Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi az egészséges, normális...

Mennyi az egészséges, normális "időarány" a kisgyerek (2,5 éves) nagyival és otthon a szüleivel töltött idő tekintetében? mit gondoltok az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés

Az mennyire egészséges, elfogadható, hogy a kisgyerek délelőtt is van a nagyival, náluk is alszik úgy, hogy a nagyi altatja, aztán a délutáni levegőzést is a nagyival tölti, majd késő délután vagy kora este viszik haza a gyereket a szülőkhöz?

Ez hetente több nap van így, kb 4 nap a hétből.


Az apa home office-ban dolgozik, az anyuka pedig szintén otthon van, a második babát várja. Tehát nem dolgoznak, és nem, nem zavarná az apukát sem a munkájában, mert olyan a ház kialakítása.



2021. jan. 26. 22:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Ő dolguk. Egy 2,5 éves közösségben is lehetne egész nap, és akkor se látná napközben a szüleit, a nagyinál meg csak jó helyen van (gondolom).

Férjem egyébként határozottan örülne, ha nem lenne itthon egy gyerek se napközben, mert egyáltalán nem tud úgy dolgozni tőlünk, hiába van "olyan a lakás".

2021. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom azt varod szidjuk oket, nem?

Elsovel is egyet ertek valamilyen szinten, a szuloknek akik pl otthonrol dolgoznak ez tok jo kikapcsolodasi lehetoseg. Az a kerdes hogy utana a szulok foglalkoznak e meg otthon aktivan a gyerekkel estenkent, es hogy kesobb hogy valtozik meg ez az idotartam a suliban majd pl.

Na mert hasznos ido a mi csaladunkban szulokkel peldaul nem volt. Kis korombol CSAKIS a mamammal vannak emlekeim. Semmi nem maradt meg anyamrol, vagy apamrol. Max egy ket nyakleves. :D

En le voltam passzolva nagymuterhoz ugyanugy, es kb akkor o jelentette nekem az Istent. Aztan persze ezt anyamek egy ido utan meguntak, es suli utana (7-8 eves lehettem) egybol haza kellett mennem (ugyanugy nem foglalkoztak velem).

Igy vissza gondolva szomoru gyerekkorom volt, mert ahogy felnottem kiderült, hogy a kedves mama egy mergezo boszorkány volt mindvegig, es mindemellett meg a szuleimmel kapcsolatban sem lett egyetlen maradando emlekem sem.


En nem passzolnam le ennyi idore a gyerekemet, akkor se ha jo helyen van. Az en feladatom is hogy neveljem, mellette legyek, aktivan reszt vegyek az eleteben, es ne a mama legyen az anya szerepeben.

2021. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Ha bölcsis lenne, akkor is kb ennyi időt töltene a szülei nélkül.

Hogy otthon vannak a szülők, az nem mérvadó.

2021. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Kiegészítés részemről:


"Ő dolguk." #1


Igen, az ő dolguk, csak engem érdekelne, hogy egészen mások milyennek látják ezt az időarányt.



"Gondolom azt varod szidjuk oket, nem?" #2


Igazad van abban, hogy ezt Te gondolod. Nekem eszembe sem jutott.

Akkor nem nyitottan tettem volna fel a kérdést, ha csak megerősítést várnék és nem mások meglátása érdekelne.

2021. jan. 26. 23:16
 5/27 Derjaderja ***** válasza:
53%
De mi ennek az oka, az se mindegy?
2021. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
“Nyilvan” nem tetted volna fel akkor. Nem tudom hol eltel eddig, de sajnos gyakorin a kerdesek felenel nem irhatod le a velemenyed, ha az nem egyezik meg a kerdezo bujtatott velemenyevel. :D Ezert nem art ovatosan lenni mar valasz adasnal, mert random elkuldhetnek az anyadba, ha nem azt irod amit ok hallani akarnak. :)
2021. jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
A mai világban apuka-anyuka rohan és a home office nem jelent otthoni wellnest. Ugyanúgy el kell látni az ember feladatát, mint munkahelyen. Az anyukának meg készülni a következő pici jövetelére. A legtöbb ilyen korú gyerek már bölcsödés, de remek az is, ha a nagymama tud vigyázni rá. Ennyi a véleményem.
2021. jan. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%
Az mit jelent, hogy anyuka szintén otthon van?
2021. jan. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az apa home office-ban dolgozik" " Tehát nem dolgoznak"


Tehát a home office-ban végzett munka szerinted nem munka?

Nálunk a lányom, amíg nem ment bölcsibe, napi 5 órát volt anyukámmal. Az öcsém meg napi 8,5 órát a nagypapámmal, bölcsi helyett.

2021. jan. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

Sok információ kimaradt.

Anyukát a második terhessége mennyire viseli meg? Esetleg veszélyeztetett terhesség? Mettől meddig van a nagyinála gyerek? Nagyon nem mindegy, hogy 7-5-ig, vagy 10-4-ig.

A nagyi foglalkozik vele?

Otthon van minőségi idő?

A nagyinak teher ez?

Ki vagy te a történetben?

2021. jan. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!