Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, gyesről munkahelyre...

Anyukák, gyesről munkahelyre visszatérő anyuka vagyok, de ma közölték több mint 17 év után nem kellek. Mit tehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval egy éve jeleztem idén szeptembertől tudok visszamenni. Közölték bár nem vettek fel senkit a helyemre angol nyelvet beszélőt keresnek. (Ketten voltunk a titkárságon és egyikünk sem beszélt angolul, a kolléganőm aki jelenleg is ott dolgozik sem beszél angolul, és a nem is igen van, és nem is volt angol nyelvtudásra szükség. Közös megegyezéssel akarják felbontani a szerződést, most május elején tölti a gyermekem a 3. életévét. Azt ígérték mindent kifizetnek, én arra gondoltam a végkielégítést, a szabadságokat, a felmondási időre járó bért .., de csak a végkielégítést, és a szabadságaimat fizetnék ki. Mit tehetek? Mik a jogaim, mi jár nekem? Szerintetek érdemes vitatkoznom? Fogadjak el mindent amit ők akarnak?
2011. ápr. 21. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nálam is ez lesz a szitu, 13 év munkaviszony után nemsokára... azzal a különbséggel, hogy nálam már a szabadság pénzt sem akarják kifizetni, mert nincs pénze a cégnek (kac-kac).


Nézd meg a munkaszerződésedet, hogy mennyi a felmondási időd benne. Azt is ki kell fizessék! + a szabadságokat + a végkielégítést.

2011. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én érdésem volt

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Ez mai magyar valóság, lmész gyereket szülni és le vagy írva.

2011. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj bele a közös megegyezésbe, mert ha szemét a munkáltatód, akkor nem fog fizetni végkielégítést, ugyanis nem kötelező fizetni közös megegyezés esetén.

Mondd meg, hogy rúgjanak ki, majd júniustól, így ki kell fizetniük a szabikat, a végkielégítést, és a felmondási időt is.

Hamarabb nem küldhet el rendes felmondással (30 napos határidőt ír elő a törvény a munkába visszatérő anyukának a gyerek 3 éves kora után).

Így még kapsz májusra is bért, és júniustól meg a felmentésedet töltheted.

És kezdj el ezerrel munkát keresni, más ötletem nincs.

De a helyedben a közös megegyezést csak akkor írnám alá, ha azokat amiket felsoroltam fizetnék (végkielégítés, szabik, a kicsi 3 éves korától egy hónapig a béred PLUSZ a felmondási idő - ami még egy hónap általában).

Ha ezek szerepelnek a megegyezésben írd alá, ha nem, akkor mondd meg, hogy ne írod alá, rúgjanak ki.

2011. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

14 36-osnak igaza van, teljesen jól írta le

Vissza kell vegyenek 1 hónapra, ez kötelező.Fel tudod őket jelenteni, ha nem.Mivel így se úgyse maradhatsz ott, veszteni nem vesztesz vele semmit.

Ki kell fizessék a szabikat, végkielégítést, felmondási időt.

De csak akkor ha nem írod alá, a közös megegyezést.Ugyanis így akarnak átvágni, mert akkor nem kellene fizetniük.Szóval nagyon figyelj!

2011. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én azt javaslom, hogy mielőtt bármit aláírnál, menj el egy munkajogászhoz.


Az biztos, hogy amint aláírod a közös megegyezést, ugrik a végkielégítésed, ugyanis az csak munkáltatói rendes felmondás esetén jár!


Ha a munkáltató mond fel, a felmondási idő felétől el kell, hogy tekintsen, átlagkereseted illet meg.


Egy későbbi esetleges munkanélküli ellátás szempontjából csak a rendkívüli felmondás okozhat gondot, de elég nehéz lenne a munkáltatódnak azt megindokolnia (hacsak nem fenyegeted meg életveszélyesen és/vagy gazdasági hátrányt nem okozol neki).

2011. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az biztos, hogy amint aláírod a közös megegyezést, ugrik a végkielégítésed, ugyanis az csak munkáltatói rendes felmondás esetén jár!"


Ez alapjaiban igaz! Csakhogy kifizethetik ezeket közös megegyezésnél is! A lényeg, hogy benne kell lennie a közös megegyezésben, hogy miket fizetnek ki a dolgozónak, azaz miben egyeztek meg egymással közösen!


Nálunk pld. nem akart a főnök a végkielégítések után járulékot fizetni az államnak, és úgy oldotta meg (persze nem legálisan), h zsebbe kifizetett a dolgozóknak minden járandóságot, és a dolgozók UTÁNA aláírták a közös megegyezéses felmondást.


De tény, hogy meg kell nézni, mit írsz alá!!! Ha mindent kifizet, és rögzíti a közös megegyezésesben, vagy ha előre kifizeti neked (akár a zsebedbe is ezeket a pénzeket) akkor alá lehet írni a közös megegyezést is.

2011. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A közös megegyezésbe ne menjél bele. Mondjon fel ő rendes felmondással és indokolja meg miért akar felmondani.

A végkielégítésed 17 év után 4 hónap, a felmondási idő 30 nap + 30 nap azaz 60 nap. Valamint a szabadságodat vagy kiveszed vagy megváltják pénzben.

2011. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dikó13 válasza:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! Mind hasznos, és köszönöm!!!!
2011. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!