Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert hazudik, vagy minden...

Miert hazudik, vagy minden kisgyerek hajlamos ra?

Figyelt kérdés

Negy eves kislanyom eddig nagy ritkan fullentett, de mostanaba raszokott a hazudozasra.

Tehat mindent ra fog valakire.

Mondjuk hogy a kutya kiette a zsebebol a gumicukrot, bekapcsolja a huga jatekat, de azt is a kutya csinalta.

Ha a nagyapja viszi el hetvegere, akkor azt mondja a gyerek, hogy nincs elvive soha sehova (jatszoter, seta, ilyesmik), apam meg velem veszekszik, hogy miert nem viszem sehova, mikozbe idojarasfuggoen megyunk mindig.

Parommal rollerezett a kislany es nekiment az oszlopnak, nagyanyamnak mar azt mondta, hogy parom direkt neki lokte.

Nem hazugsagra neveltem, nem tudom honnan szedhette. Probalok vele beszelni, hogy legyen oszinte semmi baj nem lesz, ha elmondja az igazat, de o hajtja, hogy az ugy van amit mondd.

Ovodaban nincs vele ilyen problema, ha valami rosszat csinal vallalja a felelosseget, nem mutogat masra.


2021. febr. 13. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkinél ez van, természetes.
2021. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Életkori sajátosság, ne aggódj, kinövi.
2021. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Derjaderja ***** válasza:
90%
Ez nem igazán hazugság. Nem megtévesztés a célja, csak belekeveri a fantáziáját a valóságba.
2021. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Konfabulacio a neve és kb 6 éves korig teljesen normális.
2021. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam szerint, az óvónő sorba állítja őket és egy rúgással mindegyiknek lerúgja a fejét, múltkor az a " gátlástalan" nő felgyújtotta az ovit is, de elmúlt mire érte mentem. A nagyobbik nem hazudott, de a kisebbiknél tényleg sokszor el kell előtte fojtani a nevetésem, olyanokat talál ki
2021. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
:D
2021. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudja még a fantáziáját teljesen különválasztani a valóságtól. A kitalációja számára ugyanolyan élénk, mintha tényleg megtörtént volna. Kinövi majd.
2021. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

4 éves volt a fiam amikor szintén ilyeneket kitalált. Eleinte engem is aggasztott és hirtelen nem tudtam hogy reagáljam le,mert nagy meggyőződéssel adta elő a hihetetlen történeteit. Csináljak úgy mint aki elhiszi és hagyjam mesélni vagy toljam le a hazudozásért,hogy megtanulja nem helyes. A kutya vette ki a táskámból a kulcsom és eldugta,a kutya firkálta össze a falat. Az óvónő felgyújtotta az óvodát és az ablakon menekültek. A medencébe cápa van,ő látta ezért nem megy bele és hasonló sztorik. Én végülis elmondtam őszintén neki,hogy engem ne zsibbasszon mert nem hiszem el. Az apja meg végig hallgatta a meséit és még bele is kérdezett,hogy igen? És ki tudott mindenkit menteni az óvónő a tűzből? Nem sérült meg senki? Stb.🙈

Végülis valóban kinőtte,már nem hablatyol,7éves de már egy ideje nem volt ilyen. Szóval ez tényleg életkori dolog.

Szerintetek mi ilyenkor a jó szülői reakció? Kiváncsi vagyok ti hogy kezelitek ezt?

2021. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derjaderja ***** válasza:
84%

Én azt olvastam, hogy úgy kell visszakérdezni, mintha mesét mondana és érdekelne egy részlet, és nem arra törekedni, hogy kimondassuk vele, hogy "hazudik".

De nekem még csak kezdi ezt a 2 éves, bejön és elmagyarázza hogy mekkorát esett, miközben nem, vagy olyan dolgot mesél el, ami tök maskor történt.

2021. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem öt éves volt amikor terhes voltam a tesóval. Nagyon rossz napom volt, olyan sírós aznap. Hívott anyám én meg nem vettem fel mert nem volt kedvem. Erre felvette a gyerek és utóbb kiderült amikor anyám rohant át hozzánk, hogy azt mondta neki, hogy anya sír mert megverte apa. 😂 Azóta tudják, hogy élénk a fantáziája.

Én a Gyed előtt oviban dajkaként dolgoztam. Hát ott is voltak dolgok. Volt aki azt mondta, hogy éheztetil otthom csak hogy több ebédet kapjon. 🙂

2021. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!