Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,3 éves kislányom elkezdett...

2,3 éves kislányom elkezdett szó szerint mindenért nyajogni,mióta bölcsis lett,másnál is van ez?

Figyelt kérdés
Példa: tejet szeretne inni de nem mondja hanem nyavajog,hisztizik, leültetem h most akkor mi baja mert nem értem, es akkor mondja h szeretne tejet inni. És ezt mindennel így,kb mióta bölcsis,4 hete. Elmúlik vagy velem van a baj? Próbálok türelmes lenni,de nem tudom mit tegyek sokszor. Ma hazajöttünk ment a mosógép rajta rázkódott a kistükör, erre földhöz vágja magát,hogy a "kistüköööör". Imád pancsolni,most azt a 10percet is végig nyafogja h nem akar pancsolni. Összebújunk megnyugszik,eltelik pár perc megint hisztizik valamiért,pl a fehér bögrébe adtam a kakaót nem a szürkébe. De úgy sír mintha vernék. A bölcsiben vegyesen van jó es rossz napja,de gondolom ez másnál is így,de ezzel nem tudok mit kezdeni h hazajövünk és nyafogás mindért.

2021. febr. 3. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Mi az a nyajogás?
2021. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amikor nem igazán sír hanem nyafog,és nyávogós hangon beszél h érteni nem lehet.
2021. febr. 3. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Mond el neki szépen párszor h amig nem fejezi be es keri szépen addig nem kapja meg. En meg se hallanam a hisztijet.
2021. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mondom ezt neki,és akkor el is mondja utána h mit kér,csak azt nem értem miért eleve hisztivel kezdi
2021. febr. 3. 19:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dackorszak, illetve, hogy nem feltétlenül tudja kifejezni magát, ebben te segíthetsz neki. Sok türelmet igényel. Fontos h következetes legyél.
2021. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta bölcsis? Ha nem túl rég, lehet, hogy csak fáradt, nem szokott még hozzá a napirendhez.
2021. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
3 hete,nagyon jól kezdődött, aztán egy hetet otthon kellett maradni. És talán nem rázódott vissza.
2021. febr. 3. 20:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nekem nincs gyerekem, nem neveltem egyet sem - azért jónak látom leszögezni, hogy a kommentem teljesen jogosan lehet fenntartásokkal kezelni.


Nekem unokaöcsém volt ilyen. 3 évesen mindenért ment előbb a rinya, aztán lehetett vele beszélni. Én ezt úgy kezeltem, hogy teljesen ignoráltam amíg tartott a rinya, mintha ott sem lenne. Amikor abba hagyta, megkérdeztem, hogy szeretne-e valamit? Ha normálisan elmondta megtárgyaltuk, hogy lehet-e vagy sem teljesíteni a kérését. Ezzel marha hamar leszokott róla, hogy rívással kezdje az óhajait.

2021. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Most jön ki rajta az elválás, fáradt, sok az új inger, plusz dackorszak. Kemény, de véget fog érni, idővel elmúlik. A lényeg hogy éreztesd vele hogy szerezed. A hisztiket én humorral próbáltam kezelni, ha belementem a kis harcaiba mindig rossz lett a vége. Esetek többségében volt türelmem elviccelni, de néha nálam is borul a bili. Légy következezes, és ne hagyd hogy a fejedre nőjjön mert később csak rosszabb lesz.
2021. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A bölcsiben egész nap alkalmazkodnia kell az új helyzethez, lehet még nem szabadult annyira fel, hogy ott is kiadja a feszültséget, így sajnos minden otthonra marad, de ne hagyd rá, mert szokássá válik.

2021. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!