Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Műanyag kismotorhoz szükséges,...

Műanyag kismotorhoz szükséges, javasolt kerékpáros sisak vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Biztos le leszek pontozva, de mivel sose féltettem agyon a gyerekem, így én fölöslegesnek tartom. Éppen hogy magasabb egy ekkora gyerek kismotoron mint az aszfalt.
2021. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kismotorhoz szerintem fölösleges, de később a futóbiciklihez már lehet, hogy érdemes, főleg, hogy szokja a biztonsági felszereléseket.
2021. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. A fiam csak a játszótéren használta, sík felületen. Öcsém a dimbes dombos házunk körül, nagyon nagyon gyorsan hajtva magát (autó mentes környezet volt). Ha a fiam az utóbbi kategóriába tartozna, akkor neki adtam volna. De nem túl gyors, játszótéri vagy egymás közelében sétálós felhasználásnál fölösleges.
2021. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kismotorhoz mi se adtunk, de futó biciklihez igen. Ott se mindig, mert ebben a hidegben inkább meleg sapka legyen. Igaz, most a hidegben jóval kevesebbet, max a járdán mennek a környező utcákban.

Nagyon várom a jó időt, hogy újra hosszabb túrákat tehessünk :)

2021. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A lányom mostmár nem kisgyerek, a faluban rendszeresen járnak biciklizni osztálytársakkal, esküszöm egy gyereken nem láttam még.

Azt viszont biztosra tudom, (délután ki is próbálom!) ha rá akarnám adni a makacs 11 éves lányomra, garantáltan kiröhögne. De megemlítem neki már csak azért is ma du., hogy tavasszal mit szólna hozzá.

Jaj mi lesz itthon... 😂

2021. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kismotorra felesleges. Rollerre már adnék. Arról jó nagyot lehet zugni. Tapasztaltam.
2021. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: de gondolom eddig se adtál rá. Ha kis kortol mindig kap akkor szerintem hozzászokik. Az lesz a természetes.


Én is többnyire hordok felnőttként is ha biciklizni megyünk. Nagyon izzadva, hegyre fel lassú tempóban mondjuk levettem.

2021. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5, tőlünk nyugatra, pl: Németországban még kötelező is minden gyereknek. Biciklin, futóbiciklin és biciklis gyerekülés használata esetén is. Ebben nőnek fel, megszokják.

Egyébként nem lenne felesleges kismotorhoz sem. Arról is tudnak akkorát esni, hogy baleseti a vége. A legtöbb frontfog törés ehhez köthető. Ettől függetlenül erre nem adtam, mert mindkét gyerekem csak lépésben közlekedett a motorral. Viszont ha úgy száguldottak volna, mint amit gyakran látok, rájuk adom.

Biciklihez hordják. Hideg időben is, mivel lehet sisakhoz való sapkát húzni. Én is sisakkal biciklizek, így a példa előttük, mentett is már meg, amikor hülye autós elsodort, pedig kerékpársávon közlekedtem.

2021. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Na, megkérdeztem. Furcsán nézett rám, azt mondta, "kizárt Anya, belefülledne a fejem."

Valóban, ha szoktattam volna erre, más lenne.

De tényleg egyetlen gyereken se látok, még bent a városban sem.

2021. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"kizárt Anya, belefülledne a fejem."

Nem kérdeztél vissza, hogy honnan tudja, ha nem is próbálta? :)

Egyébként egyáltalán nem fülled be, még 40 fokban sem, (csak tötymörgés esetén) mert a menetszél hűsít a szélcsatornákon, közben pedig véd az UV-tól

2021. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!