Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért teszik ki az internetre...

Miért teszik ki az internetre a babájukat/ gyereküket az emberek?

Figyelt kérdés
Mi köze van ahhoz az emberekhez, hogy valaki babája hogyan gügyög? Értem én, nagyon édes meg minden, de teljesen idegen embereknek miért mutogatják a gyereküket? Itt inkább a közösségi médiában jelen lévő emberekre gondolok, akiknek a követői tényleg teljesen idegenek. Ha az én szüleim így kitettek volna az internetre, én nem örülnék neki, ez nekem túl intim és bensőséges. Persze, sokan ebből akarnak likeot generálni, de sok olyan embert is ismerek, akinek a munkásságát követem, és tudom, hogy nem ilyen célból teszi ki a gyerekét. Mégis szerintem ezzel sérülnek a gyermekek jogai, és szerintem nem etikus tett ez.

2021. jan. 17. 11:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt akarják, hogy mindenki rájuk figyeljen és körülrajongja őket. Ha olyan nagyon meg akarják mutatni ismerősnek (a jelenlegi helyzetben megértem, hisz találkozni nem nagyon tudnak) akkor lehet videóhívásozni, privátban küldeni.

De ez, hogy ország világ láthatja... Aztán csodálkoznak a sok pedón aki erre veri.

2021. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
9 ez már csak 100% ízlés dolga. Pl en szeretem nézni a kutyás képeket de nem szeretem a macskas képeket. Van lényegi különbség? Nincs. Ahogy a valaki más gyereke és valaki más kirándulás a között sincs lényegi különbség, kizárólag az, hogy téged személy szerint melyik érdekel. Persze erre kituno megoldás a követés leállítása opció. Mellesleg pl az en kollégáimat miután szültem érdekeltek a babarol a fotók, ok írtak ram időnként, hogy küldjek nekik már valamit. Szoval meg ez sem általános, hogy egy kollégát ne érdekelje. Engem is érdekel a kollégáim kirándulása, családi fotója stb. Akit szeretek. Akit nem, az nem az ismerősöm.
2021. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Aki szavazott, az érti, hogy a szavazás pontosan mire vonatkozik? Nincs a leírásban egyetlen eldöntendő kérdés sem.
2021. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó mondatra vonatkoztattam a szavazást.

"Szerinted is sérti a gyerek jogait ha kipakolják az internetre? Igen/nem"

2021. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12-nek. Nekem is annyian mondták hogy majd hogy szeretnének képeket a gyerekről. De igazából ám senkit sem izgat annyira, hogy rendszeresen kövesse minden maszatolasat. Ha magamból indulok ki, az elején én is kíváncsi vagyok kollégák babáira, de aztán jön mindennap a "történetbe" meg az uzifalra valami, és elkezd zavarni.

Amúgy ketten kertek tőlem a kollégák között képet, miután megszületett a babám, azt korbemutogattak az irodában aztán annyi. A másodiknál kb ugyanez. (Semmit nem postolok a maganeletemrol)

Az emberek egy része szerintem úgy van vele, hogy ilyen office bulvarnak jó kibeszélni hogy ki mit posztolt, a másik része meg úgy van vele mint én, hogy ez már sok, és megy a tiltás.

De az biztos hogy a kisgyerekesek között felülreprezentáltak a tulbuszkelkedo posztolok.

7-es

2021. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

Hát, a TBBT-vel szólva: a kisgyerekes kép a szülő telefonján cuki, az ismerősökén már bűncselekmény. Az usa-ban legalábbis, nálunk sajnos/szerencsére nem. De pontosan azért nem posztolok gyerekes képeket, amiért ez az usa-ban bcs: semmi szükségem a gondolatra, hogy valami perverz a kislányom cuki, szeplős arcát elmentette magának. Akkor sem, ha az a kép egy nyakig felöltözött kiránduláson készült.

A rokonoknak, ismerősöknek, stb. lehet csinálni külön csoportot, ahol HA akarják, akkor megnézhetik a gyerekfotókat, de ki nem vihetik onnan.

2021. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként ezt a pedofília dolgot nem ertem. Megint egy felfújt dolog. A pedofilok nem a kirándulás képekre verik. Sajnos ennél sokkal rosszabb a helyzet. Ennyi erővel akkor megy az utcán lő 6 képet és kiveri rá. De nem. Sajnos ennél sokkal betegebb világban élünk 😞a Kaleta gépen sem faceról mentett képek voltak ám... ettől függetlenül nem baj, ha valaki nem posztol folyton képeket a gyerekről. Szerintem havi 1-2 is bőven elég. De a nulla is rendben van.
2021. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Akinek nincs lehetősége kaleta szintű képeket szerezni, az bizony a kirándulós képre is előkapja a kígyót.

De pl rengetegen tesznek ki a pici gyerekről fürdős, félpucér, esetleg teljesen meztelen képet is.

Ne csináljunk úgy, mintha nemlétező dolog lenne ez.

2021. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18 az nagyon szomorú. Igen tudom, hogy van ilyen. Meg sokan olyat, ami konkrétan ciki lesz neki később.
2021. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!