Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan helyzet, amikor egy pofon vagy pelusra csapás jogos, elnézhető?

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 09:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát az én 18 hónapos lányom is bőven tudja a világát. Annyira akaratos és önfejű hogy nem lehet ép ésszel felfogni (annó én is ilyen voltam). Én volt hogy ráütöttem a kezére de semmi haszna nem volt.
2021. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tök felesleges. Ha csak meglegyinted, úgysem tudja, hogy mit akarsz, csak poénnak veszi, amit utánozni fog. Úgy meg nem ütnék meg egy kisgyereket, hogy fájjon neki.

A következő lépés az lesz, hogy majd a gyerek is csapkodja anyut, mert ezt látta, anyu meg fel lesz háborodva, hogy miért csapkod a gyerek, pedig csak az ő probléma megoldó módszerét vette át.

Nem attól lesz valaki túl liberális, hogy nem a pofon az eszköze.

2021. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

Pofon az én értékrendem szerint soha. Pelusra, kézre csapás akkor, ha magát veszélyezteti vagy mást veszélyeztet valamelyik tettével, de még olyan korban van (szellemileg legalábbis), hogy még nem lehet neki elmagyarázni, hogy miért, mert ahhoz még tud eléggé sokat a világról - pl. konnektorba nyúlkálás, zacskó fejrehúzása, más kilökése az úttestre. Hogy legalább az tudatosuljon benne, hogy ilyet nem csinálunk többet. Aztán később már, ha többet tud a gyerek a világról, akkor lehet neki magyarázni az áramot, meg azt, hogy ha elüt a kocsi, lebénulhatsz vagy meghalhatsz.


Az ilyeneket sosem értettem, hogy "fú, csak nagyon megérdemelt helyzetben kaptam pofont - egyszer levettem 2 szem meggyet a szomszéd fájáról / 1x hazudtam". Ezeket máshogy is meg tudja oldani egy értelmes, nem ösztönállat szülő.

2021. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!