Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem képernyő pártiak,...

Akik nem képernyő pártiak, mikor nézett először a gyereketek mesét?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanokhoz szól a kérdésem, akik nem nézettek mesét 8-10 hónapossal, meg nem szól egész nap a tévé háttérzajként.


Mi egyáltalán nem nézünk tévét, nincs is rá előfizetésünk. Csak filmeket, sorozatokat nézünk, de azt is alvásidőben. Nem tiltom a gyereket a tévétől, ha vendégségben vagyunk, nem bánom, ha nézi, de itthon nem része a napunknak egyelőre, és nem is igényli, szépen leköti minden más, meg imád zenét hallgatni, könyveket nézegetni, szereti ha mesét olvasok neki stb.


Szóval hasonló beállítottságú anyukáktól kérdezném, hogy nálatok hogy volt és mikor nézett mesét a gyerek először, és naponta mennyit?


2021. jan. 13. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Három éves múlt, és egyelőre nem néz mesét. Semmilyen módon nem használjuk ezt a módját a figyelme lekötésére. Neki is nagy kedvencei a könyvek. Mivel egyelőre nem jár olyan közösségbe, ahol ez kifejezetten hátrányt jelentene (ahol majd a fő témák között lesznek a mesehősök), így jelenleg nem gond. Óvodás korában pedig majd meglátjuk, de jó lenne 5-6 éves korig húzni a hosszabb képernyő időt.
2021. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a nagyobb 5 éves és nem néz mesét.

3 éves korában volt először, hogy a nagyija leültette tévézni, de otthon utána se volt soha probléma belőle, nem kéri, nem érdekli, nem hiányzik neki. (Március óta nem volt a nagyinál, előtte pedig havi szinten egyszer vigyázott rá, így akkor nézett, de egy mese után elmondás szerint - és a nagyi legnagyobb bosszúságára - inkább könyvet kért.)

A könyveket imádja, az oviban nincs problémája ezzel, ismeri a mesehősöket annyira, hogy tudjon játszani.

A kisebbik 2 éves lesz, ő egyáltalán nem nézett még. Mi is alvásidőben szoktunk. A kisebbikkel majd meglátjuk, hogy hogy alakul, de 3 a minimum cél.

2021. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanígy indultunk. Nem volt "eltiltva", nem gyártottunk hozzá hangzatos elveket, egyszerűen nem kapcsoltuk be a tévét, mert úgysem adnak benne semmit (azóta már előfizetésünk sincs).

Nálunk ez 2 éves korában változott meg, amikor megszületett a kicsi, és néha muszáj volt YouTube mesékkel lekötni a nagyot. Onnantól viszont folyamatos volt ezzel kapcsolatban a probléma, szabályozni kellett, szigorú kereteket szabni, gyakori volt miatta a hiszti stb. Pedig akkoriban még okostelefonunk sem volt.

Most 8 és 10 évesek, sajnos nagyon sokat képernyőznek. A nagy, ha tehetné, egész nap a Fortnite-ot nyomkodná, a kicsi meg az én telefonomon lóg. Csinálnak mást is, a nagy sportol (a kicsi is eredetileg, de mivel ő nincs leigazolva, most nem járhat a covid miatt), igyekszünk minden nap leülni közösen játszani, a nagy magától olvas esténként, a kicsinek még mesélek. De ez a képernyő... Sajnos nem tudtuk megúszni.

2021. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
2.5 eves kora utan kezdtuk vele. Napi 1-2 bogyo babocaval. Most 4 eves. Napi kb 45 percet nez. A kicsi meg sajna nezi vele, 1.5 eves, dehat nem tudom kizarni a hazbol🤣
2021. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Imadja a konyveket, sztem ennyi tvtol nem lesz baja. Neha megy a hatterben termeszetfilm.
2021. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2-2,5 éves korukig nem néztek tévét. Utána először csak 10-15 percet, tehát egy rövid mesét. Most már, hogy a kisebbik is óvodába jár, annyit engedünk, hogy mindegyik választhat egy mesét, és mindkettőt mindketten végignézhetik. Kizárólag DVD-t néznek: Thomas a gőzmozdony, Süsü a sárkány, Kisvakond, Mazsola és Tádé stb.

Viszont nem mindennap. Átlagban egy héten 2-3-4 alkalommal néznek tévét. Nem mi mondjuk meg, mikor, hanem, ha ők kérik, gyakorlatilag mindig nézhetnek, de magunktól sosem mondjuk nekik.

Egyéb képernyő (tablet, szgép, okostelefon stb.) nincs.

2021. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy 2-essel egybehangzóan a mesehősöket ismerik, nincs ebből gond az óvodában. Vannak erről könyvek is. Pl. van Thomasról könyvünk, meg van Sam a tűzoltó, de fiam teljesen tájékozott Mancs őrjárat tagjairól, vagy a Verdákról.

Bogyó és Babócáról legalább 20 könyvünk van, de soha nem nézték őket képernyőn. Most kaptak egy nagy könyvet róla, asszem Csengettyűk a címe, és az maga tartalmaz legalább 10-12 újabb mesét. Imádják az esti meséléshez kérni ezeket, és föl sem merül bennük, hogy DVD-n kéne nézniük.

2021. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De jó,hogy ezt így betudtátok szabályozni. Sajnos e téren nálunk a férjemmel sem egyezik a nézetünk. A férjem is nagy tv imádó, a nagyik is így kb egyedül maradtam a tv ellenes nézetemmel. Mikor egyedül vagyok itthon nem néz tv-t csak este egy kis zenehallgatás mehet youtube-ról, azonban mikor a férjem itthon van az elmélete a "gyereknek reggel mese kell", és kb egész nap megy valami mese. A nagyszülők szintén berakják neki a mesét, így már feladtam a hadakozást. Csak jó volt kiírni,hogy a tököm az egészbe 😅
2021. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

8: "mikor a férjem itthon van az elmélete a "gyereknek reggel mese kell", és kb egész nap megy valami mese. A nagyszülők szintén berakják neki a mesét, így már feladtam a hadakozást."


Ebben az az igazán szomorú, hogy eszükbe sem jut, hogy olvassanak a gyereknek mesét, ne a tévé elé rakják le őket.

2021. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
4-es vagyok. Mit lehet lepontozni azon amit irtam??? Sztem kb senkinek a gyereke nem nezeget annyi konyvet mint az enyem es nem olvasnak neki annyit, mint az enyemnek. Tv nezesen azt ertem, h dvdn nez Vizipokot, tesz veszt, bogyot, micimackot, thomast, illetve igazi vonatokat, m azt nagyon szereti. Nem bugyuta rajzfilmeket nez. De pontozzatoo le nyugodtak, attol meg mert a ti gyereketek kivulrol se nezhet ra a tevere, nem lesz semmivel se okosabb.
2021. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!