Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megnehezíti majd az ovikezdést...

Megnehezíti majd az ovikezdést az, hogy nagyon kötődik hozzám?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben kezdi majd az ovit. Rettentően anyás. Mindig bújik hozzám, simogat, játék közben is fontos neki, hogy valahol hozzámérjen. Alig játszik el egyedül. Ha kivonulok, pár perc múlva keres, és hív vissza.

Próbálok háttérbe vonulni, mondani, hogy dolgom van, most nem tudok menni; de nem játszik nélkülem. Inkább ott áll mellettem, segít.

Félek, hogy így nagyon nehéz lesz az oviba szoktatás.

Mit tehetnék, hogy segítsek neki?

Van, akinek hasonlóan ragaszkodó (volt) a gyermeke? Nálatok hogy volt?


2021. jan. 29. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom ugyanilyen, mi múlt ősszel kezdtünk. Tök őszintén: igen, megnehezíti, a mai napig ha kérdezik, elmondja, hogy nem szereti az ovit, inkább itthon szeret lenni anyával. Ugyanakkor elfogadta, hogy oviba jár, kb. egy hónap alatt beszokott annyira, hogy evett már ott és reggel sírás nélkül elköszön, de ha huzamosabb ideig itthon van betegen utána van, hogy egy pár napig megint pityereg elváláskor. Viszont idővel megszokják az ottani körülményeket és embereket is, és el tudják magukat engedni annyira, hogy részt vegyenek és élvezzék a programokat. Tippem nincs, az enyém is imád nekem segíteni a házimunkában, és ritkán kezd játékba nélkülem, gyakorlatilag kerget a lakáson belül is. Múltkor megkérdeztem miért követ, azt mondta, mert szeret :) A 17 hós kistesó meg van hogy elvonul 20 percre babázni a gyerekszobába. Úgy vagyok vele minden gyereknek másra van igénye, én nem nagyon küzdök a természetük ellen :)
2021. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%

Ne keverd össze azzal, hogy nem tud egyedül játszani, unja magát.

Itt majd lesznek új játékok, gyerekek.

Persze lehet, hogy majd lest 1-2 sírós reggel, de a gyerekek lelki sérülés nélkül bestoknak. Még a "nagyon anyásak is"🤦🏼‍♀️


(Szerintem neked lesz ez problémás. Már ezen aggódsz...)

2021. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!