Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól és milyen társasjáték...

Mikortól és milyen társasjátékkal érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Mennyi idős gyerekkel lehet már valamilyen egyszerű társasjátékot játszani? És miket? Esetleg memóriajátékot?
2021. febr. 14. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Kb. 3-4 éves kortól. A lányom 3 évesen kapta az elsőt. Imádja a mai napig. Ez volt az:

[link]

2021. febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
4-5 éves kortól.
2021. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A lányommal 3 éves kora óta játszunk.

Egyszerűbb kártyajátékokat (gyerek uno és fekete Péter szerű (ismerte már a színeket és a számokat)) memória játékokat, Lotti Karottit, Bogyó és Babóca úton az oviba. Ezek voltak az elsők között.

2021. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Négy éves kortól szerette a jengát.
2021. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
A fiam 4 éves szülinapjára kapott Bogyó és Babóca társasjátékot, ami egyszerű játékszabályra épül: dobj a dobókockával és haladj a mezőkön. Nagyon szereti. Le is foglalja, érti is a szabályokat.
2021. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Memóriát, Dominót, Fekete Pétert már kb. 2,5 évesen játszottam a lányaimmal. Figurás, színes dobókockás játékokat is elkezdtük 3 éves koruk előtt (pl.Ludanimo) vagy amiben pörgetni kell (Keller&Meyer Bevásárlós, Boribon Autózik).

A számos dobókockásak kb.3,5 évesen kerültek elő. (Bogyó és Babóca Erdei kirándulás)

Áprilisban lesz 4 a kisebb és nagyon szereti a Djeco Rapido Meteot, a Mindent a helyére társast.

2021. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sosincs túl korán elkezdeni

Társasjáték és Mit játszunk Facebook csoportban is rengeteg szülő tud játékot ajánlani.

Én amikor kicsi voltam barchobaztunk, fekete-feher, igen-nem-et, Makaót és hasonlókat játszottam, de azóta rengeteg társasjáték van már gyerekeknek kifejezetten.

2022. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!