Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvéreknél 5 és fél év...

Testvéreknél 5 és fél év korkülönbség előnyei-hátrányai?

Figyelt kérdés
Szeretnék tapasztalatokat olvasni olyan szülőktől, ahol kb. 5 és fél év korkülönbség van a két gyerkőc között. Milyen előnyökkel és hátrányokkal jár ez a korkülönbség?

2021. jan. 25. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi, hogy nem szülőként válaszolok, tesóm 5 évvel idősebb nálam. Gondolom a szüleimnek egyszerűbb volt így velünk, a baba-énemmel meg az ovis, majdhogynem iskolás bátyámmal, de nekünk annyira sok közös dolgunk nem volt soha. Nem tudtunk sosem úgy igazán együtt játszani, közös programot szervezni, mert én vagy kicsi voltam valamihez, vagy őt nem érdekelte már (ilyen állatkert meg ilyenek is csak addig voltak érdekesek, amíg kamasz nem lett), igazából ugyan van testvérem, de kicsit mintha egyke lennék. Nem tudom, hogy ez másképp lett volna, ha csak 2-3 év van köztünk, mert ugye ez személyiségtől is függ, de szerintem közelebb lennénk most is egymáshoz, ha nem lenne ekkora a korkülönbség. Bár most már felnőttként mondhatni mindegy, már "összeértünk", de mégis megmaradt, hogy nem vagyunk annyira összenőve.
2021. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

6 év van a lányom és fiam közt.

Az első válaszolóval ellentétben nálunk hihetetlen jól elvannak egymással.

Nagy szerelem van köztük. A fiam csodásan bánik kezdetektől vele,imád vele foglalkozni,játszani,bohóckodni.

Nagyon örülök hogy ilyen szuper kapcsolat alakult ki közöttük. Páran mondogatták hogy ez azért lehet mert baba korától bevontam mindenbe a fiam. Nem volt "most a hugival" kell foglalkozzak felállás.

Amikor 2 napig nem látják egymást szó szerint egymás nyakába ugranak és kezdődik a "megőrülés"..jó értelemben.

Szóval én nagyon pozitívan látom az ekkora korkülönbséget.

Idén lesz a fiam 9,lányom 3.

Ha érdekel még valami írj nyugodtan

2021. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Férjemnél van ekkora korkülönbség, 6 év, nem sok közös van bennük a testvérével, férjem úgy emlékszik sosem játszottak együtt, felnőttként tartják a kapcsolatot, de mindenkinek megvan a maga élete, nem nagyon járnak össze. Én viszont nagyon jóban vagyok a testvéremmel, több, mint 4 év van közöttünk, mi játszottunk együtt és később szórakozni is sokat jártunk együtt.
2021. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2 lányom van ekkora korkülönbséggel. Mikor a kicsi megszületett nagyon jól elvoltak néhány évig. Olyan 10-4 éves koruk körül kezdett el a nagyobbik "kamaszodni", kezdte idegesíteni a kistesó..stb. Kistesó persze úgy nézett rá, mint egy istenre. Aztán volt megint egy kicsit jobb korszakuk, majd megint kicsit rosszabb-ez ilyen hullámzóan ment évekig, de alapvetően abszolút jó testvérek voltak mindig is, csak mivel teljesen más volt az érdeklődési körük, így sokszor kirekesztődtek egymástól. Pl. míg az egyik még barbizott, a másik már felsős volt. De mondjuk nagyon menő volt az iskolában a nagy nyolcadikos tesó, meg ott pl. ő is úgy volt, hogy nehogy valaki bántani merje a hugát. Most kb 1 éve megint nagyon összenőttek, 13-18 évesek. Most vannak azonos érdeklődési körök, és a kicsi sem olyan kicsi már. Lehet bizalmasan beszélgetni..stbstb
2021. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek a hasznos választ és hogy tesó és szülő is válaszolt. Úgy látom, többféle verzió lehet, illetve az egyes életszakaszok is alakítják majd a testvérek egymáshoz való viszonyát.

Még pocakban van a Kistesó, szeretném majd én is jól csinálni, nem kirekeszteni egyiküket sem, együtt nevelni, amennyire ez lehetséges, dehát tény, hogy nagy korkülönbségről van szó.

A Kisfiam nagyon várja, ez már nekem jó előjel, persze biztos lesznek nehézségek. :)

2021. jan. 27. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előnye, hogy a nagyobbik már ovis és emiatt nem 2 kicsi gyerekkel kell egyszerre otthon foglalkozni (a nagy már eljátszik egy kicsit körülötted is, átalussza az éjszakát, nappközben az oviban van stb)

a hátránya, hogy mindezeken (éjszakai virrasztás, 3 óránkénti etetés...) már régen túl vagy, és most kezdheted előről. A nagyobb most fog iskolába menni nemsokára, ami szintén plusz figyelmet igényel, amit pici baba mellett nehéz megadni.

2021. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!