Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,3 éves kislányom elkezdett...

2,3 éves kislányom elkezdett szó szerint mindenért nyajogni,mióta bölcsis lett,másnál is van ez?

Figyelt kérdés
Példa: tejet szeretne inni de nem mondja hanem nyavajog,hisztizik, leültetem h most akkor mi baja mert nem értem, es akkor mondja h szeretne tejet inni. És ezt mindennel így,kb mióta bölcsis,4 hete. Elmúlik vagy velem van a baj? Próbálok türelmes lenni,de nem tudom mit tegyek sokszor. Ma hazajöttünk ment a mosógép rajta rázkódott a kistükör, erre földhöz vágja magát,hogy a "kistüköööör". Imád pancsolni,most azt a 10percet is végig nyafogja h nem akar pancsolni. Összebújunk megnyugszik,eltelik pár perc megint hisztizik valamiért,pl a fehér bögrébe adtam a kakaót nem a szürkébe. De úgy sír mintha vernék. A bölcsiben vegyesen van jó es rossz napja,de gondolom ez másnál is így,de ezzel nem tudok mit kezdeni h hazajövünk és nyafogás mindért.

2021. febr. 3. 19:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*szereted (bocsi elírtam)
2021. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én sem foglalkozom úgy a hisztivel csak mondom neki,hogy mondja el rendesen mert nem értem így,és amíg hisztizik nem lesz semmi. Na ekkor elmondja rendesen. De hisztire sose kapja meg amit szeretne. Csak eltelik pár perc és kitalál v.mi mást akkor azért hisztizik. De az nem működik h nem szólok hozzá addig egyeltalán mert nem hagyja abba tegnap bement a szobájába az ágyon sírt majdnem bealudt de fél 5kor nem akartam h elaludtjon,főleg úgy h 2órát aludt a bölcsiben is. Megkérdeztem h szeretne e összebújni és egyből mondta h igen és mászott is az ölembe. Szóval érzem h nem az a valódi probléma amiért hisztizik éppen. Humor néha működik de sokszor nem.
2021. febr. 4. 08:17
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez a dackorszak. Nemsoká kinövi. Nálunk mindig azt csinálták ilyenkor a szüleink,hogy mikor hisztiztünk,úgy tettek, mintha eltűntünk volna. És amint kezdtünk lenyugodni, újra ,,láttak" minket. Utána pedig elmagyarázták, hogy a hiszti nem vezet semmire. Nem kiabáltak, meg ilyesmi, csak szépen, higgadtan megbeszélték velünk. Azért mondom többes számban, mert tesóm is van, aki szintén néha nyafogott, nyűgösködött. Szerintem ez amúgy normális. Szinte minden kisgyerek csinálja. Azóta már rég kinőttük :)

Meg fontos, hogy tudja, hogy a hiszti nem vezet semmire. Nem ér el vele semmit. Mert ha engedsz neki, akkor tudja, hogy elér valamit a nyafogásával.

Amúgy az üzenetedből azt veszem ki, hogy te mindig próbálsz nyugodt maradni, ami jó dolog. Ha kiabálsz vele, akkor csak még jobban kiakad.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert! :)

2021. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!