Több gyermek?

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek 3, 4 gyermeke van. Annak írnék ha lehet.

2021. jan. 6. 17:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Volna kérdésem.
2021. jan. 6. 17:34
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen:) Írj nyugodtan!
2021. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy van.:)
2021. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4 van, de már nagyobbak
2021. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4 van. 3 tizenéves és egy 7 hónapos:))
2021. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3 van, de már nagyok. Nagy korkülönbséggel születtek, ha ez számít.
2021. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 van .
2021. jan. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4 van nekem is. 😊
2021. jan. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát igazából az érdekelne, hogy mennyire nehéz, vagy épp mennyi figyelem jut itt a gyerekekre? Költségek is érdekelnének.


Mi is 3 an vagyunk testvérek. És a mai napig szeretem, hogy ennyien vagyunk.

Mindig is azon voltam, hogy nekem is legalább 3 gyerekem lesz. Vagy lehet több.


Most jelenleg van 2 gyermekem. Imádom őket. Vannak jó, vannak rossz napok. Ők is nagyom szeretik egymást. Nagyon jó tesók. De ugye már két gyerkőcnél és a házimunkánál. Már osztódik a figyelmem. Mondjuk a háznál önszántukból jönnek oda, segítenek, és elmókázunk közben. Vagy ha valami van, addig azért elvannak, míg megcsinálom.

De jut rájuk is idő. Játszani, feladatozni stb.

Igazából ha egy napot nagyjából leírtok, hogy milyen már az is jó.

Hogy tudtok mondjuk a gyerekek mellett dolgozni? Vagy otthon vagytok? Pl mennyivel nagyobb költség a több gyerek? Nyilván mindnek más az igénye. Meg akár ha nagyobb lesz, nem biztos, hogy mind ügyvéd akar lenni.

Meg egyszerű emberek vagyunk, nincsenek elkényeztetve. Nem kapnak meg mindent.

Meg ide kérdezném, pl a játékok. Nyílván nagyobbnak megvannak a kis saját dolgaik. De már így is van sok. Rokonságtól, van ami még az enyém volt stb. Most még jók vagyunk. Mert egy fiú egy lány.

Meg a többség még közös játék.

Meg megkapják egymáséit kicsiknek. De már most gondolkodom, hogy majd a harmadik mit fog kapni.

Tudom.ez buta dolog. De én olyen vagyok. Hogy mindenen agyalok. Meg sokszor túlagyalom.


Meg csak én vagyok a gyerekekkel. Párom sokat dolgozik. Így nincs semmi én időm. 0-24 ben én vagyok ott, én nevelem őket.

És igen, még ezek ellenére is szeretnék akár 4 gyerkőcöt is.

De kicsit félek is.

Ti hogy vagytok vele? Jól döntöttetek?

Én lehet inkább a nehézségektől tartok kicsit. Mert ha úgy vesszül egyedül vagyok mindenre.

2021. jan. 10. 18:28
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

4-es vagyok. Mint írtam, az enyémek már nagyok, így pl. nincs értelme leírnom, hogy néz ki egy napunk.


A legfontosabb: nem bántam meg, most sem csinálnám másképp. Nálunk nagyon kicsi a korkülönbség, így az eleje nagyon nehéz volt, de megérte.

Mivel már nagyok, a tőlük jövő visszajelzések alapján is jol csináltuk, örömmel gondolnak vissza kiskorukra. A legkisebb gyerek 3 éves korátol dolgoztam, előbb 4, majd később és jelenleg is 8 orában.

Kérdezed a költségeket. Több gyerek több költség, igen. Picinek még nem veszed annyira észre, de később jobban. Nálunk pl. rengeteg étel fogy. Szerencsére kevés dolog van, amit nem esznek meg, igaz, kezdettől fogva erre is szoktattuk őket. 4 gyerek mellett arra nem volt energiám, hogy mindegyikük kedvencét főzzem. De nem is kell. A mai napig közös az étkezés nálunk, amit ők is kimondottan szeretnek.

Nálunk sem volt az sohasem, hogy mindent megkaptak, amit gondolnak. Persze, itt nem alap dolgokra gondolok. A jobb telefont, laptopot megvették maguknak a diákmunkáért kapott pénzen, vagy, mivel jo tanulok, már középiskolában kaptak többféle ösztöndíjat, megvették abbol. A legnagyobb az érettségi után szakmát tanult, ő most dolgozik már, de itthon lakik. Ketten egyetemisták, a legkisebb most 12.-es, ő is egyetemre készül. Mivel Budapest környékén lakunk, bejárnak az egyetemre, nem kell albérletet vagy kollégiumot fizetni. Így tuladonképpen nagy plusz kiadásaink nincsenek. Igaz, az egyetemisták után már családi potlék, adokedvezmény sem jár. Na de nagyon előreszaladtunk az időben.

A kisebb korra visszatérve, örülök, hogy kis korkülönbséggel születtek. Egyszerre voltak ovisok, kisiskolások stb. Volt, hogy többen jártak ugyanarra az edzésre vagy zeneiskolába, könnyebb volt közös programokat is csinálni.

2021. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!