Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen indulatszavakat használ...

Milyen indulatszavakat használtok kisgyerekek előtt?

Figyelt kérdés
Sajnos ha valami váratlan kellemetlenség ér, ki szokott csúszni a számon egy-két nyomdafestéket nem tűrő kifejezés. Szeretném magam átszoktatni valami enyhébbre, Ti miket szoktatok használni, amit nem gáz, ha a gyerek elkezd szajkózni máshol?

2021. febr. 1. 12:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
98%

A kutyafáját!

Isten áldjon meg!

2021. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ami épp kijön a számon.... A szüleim sose káromkodtak előttem, legfeljebb egy hülye csúszott ki a szájukon, én mégis nagyon cifrákat szoktam mondani. Van ismerősöm, akinek a szülei rettenetesen sokat káromkodtak, ő mégse szokott. Én ezen már nem frusztrálom magam, van elég más dolog amin lehet.
2021. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
A kutyafáját, a manóba, banyek, a macska rúgja meg. De néha nekem is kicsúszik a számon a basszus, pedig igyekszek visszafogni magam.
2021. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Amit egyébként is...

Az apósom nagyon csúnyán káromkodik, a gyerekei nem, az én nagyapám is mocskosul káromkodott, én pedig a munkahelyemen nem káromkodom, otthon igen.

2021. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is elszólom magam...és sajnos Istent is káromlok. Én nem vagyok hívő, de más emberre, még a saját gyermekemre se akarok így hatni.

Amúgy ha figyelek, akkor a csudába, francba, esetleg b@szki.

2021. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
96%
Hiába vigyázunk kamaszkorra ismerni fogja az összes gyerek a ronda szavakat.
2021. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Én elég káromkodós voltam de próbálom magam visszafogni

Leredukáltam bakkerre és basszuskulcsra.

2021. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

10. Vagyok

Csúnyàbbak:

“Bazzzeg”

“Az Isten verje meg” ( nem vagyok hívő)

“Ba*ssza meg!”

“Hàt ez fa*sza”

Más nagyon nem.. de ezek sem mindennaposak

Talán a “bazzzeg” férjem a “fasz*om” at szokta..



De szépen haladunk a leszokàson.. épp most kezd beszélni a gyerekünk.

2021. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

En azt vallom, nincs azzal baj, ha néha hall ilyent is. Csak tudni kell helyén kezelni. Három példát hozok rá.


Barátnőméknél szó szerint nem hallott ilyet a gyerek. Elment oviba, na ott olyanokat tanult, még én is tanultam tőle... elmondta otthon, barátnőmék jól megszidták, annál jobban mondja.


Szomszédba a 3 éves kisfiú nagyon durva. Nyáron áll a kapuba, azt ha elmegy valaki az utcán, kiabál, hogy te büdös kva... te tetves cigány... az anyjáék meg röhögnek rajta...


Nálunk hall itthon ilyet a gyerek. Én is tudok b+ ozni, az apja ha ideges, na ő meg aztán mégjobban. 3 éves a fiunk, el lett neki magyarázva, hogy ezt csak itthon szabad mondani, és csak ha idegesek vagyunk. Eddig talán 1x hallottam a szájából, oviba pedig 1x sem mondja (legalábbis nem hallottuk vissza)

2021. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
65%

Az én kölyköm tud csúnyán beszélni, de nem is érdekel :D világ életemben tettem rá, hogy mit mondanak mások.

Amúgy meg egy rohadt jófej gyerek, szófogadó, okos stb. 5 éves

2021. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!