Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelusról leszokóban hogy...

Pelusról leszokóban hogy közlekedtek a kicsivel?

Figyelt kérdés

Lányom már régóta sokat meztelenkedik, szépen szól, ha pisil, kakil, múlt csütörtökön úgy döntöttem, leveszem a pelust. És azóta nem volt gond, szépen mindig bilibe pisil, kakil.

Na de ha menni kell vele mit tegyek?

A séta nem gond, letolom a bugyit, és pisil a fűbe.

Még a kocsit is el tudom képzelni, hogy viszem a bilit, megállunk és bilibe, vagy fűbe.

De mikor buszozhatok vele pelus nélkül? mikor tudom, hogy meddig tudja tartani?

Vagy árkád? Ott mégsem biliztethetem, de lehet, a wc-ig nem bírja ki, hisz csak napok óta "gyakoroljuk" és itt közel van a bili...

Azt olvastam, hallottam, hogy ha már lekerült róla a pelus, jobb nem visszaadni rá...

Ti hogy csináljátok?

Most 26 hós.


2010. aug. 16. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

mi is szeretjük az árkádot...;)

van ilyen leszoktató bugyi, ami nem pelus, de a pisi se csurog rögtön belőle....szerintem kell egy adag "bizalom" is, biztos lesz baleset még, de talán egyre kevesebb...váltásruha

2010. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi az az árkád és hol lehet beszerezni?1szer használható vagy mosható?Mennyibe kerül?

A pisilésnél szól de a kakit csak pelusba hajlandó:(..

És az alvásoknál(délutáni,esti) mit adtok rá?

Várom válaszotokat.

25hónapos kislány anyukája

2010. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
árkád bevásárló központ....nekünk általában elég drága...;)
2010. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi az az árkád?

Az Árkád egy bevásárlóközpont, de ha ennyi intelligencia sincs, jobb lenne , ha nem írnál..

A kérdésre eddig csak az első válaszolt...

2010. aug. 16. 17:55
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hirtelen írtam, amit írtam.

Elvégre én is kisbetűvel írtam...

Amúgy mi sem vásárolni járunk oda, csak nézelődni, egy kis időt eltölteni, kikapcsolódni, és van egy szökőkút, amit imád lányom... (de leginkább ott is a Spárba szoktunk menni, vagy DM-be) szóval nem ott vásárolok.

Van leszoktató pelus, sokat nem tudok róla, csak annyit, hogy szomszédom vett, szerinte ugyanolyan ,mint a többi.

A liberoklubban kapható, azt láttam.

Én rendes pelenkát használok, libero 6-ost, déli alváshoz is kap még, de mindig száraz, és már az éjjel pelusa is száraz mindig.

Nem semmi egyik napról a másikra!!:-))

2010. aug. 16. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de pl egy zalai, aki életében nem járt Pesten, vagy Győrben, tuti nem fogja tudni, hogy mi az az Árkád, ezért nem kell a másikat kultúráltalannak tartani. iztos más is tudna olyat mondani, amiről Neked fogalmad sincs!


A kérdésre válaszolva, szintén 26 hós a lányom, szintén pár hónapja szobatiszta nappal. Csak mi meg vagyunk lőve azzal, hogy nem hajlandó bilibe pisilni, csak a wc-be.

Én így pelust adok rá, ennek ellenére mindig szól ha pisil kell, mert utálja ha pisis a pelus, gyorsan keresünk egy wc-t, pelus le, pisi és pelus vissza! Még párszor gyakorlunk így, és utána elhagyjuk a pelust!

Nem tudom, hogy szabad-e vagy nem visszadni a pelust, de mi így oldottuk meg és soha semmi gondot nem okozott!

2010. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre:Kislányom 19 hónaposan egyik reggel nem engedte magára adni a pelust,megfogta,kirohant a fürdőbe,beledobta a WC-be,és kiabálta,hogy nem kell pelus,nagylány vagyok(folyékonyan beszélt már).Nem adtam rá,okosan szólt is minden pisinél meg kakinál.Én nem adtam rá utközben sem,és vagy leggugolt a fűbe,vagy visszatartotta.Most lesz 23 hónapos 17.-én,és mikor múlt héten mentem be vele a városba busszal(fél óra az út),még szinte fel se szálltunk,szólt,hogy nagyon kell pisilni,pedig mielőtt jött a busz 20x kérdeztem meg tőle,hogy kell-e neki,de azt mondta nem,majd szól ha kell.Mondtam neki,hogy most nem tud pisilni,csak ha majd beértünk.Arany szivem visszatartotta.Ott toporzékolt a végén már,és a sofőrt kérdezgette,hogy mikor áll meg a Plázánál.És kibírta a fél órát.Utána mikor leszálltunk,gyorsan lehúzta a bugyiját,és annyit pisilt,hogy azt hittem sose áll el neki.Nagyon ügyes volt.A buszon mindenki csak ámult és bámult,hogy még nincs két éves,és igy tartja.Ugyhogy szerintem te is megpróbálhatod,hogy nem adsz rá,elvégre azért a tiéd már nagyobb,biztos tudja már tartani.


Off:a lekezelő,bunkó kommented után szerintem sok választ(leginkább kedveset) nem várjál.Egy cseppet sem volt tisztességes igy kiosztani szegény válaszolót.Én is ha nem Győr mellett laknék,foggalmam sem lenne,hogy mi az az Árkád.

2010. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

első vagyok, igazából a szövegkörnyezetből kiderül, h az árkád nem egy leszoktatópelenka.......de nem akarok senkit bántani, mert van h én is máshol járok!

ismerős akinek ikrei vannak (+ egy nagyobb fia) úgy oldja meg h ő csak akkor veszi le a pelenkát ha a csajok szólnak, egyébként nem, valamivel kisebbek bár, de azt mondta h ikrekkel ő csak így tudja ezt megoldani, szóval akár pelenkát is adhatsz rá, ha nem érzed magad biztonságban, tudom, én is hallottam, h nem szabad visszaadni, de azt is hallottam h azért néha jól jön.....másik ismerős fia meg már teljesen szobatiszta csak éjszakára kap pelenkát (2,5)....szintén az ő döntésük, de valahogy megértem, h nem szeretne szinte minden nap ágyat húzni.....azt mondják h a gyerek 5 éves korában érett rá teljesen h éjjel-nappal ne történjen baleset.....sok sikert, most mi is ezzel küzdünk!

2010. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ha hosszabb sétára mentünk, vagy olyan helyre, ahol tudtam, hogy nem fogom tudni pisiltetni, akkor mindig bugyipelust adtam a kisfiamra.
2010. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is kértem bocsánatot, egy rossz pillanatban "bunkóztam".

De azért azt gondoltam, függetlenül attól, hogy hol lakik az ember, az Árkád azért országosan ismert láncolat, minden nagyvárosban van, és gondolom azért akárhol is lakik az ember, azért csak megfordul néha egy nagyvárosban.

Kb hihetlennek hangzik, hogy valaki manapság soha nem hallott az Árkádról, vagy Plázáról..

De nem is ez a lényeg, köszönöm a hozzászólásokat, és a válaszokat.

2010. aug. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!