatni a az"erejét". Na erről, sehogy sem tudom leszoktatni.

2020. dec. 29. 14:19
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
le tudod. Pakolsz es mesz. Ez jobb nem lesz.
2020. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig akkor gyenge, bizonytalan ember, akinek állandóan bizonygatnia kell a születési családja előtt, hogy ő valaki. Hát pedig beszélj vele, hogy ez nagyon nem szép viselkedés, neked nem tetszik, a gyereknek pedig árt (egyszer játszik vele egyszer meg megszégyenítve ordibál?). És az mi, hogy veled ordibál, azt hagyod? Amint elkezdi, abban a pillanatban rá kell szólni határozottan, hogy Ezt nem! Éreznie kell, hogy ezt te, a felesége, nem tűröd el. Majd eldönti, hogy kinek akar imponálni: az agresszív öcsikéjének vagy a feleségének. Te mindenesetre ne áltasd magad azzal, hogy ez nem olyan súlyos és elfogadható.
2020. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kisebbségi komplexusnak hívják, amit agresszív viselkedéssel próbál leplezni.


Ha szerinted ez rendben van, valószínűleg te se kaptál túl értelmes nevelést. Egy családban az egymással való kommunikáció nem szólhat arról, hogy izomból leugatjuk a másikat, csak azért hogy bebizonyítsuk a saját vélt igazunkat. A kutyával való teljesen félresiklott bánásmód pedig a mezei kegyetlenkedésen felül, nem fog segíteni a kutya vizelet visszatartásában. Az, hogy ez szerinte pedig alkalmazható egy kisgyereknél is, csak külön szánalom.


Sajnálom szegény gyereket. De tényleg...

2020. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az én férjem csikizőset szeret jatszani a fiunkkal, nem kiabálósat.


Szerintem is kamu, figyelmen kívül hagysz minden választ!

2020. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért írnék ki pont ilyen kamukérdést.
2020. dec. 29. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!