Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a nagyi mindig lerázza az...

Ha a nagyi mindig lerázza az unokát azzal, hogy neki már csak pár éve van?

Figyelt kérdés

Hadd érezze jól magát és végre azt csinálhassa, amit akar, hogy állnál hozzá? Évente egyszer vagy kétszer vigyáz az unokára pár órát, akkor is nyafog miatta. Hogyan kezelnél egy ilyen nagyit? Nem lehet rábízni mert neki programja van, nem lehet rábízni, segítséget kérni, mert nem ér rá, dolga van, randizni megy, színházba megy, vendégség van, vásárolni megy, elmegy cipőt venni stb, ünnepeken evidens, hogy neki dolga van, nem ér rá, hétvégente is más programot szervez magának, délután meg már este van, fáradt, holnap korán kel, neki nincs türelme, ő most nem akar, már volt vele a múltkor is.. közben fotózgatja és dicsekszik az általad elmondott unokás dolgokkal, mintha nagyon szeretné őt..


Kinek ilyen az anyja/anyósa? Hogy kezelitek? Mit mondtok a gyereketeknek? Nem őszinte a mosolyom, mikor látom és így 7 év után már elegem van.


Főleg hogy az ő anyja helyette vitte ránk a háztartást pedig nem laktunk egy lakásban, hozott vitt minket bölcsibe/oviba/suliba, heti 3 délután játszott velünk(heti 2x meg a nagynénénk) szíveseb meghallgatott minket és beszélt velünk..



2020. dec. 30. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem erőltetném, ha nem akar az unokával foglalkozni, akkor nem kell. Hívnék szittert arra az időre, amíg nem tudok a gyerekkel lenni. A gyerek meg nem kérdez semmit, ha ez a norma és ebben nőtt fel.
2020. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Nézd el kell fogadni, hogy nem minden szülő akar aktív nagyszülő is lenni. Örülhet hogy végre a saját életét éli es nem minden a lemondáskról szól.

Szerintem szíve joga így érezni.

A szülőséget mi vállaljuk, de a nagyszülőség már nem önként vállalt szerep.

2020. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy dolgozik a nagymama?
2020. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
1-2 rendben, de akkor a virtuális világban se jópofizzon
2020. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De, az az általános, hogy az embereknek lesz gyereke, aki szül, az tisztában van ezzel, meg mindenki.. Az a ritka és különleges, ha valaki nem vállal gyereket, nem az, ha igen. Ez nem azt jelenti, hogy rossz a gyerekmentesség, hanem azt, hogy ritka.


Igen, dolgozik, de az ő anyja is dolgozott, mégis akart és sokat foglalkozott velünk, segített anyámnak.


Nem akarom, hogy a gyerekemnek az legyen a természetes, hogy egy közeli rokona nem foglalkozik vele, nem érdekli. Azt szeretném, ha tudná, hogy ez rossz dolog, és az a természetes, ha szívesen látják őt a rokonai az életükben, pláne egy nagymama, van másoknak igénye a társaságára, pont ezért is született a kérdés, nem akarom, hogy a gyerek úgy nőjjön fel, hogy egyszer kétszer ránéznek és úgy kelljen viselkednie, mintha egy szerett személy jönne a házhoz.. Nem oké, ha szeret olyat, akinek ő nem fontos, ha ezt tanulja meg, szerintem az káros rá nézve.

