Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistesó születésekor a nagynak...

Kistesó születésekor a nagynak játékbaba? Mikor?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam, 4 hét múlva érkezik a kistesó, a szobájuk a héten lett kész, bent van a kiságy, kiválogatva a kisruhák. A kisfiam ezekben részt vett, tudja, hogy jön a baba, már várja. Szeretnék neki babát venni, de nem tudom mikor célszerű odaadni. Már most, és esetleg a kiságyba tesszük, pelenkázzuk, öltöztetjük amíg megszületik a tesó, hogy lássa, mit is csinálunk majd a picivel, vagy csak akkor ha jövök haza a kórházból, akkor neki hozzuk a játékbabát?

Ki hogy csinálta?

Köszi!


2010. aug. 14. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom , kisfiúnak játékbabát? Miért?

Nálunk kislányom amikor hazajöttünk a kórházból akkor kapta meg az ajándékot, olyasmiket kapott a kisöccsétől aminek örült, és nagyon örvendezett, hogy a kistesó gondolt rá. Most is a kislányom szerintem valami hercegnős könyvet fog kapni, a kisfiam pegid biztos valami markológépeset, mert azokat imádja és annak örülnek igazán. Azt, hogy a kicsivel mit csinálunk úgyis meglátják majd, minden kisgyerek más és más én kisfiam most pont annyi idős, mint annak idején a kislányom volt, amikor őt vártam, de a fiamat még nemnagyon érdekli a kistesó, a kislányom pedig már annak idején ugyanennyi idősen csak a kisbabákat leste. Nyilván fel kell készíteni őket, hogy majd lesz a kistesó és sírni fog, és anya szoptatja és ilyesmi, de én nem hiszem, hogy egy babán kell azt bemutatni :-)

2010. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem terveztem ilyet, pedig lányom van.

Mi arra gondoltunk, hogy amíg én a tesóval a kórházban vagyok, apa valami szép játékot vesz a nagynak, és elmondja, hogy megszületett a tesója, így hívják, hamarosan jön haza, de addig is ezt a játékot küldi szeretettel. Aztán apa elmegy a kislánnyal is játékot venni, ahol vesznek a tesónak is valamit viszonzásul, meg a kislányunk is választhat magának még valamit, ha akar, az alkalom miatt. :) Egyébként nem kap egyfolytában játékot, szóval mi arra gondoltunk, hogy így pozitívan indulunk majd neki a tesó ügynek. ;)

Ez a játékbabás megoldás eszembe se jutott.

2010. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mi meg kisvonatot vettünk a lányunknak, mikor jött a tesó. azért élt-halt
2010. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kisbaba olyan ajándékot hozzon, aminek a nagy örül. Már most adhattok a játékbabára a kistesó pelusából, megmutathatod, hogy hova segítsen majd kidobni a kakisat, stb. Tehát szerintem már most adjátok oda neki.Elmondhatod, hogy ilyen pici lesz a hugi/öcsi, nem tud majd beszélni, járni, vigyázni kell rá, majd ebbe a fotelba kell neki leülni és akkor majd az ölébe veheti a kicsit,stb

Ha elfogadsz még egy tanácsot : testvérféltékenységre legjobb a Lachesis 30ch. Amikor hazajöttök a kórházból, 3-5 napig 5 golyócskát adj a "nagynak" és megelőzöd a féltékenységet. (homeopata gyerekorvos ajánlotta)

2010. aug. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!