Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért teszik ki az internetre...

Miért teszik ki az internetre a babájukat/ gyereküket az emberek?

Figyelt kérdés
Mi köze van ahhoz az emberekhez, hogy valaki babája hogyan gügyög? Értem én, nagyon édes meg minden, de teljesen idegen embereknek miért mutogatják a gyereküket? Itt inkább a közösségi médiában jelen lévő emberekre gondolok, akiknek a követői tényleg teljesen idegenek. Ha az én szüleim így kitettek volna az internetre, én nem örülnék neki, ez nekem túl intim és bensőséges. Persze, sokan ebből akarnak likeot generálni, de sok olyan embert is ismerek, akinek a munkásságát követem, és tudom, hogy nem ilyen célból teszi ki a gyerekét. Mégis szerintem ezzel sérülnek a gyermekek jogai, és szerintem nem etikus tett ez.

2021. jan. 17. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Remekul feltetted a szavazas kerdeseit. :)
2021. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Igen Nem

Mire?

Amúgy meg ne nézd :)

2021. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő,mindenki máskép vélekedik e témárol.Az hogy énse tennem ki mivel másnak nincs köze ilyenekhez(persze nem a családra gondolok hanem idegenekre),de ez az én véleményem,ami persze mindenkinek más.Így nincs senkinek ahoz köze hogy kie teszi vagy ép nem hogy micsinal a baba ép vagy hogy milyen.
2021. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert büszkék rá, szívesen dicsekednek vele, és emellett nem tudnak róla, hogy ennek milyen veszélyei lehetnek. Nem tudom, manapság van-e szó a közoktatásban az internet veszélyeiről, de én 30 éves vagyok, és mi annak idején nem tanultunk ilyesmiről. Rengeteg velem egyidős embernek már gyereke van és mutogatja is róla a képeket a közösségi oldalakon, miközben nem tudnak róla és nem gondolnak bele, hogy ez mivel járhat, mert nem tanították meg nekik.


Az meg, hogy a gyereknek ez milyen érzés, nemsokára kiderül. Pár éven belül kamaszodni kezd a legelső generáció, akiket anno így felpakoltak a szüleik a netre. Abból kiindulva, hogy én azt is utáltam, amikor a hagyományos fotóalbumban lévő rólam készült cikis képeket mutogatták a szüleim a rokonoknak, szerintem sok gyerek-szülő konfliktus lesz majd emiatt, ha ezek a gyerekek elég nagyok lesznek.

2021. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sutának, családcentrikusnak látom ezeket az embereket, semmi több.

Én nem rakom ki a gyerekem, mert

1. Senkinek semmi köze a babámhoz, főleg nem régi osztálytársaknak például. Attól mert kapok tőlük egy likeot rá, még úgyanúgy lecarnak a továbbiakban is.

2. Nem akarom, hogy a babámnak köze legyen ilyen fiatalon a közösségi médiákhoz, főleg nem passzívan. 14 évesen lehet nem örülne ha látná, hogy tele a falam képekkel róla, amit idegen emberek nézegettek, osztottak.

3. Ezeket a képeket, BÁRMILYEN célra fellehet használni. Én ezt nem akarom.

2021. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez a téma nagyon fel van már fújva. Magánvéleményem, hogy normális képeket, amiknek van valami “mondanivalója”, valahol kirándultak, voltak, valami vicceset csinált a gyerek stb és a gyerek egyébként nem meztelen vagy nyakig mocskos, lázas beteg, vagy bármi olyan, amit később szégyellhet, azzal nincs gond különösebben. Más kérdés, hogy ha híres színésznő vagy énekes lennék, max a magán oldalamon tennek közzé ilyen képeket, nem a “Business” oldalon. De ezek a “családi pillanatok” képek nem verik ki nálam a biztosítékot.

A jajjj szegény babám beteg és szerencsétlen tiszta vörös a láztól és látszik, hogy alig el szerencsétlen, na az ilyet nem ertem, az tény.

2021. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem szeretem ezeket nézni, le is tiltom aki egyfolytában ilyeneket oszt meg, főleg ha még idézet is van mellette :D de az anyasagos idézeteket posztolokat is letiltom.

Ha valaki valamit meg akar osztani velem, azt küldje nekem el uzenetben, vagy jöjjön át és mutassa meg a fenykepalbumat, és nevessunk - sirjunk együtt rajta. De ha erre nincs idő, meg egyszerűbb kirakni az uzifalra, meg nem is megosztani akar hanem dicsekedni, arra nincs szükségem.

Lehet ridegnek tűnok, de a figyelmem és az érdeklődésem fenntartom a belső köröm számára.

2021. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%
7-es ezt részben ertem, részben nem. Ennyi erővel minek vagy facen? Mert ha minden magán tartalmat letiltasz, mert miért nem személyesen osztják meg veled, akkor te csak cikk olvasásra használod? Meg max a csalad van fenn neked? Nekem ez így logikátlan, ha pl a kirándulóst nem, de a gyerekes posztokat letiltod. Mert akkor ennyi erővel menjen át meséljenek milyen volt barlangaszni, nem?
2021. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

8#

A kirándulósnak még van is értelme, például barátok, munkatársak számára, mert ismerősök vagytok közelről, de nem mindenkit tudsz ugye magadnál vendégül látni. Van üzenete, lehet MIT nézni rajta. De az hogy valaki kirakja a kisbabáját, ahogy alszik, vagy ilyesmi, az nos...inkább nem mondok róla semmit. Ott egyedül az anyának van mit nézni rajta, meg a nagyszülőknek, keresztszülőknek.

2021. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

7-es vagyok. Igen, nagyrészt aktívan csak a legbelső köröm van ismerősök között Facebookon. Akivel így felnőttként évek ota nem tartom a kapcsolatot, azt letiltottam vagy töröltem.

Hogy minek vagyok face-en? Marketplace miatt, meg csoportok miatt, meg neha rakeresek emberekre én is kíváncsiságból.

Egyébként nem feltétlenül a babás posztolokat töltöm, volt ugyanilyen mértéktelen kutyás ismerősöm is. Nem a babakra pikkelek hanem a magamutogató "attention whore" és dicsekvo típusra.

2021. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!