2020. dec. 30. 16:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#4 nekem anyám hasonló, mindenkinek lelkesen mesél az unokájáról, akit még csak képen látott és most karácsonykor videón, pedig vírus ide vagy oda, de azért meglátogathatta volna nyugodtan bármikor, nem dolgozik, és nyáron még ugye enyhült is a helyzet. Én elengedtem, büszkélkedjen csak vele, úgyse sokat beszélek vele, igazából nem érdekel, mit csinál. #1 vagyok
2020. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, és az éves látogatásnál felrakod a nagymosolyt és bíztatod a gyereket, hogy szaladjon a nagyihoz? Meg meghallgatod, hogy mennyire szereti, ha mondja neki? Nem félsz tőle, hogy azt hiszi majd a gyereked, hogy az a szeretet, ha nem beszélnek vele, nem töltenek vele időt, nem foglalkoznak vele? Hogy rendben van, ha így kezelik, csak szavakkal, távolságot tartva?
2020. dec. 30. 16:06
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Én azért kérdeztem, hogy dolgozik e, mert nálunk pld az egyik lányunk folyamatosan panaszkodik, hogy mert az ő gyerekeivel soha nincs foglalkozva.Utolsó pillanatban odaszól, hogy most fél óra múlva kéne valaki a gyerekekre, mert neki dolga van(amúgy tudta napok óta, de nem szólt mert sokkal izgalmasabb utolsó pillanatban variálni a mi napunkat), beteg a gyerek jó lenne ha vigyáznánk rá(ergó valamelyikünk maradjon otthon ne dolgozzon, hogy ő elmehessen),adjunk pénzt mert most épp ebben a hónapban túlköltekeztek, adunk két nap múlva ír, hogy jó volna ha kifizetnénk a csekkeket a telefonokra + küldenénk még valamit mert elfogyott a lóvé.Na ezt játszottuk mi a párommal kb 3 évig.Aztán feladtuk.Van 3 gyerekük, normálisan végig sem gondolt dolgaik vannak, van egy ötletük megcsinálják, rendszeresen - jönnek ki a dologból, megkérdezik a véleményünket és a szöges ellentétét csinálják mert ők jobban tudják.DE mindig legyünk ott gyerekvigyázónak,pénzautómatának, használjuk mi el a szabadságunkat, mert nekik kell..Egy idő után ettől elmegy az ember kedve az unokázástól és vannak dolgok amikre már nemet mondunk mert túl sok.Ilyen is van.

Ne érts félre, ha ti nem így vagytok akkor tök jó.De azért az ember 50 környékén és felette már nem olyan energikus.A másik fele anyukád valószínűleg veletek sem babázott annyit, ha a nagymamátok ennyit foglalkozott veletek valószínűleg egyszerűen csak ilyen típus és nem lesz csudi jó nagymama.

2020. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy tudod ráerőltetni anyádra ha nem akarja, és így csak folyamatos csalódás lesz a gyereknek. Ha ilyen az anyád akkor azzal járna a legjobban a gyereked, hogy nem várha el a szeretetet tőlük. Nem jó érzés, de így sérül legkevesebbet.
2020. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#7 dehogy biztatom, arra biztatom, hogy viselkedjen úgy, ahogyan számára az természetes. Nálunk ez a félénk távolságtartás, hiszen kb nem is ismeri. Nem fogom neki azt mondani, hogy egy kvázi idegennel (számára az, ha évente egyszer- idén egyszer SE - látja) brahizzon, pont, hogy az ellenkezőjére neveltem. Nem félek tőle, hogy a gyerekem számára a szeretet jelentése csak ez az egy, rideg és jobb szó híján bunkó nagymamán múlna, szerencsére tőlünk és a másik nagymamájától, a bátyámtól, a férjem családjától látja, hogy pontosan milyennek kéne ennek lennie. De ha nem is lenne más családja, csak az anyám és mi a férjemmel, akkor se félnék, hogy rossz ez az üzenet, első sorban nekünk kell őt szeretni és elfogadni, és ez maradéktalanul teljesül is. Én sajnálom, hogy nincs két nagymamája, tekintve, hogy egyik nagypapája sem él már sajnos, jó lett volna, ha legalább van egy "vidéki nagyi" is, akihez elküldhetem táborozni nyáron, akivel jól elvannak huzamosabb időn keresztül is, de nem így alakult. Nem fogok ezen én sem stresszelni, de a gyerekkel sem éreztetem, hogy rossz dolog az, hogy nem érez felhőtlen szeretetet a másik nagyi iránt. Szerintem amúgy ebből is tanul, mégpedig hogy nem kötelező a családod minden tagját egyformán szeretni.
2020. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!