Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak annak, ha valaki nagyon fiatalon (18-22 évesen) vállal gyereket? Esetleg személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előny: a teste valószínűleg jobban viseli, könnyebben regenerálódik, kevesebb a komplikációk esélye, stb. Jobban bírja a stresszt is, éjszakázást, bár ez egyén függő, de szerintem több esélye van rá, mint ugyanazon személynek 30 felett mondjuk. Nincs nagy körkülönbség a szülő-gyerek között, jobban megértheti őt, és mire a gyerek 20 lesz, a szülő kb kora negyvenes, még bőven lesz lehetősége élni, élményeket szerezni. Tesókkal sem kell kapkodni, belefér ha pár évet csúszik.


Hátrány: hacsak nincs családi hátszél, 18-20 évesen biztos, hogy nincs semmi egzisztencia, és gyerek mellett karriert építeni nehéz. Könnyen érezheti, hogy lemaradt a kötetlen, szabad, tombolós korszakáról, amit nem fog tudni visszahozni később, mivel a többség 30 felé már lecsillapodik. A személyiség sokat alakulhat 18-25 között, nem biztos, hogy előnyére, különösen ha a gyerek mellett állandósul a pénzzavar, pénzhiány.


De azért sok múlik magán a szülőn, milyen személyiség, mi fontos neki. Ezeket a kor csak részben befolyásolja.

2020. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

21 éves voltam amikor a fiamat szültem.

Mint mindennek,itt is vannak előnyök hátrányok.

Előny talán hogy hamarabb regenerálódik a test,az anya is jobban bírja a strapát,és talán a nagyszülők is fiatalosabbak. Az én anyukám 41 évesen lett így nagymama 😊

2020. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

21 évesen szültem a fiamat. Előnye, hogy nagyon fitt voltam, rugalmas, nem aggódó. Most 42 vagyok, ő ugye 21. Elég fiatal vagyok még egy halom dologhoz ami kisgyerek mellett nehezebb, egyáltalán nem korlátoz semmiben, nem kell semmilyen téren alkalmazkodom hozzá. Szerintem ez mind pozitívum. Elvileg. Azért csak elvileg, mert született még két gyerekem, a középső 14,a kicsi 3 éves. Na itt már tudnék negatívumot felsorolni. Sokkal nehezebb minden mint fiatalon. A terhesség, a szülés, a babázás, a nem alvás. + szétaggódom az agyam és a nevelés is nehézkes.

Összességében szerintem jobb fiatalon szülni, sokkal több előnye mint hátránya van.

2020. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Már kb mindent leírtak, de én még annyit hozzátennék amit mi jelenleg érzékelünk a párommal a hamarabb-később szülés kapcsán.

Az én anyukám 22 évesen lett terhes velem, a párom anyukája vele 30+ volt már és az ő nagyszülei már rég meghaltak, alig ismerte őket, 1 mamája él aki majdnem az én dédimmel egy idős. Nekem minden nagyszülőm él és 60-asok és a dédim is még talpon van szerencsére.

Nyilván ez a szerencsén is múlik hogy nem érte őket semmi tragédia fiatalon, de alapjába véve ugyebár normális eset az hogy az ember megéli a nagyszülő kort és látja felnőni.

Tudom hogy nem ez a legfontosabb tényező ebben az egész témában de leírtam hogy felnőttként is miként lehet ezt érzékelni

23/L

2020. nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Az előnye, hogy hamarabb regenerálódik a test és a szülőknek valószínűleg több energiájuk van.


A hátránya az, amit az 1-es írt, családi hátszél nélkül ennyi idősen maximum a nullához konvergáló egzisztenziára, albérletbe, csekély munkatapasztalatra, "jobb esetben" az idősebb apuka egzisztenciájára lehet gyereket vállalni.


Ès ebböl lesz az, hogy nehéz innen anyagilag tovább lépni, anyukának meg főleg és ha tönkregy a házasság, egyedül még a gyerekeit sem tudja eltartani.

2020. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hamar túlesel rajta és később nem lesz pánikbaszülés, hátránya hogy hamarabb öregszel.
2020. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!