Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyek testvér babakocsit, ha...

Vegyek testvér babakocsit, ha a második babám születésekor 2 éves 3 hónapos lesz a fiacskám?

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok. Mostanában el van a babakocsiban a 2 éves fiam, nézelődik, akár 1 órát is tudunk úgy sétálni, de 3 hónap múlva születik a kistesó. Nem tudom, hogy szükségünk lesz-e testvér babakocsira, vagy elég lesz-e neki csak a fellépő. Félek nehogy féltékeny legyen, hogy a tesó a babkocsiban van, Ő meg nem ülhet bele...

Kérlek írjatok tapasztalatokat ebben a témában!!! Nagyon köszönöm!!


2011. júl. 18. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne vegyél mert csak pár hónapig lenne a nagyobb benne.
2011. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Lányom 2 éves 4 hónapos, 1 hónapja adtam el a babakocsit, ha megyünk valahohva, akkro vagy gyalog, vagy autóval.

Mondejuk nem tudom miylen 2 kicsi gyerekkel.

2011. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Már most kezdj vele rövid sétákat.Akkor nem lesz neki furcsa az át állás. Ne félj a fiúk ügyesek!
2011. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Voltunk már nagyobb sétákon, hogy csak a motorját vittük, de hazafelé igen lassan tudunk jönni, mert nagyon elfárad. Bár hónapról hónapra biztos többet fog tudni bírni...

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még sok-sok tapasztalatot!!! Köszönöm!!

2011. júl. 18. 09:50
 5/17 anonim ***** válasza:
Kislányom 14-15 hónapos kora óta nem igazán használta a babakocsit- inkább motorozott, így amikor 17 hós korában megszületett a húga, nem zavarta, hogy ő fekszik benne.Néha van olyan, hogy a játszótérről hazafelé elfárad a nagyobb, akkor feláll a babakocsinak a lábtartó részére, és kapaszkodik. Férjem csinált testvérfellépőt, de az nem jött be neki, nem használjuk.
2011. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
igen vegyél, mert egy 2 éves nem közlekedik megbizhatóan, bárhol elfuthat, elveszhet, autó elé kiszaladhat
2011. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi nem vettünk, 20 hónap a különbség. Helyette vettünk testvérfellépőt, olyat, amire rá is tud ülni, így ha elfárad, akkor rááll/ül.

Vagy a másik megoldás: a kicsi magamra kötöttem mei tai-ban, a nagy pedig a babakocsiban volt (ezt csináltunk, amikor pl. a nagy megbetegedett, és gyalog mentünk a rendelőbe, és nagyon nyűgös volt). Vagy a nagy volt mei tai-ban, és a kicsit toltam. Vagy a kicsi volt mei tai-ban, a nagynak meg fogtam a kezét, és nem tudott elszaladni. Úgyhogy van lehetőség bőven. :D

2011. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált, nem is tudom, mit csináltam volna nélküle. A nagyobbik fiam 2 éves és 2 hónapos volt, amikor a kicsi született. Én direkt nem szoktattam ki a babakocsiból, mert sokszor kell postára, boltba, egyéb helyekre mennünk, mert a férjem nem tud az időbeosztása miatt. Még most is használom olykor, még akkor is, ha a nagyobb motorozik, mert ha megunja, és inkább gyalogol, akkor az első ülésre odateszem a motort, vagy ha vásárolunk közben, akkor odateszem a szatyrot. Szóval én maximálisan kihasználom. (A nagyobb már 3,5 éves, és van, hogy még bele is ül.)

A kismotor és a gyaloglás sem túl biztonságos szerintem, mert a babakocsit is tolni kell, és rá is figyelni, esetleg odaugrani, hogy ne menjen erre vagy arra. Hacsak nem nagyon fegyelmezett a nagyfiú.

Én nem akarlak rábeszélni, mindenkinél egyedi. Meg is várhatod, hogy hogyan reagál a nagy, és még akkor is vehetsz testvérkocsit.

Nekünk Graco Stadium Duo kocsink van, használtan vettem hordozóval együtt 25.000,- Ft-ért. Ha jó állapotú használtat találsz, akkor szerintem nem érdemes beruházni egy újba. Ez nagyon jól fordul, bárhol tudok vele közlekedni, a legkisebb boltban sincs gond, nem sokkal nagyobb, mint egyes szimpla babakocsik.

Elnézést, hogy hosszúra nyúlt a válaszom, remélem, segítettem.

2011. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Az milyen az a tesvérfellépő, amire rá is tud ülni?


Én is azon gondolkodom, ha más nem használtan veszek egyet majd, ha nem fogom tudni megoldani a sétákat, de majd csak ha megszültem. Először megpróbálkozunk a testvérfellépővel.

2011. júl. 18. 14:07
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 21 hónap korkülönbség lesz, de nem veszünk testvérkocsit. Arra, hogy 2-3 hónapra megoldás legyen sajnálok pénzt kidobni. Igaz, hogy a kisfiam már 12 hónapos kora óta lábon sétál kezdetben kisebb, mostmár nagyobb távokat épp a kicsi születése miatt. A nagybabakocsiban (amit újszülött korban használtunk) már nem ült kb fél éve, szóval vagy motorozni fog, vagy sétálni.ha a picivel együtt sétálunk majd. Szerencsére elég jól megtanulta már az általunk fellított szabályokat, viszonylag biztonságosan, szófogadóan közlekedik velem.
2011. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!