Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha boltba mentek vagy akárhova...

Ha boltba mentek vagy akárhova akkor sem adtok pelust a leszokóban lévő gyereketekre?

Figyelt kérdés
Nem a nagy bevásárlásra gondolok,de mégis?Az én kisfiammal most kezdtem el a leszoktatást,nappal pelus nélkül van de alvásnál felteszem.Voltunk boltba előtte 2*pisilt természetesen szólni nem szól,hogy kell így a boltba bepisilt a bejárati ajtótól 1méterre voltunk felkaptam kivittem de még ott is jócskán pisilt.Nem voltunk bent sokat csak pár percet,de most nem merem elvinni pelus nélkül.Szerintetek bezavar ha adok rá ilyenkor,vagy ti hogy csináljátok?
2010. jún. 10. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még eleinte adtam rá ha elmentünk valahová, nem zavart be neki. Ha már tudja teljesen tartani a vizeletét, akkor úgysem pisil a pelusba még akkor sem ha van rajta és nagyon kell neki.
2010. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia.Nem tudom,h tudja-e tartani már szerintem nem még.Ez a 4.-dik napunk,de szólni nem szól,h kell csak ha gatya nélkül van akkor szétterpeszti a lábát és pisil.Most,adtam rá mikor voltunk a boltba de fürdésnél szárazon vettem le a pelust.Egyébként 2-éves múlt és szeretném ha nyáron sikerülne leszokni róla.
2010. jún. 10. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Itthon pelus nélkül van a lányom, de ha megyünk valahová, mindig adok rá bugyipelust. Ha figyel, akkor is szól, ha pelus van rajta, hogy pisilni kell, de ha elfeledkezik magáról, legalább nincs baleset.
2010. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is idő kell ahhoz, hogy megtanulja visszatartani és hogy szóljon pisi előtt. Első lépésként elég, ha tudja a bilibe/wc-be kell pisilni nem a pelusba. Alváshoz és kintre én is adok még rá, bár 2 napja nem pisil a pelusba, még éjjel sem. Azért ilyenkor még hagyom, mert náluk gyorsan jön, új érzés és szokás lesz számára, hogy szólni kell róla. Hamar ráéreznek a dologra, csak ne lépj vissza.
2010. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is eleinte féltem, hogy bezavarja, mert sok helyen azt hallottam, olvastam hogy igen. Aztán találkoztam valakivel aki azt mondta és alkalmazta, hogy nem kell ezt nagyon komolyan kezelni, mert ahogy mi viszonyolunk ehhez a gyerek is úgy fogja venni.

Aztán végül ráadtam, de elmagyaráztam neki, hogy csak azért van rajta, mert a buszon, egyéb helyen nincs wc és akkor nem tudunk hova menni. DE nyugodtan szóljon ha kell neki, mert mindenképpen megpróbálunk egyet keresni, majd az adott helyen és akkor levesszük a pelust, majd visszarakjuk, nagy cucc. De ha meg nem találunk akkor legalább tud hova pisilni. Megértette.

De aztán mostmár bátrabb voltam, nem adtam rá kisebb szakaszokra, múltkor már a buszra sem. Persze ha elértünk olyan helyre ahol van wc, kérdeztem tőle kell e és általában akármit mondott elvittem, mert ugye én mentem. Persze nem erőltettem, de általában meggyőzhető volt.

De amúgy még így is mindig pakolok be két három váltás ruhát ha netán baleset lenne. Meg ahol tudom megpisiltetem, wc hiányában valami eldugott helyen a foldre, ha nincs más megoldás.

De persze ezt minden szülő maga látja mennyire kész a gyermeke erre. Hogy mennyire ért meg magyarázatokat, mennyire tudja alkalmazni. Mennyire tudja visszatartani idővel a pisilést. Mert változás, javulás egyértelműen megfigyelhető. De türelmesnek kell lenni és minden helyzetben feltalálni magunkat, anyukáknak. Ha épp úgy adódik azt sem szégyelni ha egy bokor tövébe kell pisilni, ha más megoldás nincs. Persze csak akkor!

Úgyhogy talán eleinte nem zavar be szerintem, persze magyarázattal, rávezetéssel. De aztán majd látod hogy fejlődik.

2010. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!