Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg a reggelek...

Hogyan oldjátok meg a reggeleket? (hányra mentek oviba, munkahelyre? )

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 éven csak olyan munkákat vállaltam, ami könnyen összeegyeztethető a gyerekkel (pl csak 10-re jártam, 4 órában, ha beteg volt a gyerek otthon maradhattam). Viszont ebben éhenhalunk :-(

Elvállaltam egy 9-től 15-ig fix munkát, de aggódom hogy fognak kinézni a reggeleink. Hányra érek be a kicsivel bölcsibe, hányra a nagyobbal oviba, hogy érek be én is időbn. (apa nem tud segíteni, és fixen 8-kor kezd a város másik felében)

Ti hogy csináljátok? Hányra viszitek a gyerek(ek)et intézménybe, milyen messze van a munkahelyetek? Beértek időben?


2010. aug. 16. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze. mindig beerek idoben, bar neha sietnem kell. 8-ra viszem, a munkahelyem eleg messze van kb. 30 kmre az ovitol. Idoben kell felkelni. Ha kialakult a rendszer onnanto mar konnyu.
2010. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem afima 10
2010. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok, bocs

Szóval fiam 10 éves, majdne 2 és fél éves kora utántól dolgoztam egészen tavaly márciusig (huga születéséig)

Az én munkaidőm fél 8-tól 4-ig tartott (péntekenként fé 2-ig)

Honvédségnél dolgoztam(om), ott a fél 8 az fél 8, bent kelett lenni. Szóval legkésőbb bent volt gyerek bölcsiben, oviban, sőt elsőben a suliban.

Szerencse hogy kocsival jártam, máskülöben mi nyitottuk volna az bölcsit, ovit:-))))


Ha visszamegyek dolgozni jövő szeptemberben, annyiban fog változni a dolog, hogy mivel a munkehelyem helyileg máshova költözött (köszönjük fidesz:-((), de ugyanúgy fél 8-ra kell majd járni, hogy szerintem a kicsit fél 7 körül már be kell vigyem a bölcsibe. Ez van:-((

A város másik végére kell járnom, hiába van kocsi háromnegyed óránál előbb a Bp-i reggeli forgalomban nem lehet odaérni.

Még itthon leszek szerencsére egy évig, de utána jön a meló.


Mellesleg régen ebből nem csináltak gonodt az oviban, anyukám a hugaimat pl 6-ra hordta, csak ma vannak így elkényelmesedve.

Sokszor beszélgettünk a kolláganőimmel anno, hogy mi francot csinálnak azok a nők, akik kényelmesen 8-9 körül beviszik az oviba gyereket, és amikor mi mentünk du fél 5-5 körül, már régen hazavitték?

Emlékszem a nagycsoporban a szülőin külön fel kellet hívni egyes T. Szülők figyelmét, hogy legyenek szívesek 8 órára behozni gyereket, mert reggeli aztán foglakozások vannak.

Ez számomra mai napig rejtély

2010. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én például eddig magántanítottam, de idén visszamegyek iskolába tanítani, azért lesz kötöttebb a napunk. De igen, én voltam az az anyuka, aki eddig 9-re vitte a gyereket és uzsi után el is hozta :-D Sajnos most már nem így lesz :-(

Félek is, hogy mennyire bolygatja meg az eddig megszokott életünket ez. De annyiban megnyugszom, hogy akkor ezek szerint nem az én gyerekem lesz reggel a kapunyitó, lesz társasága.

2010. aug. 17. 21:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Reggel hétre ér be a gyerekem a bölcsibe és fél ötkor megyek érte. Reggel sem ő az első és délután még van, hogy ott van az a kisgyerek, aki reggel már előbb ott volt, mint mi. Na értitek. Ettől függetlenül megöl a lelkiismeret, soha egy Dm-be, vagy bárhová el nem megyek, csak ha őt összeszedtem, inkább vele megyek mindenhova, amit el kell intézni. De tény, hogy tök jól elvan a bölcsiben, de akkor is...
2010. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3/4 7-kor indulás itthonról, ha a fene fenét eszik akkor is, mert busszal megyünk a bölcsihez. Ott lepakolom a kicsit, szembe a bölcsivel beaom a nagyobbat a suliba, és futólépésben megérkezek fél nyolc előtt pár perccel a munkahelyemre. Négykor eldobom a tollat, futólépés a sulihoz, onnan a bölcsibe, majd haza. Nagyjából öt km a bűvös háromszög (lakás-bölcsi és suli-munkahely)de csak a bölcsiig tudunk tömegközlekedéssel menni, a maradék út gyalogos trappolós, úgyhogy elég húzós, főleg ha esik az eső.
2010. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ezek szerint mindenkinek eddig kisebb megpróbáltatás a reggel :-O

Úgy terveztem, hogy 6.45-kor kelünk, 7.15-ös villamos, 7.35 kicsi bölcsibe, 7.55 nagyobb oviba, nekem meg 50 perc kell míg beérek. Persze mindez ha nincs dugó Bp belvárosában :-P Kész idegőrlő belegondolni is :-(

2010. aug. 18. 13:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hamarosan kezdem a munkát. Mindketten fél 8-ra járunk dolgozni Pesten. A gyerekek ezért már 1/2 7-7 között fognak bölcsibe, illetve oviba érkezni. Utána mindketten megyünk bkv-val a melóba. Hát nem lesz egyszerű, de a hivatali munkaidőn változtatni nem lehet.

Két szomszédom is szörnyülködik, hogy ilyen korán kell menünk dolgozni, de nem mindenki jár 9-10-re dolgozni, de ők ezt nem értik meg. Még annyi szerencsém lesz, hogy lesz egy kis időm, hogy beleszokjunk ebbe a rendbe, majd szépen kitapasztaljuk, hogy lenne a legjobb. Persze sok mindent nem lehet előre bekalkulálni, mint a gyerek reggeli nyűgjét, nem tetszik a ruha, még kakilnom kell, hová tűnt a cipőm... Szóval nehéz lesz, de nem mi vagyunk az egyetlen ilyen család!

2010. aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de kész mázlista vagy,hogy 9-re mész és 3-kor eljöhetsz.

Nem értem,mi a probléma? Mi ebben az idegőrlő?

Én fél 8-ra járok dolgozni,,a fiam 7 előtt már a bölcsiben van és 4-kor megy érte apa,mert én csak fél 5-re érek oda.

Ez az általános rend,nem a 9-től 3-ig.

2010. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Én se értem mi a problémád, ennél jobb munkaidőbeosztásod nem is lehetne. Nekem 6-ra kellene járnom, a bölcsi is 6-tól van, még ki kell könyörögnöm,hogy megengedjék,hogy fél 7-re járjak. Ha nem engedik akkor apának állandó éjszakázást kell bevállalnia,hogy valaki el tudja vinni reggel a gyereket, de így meg apát alig látnánk,mert délután már 5-re kell mennie és hajnalig dolgozik. Úgyhogy nem egyszerű.
2010. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!