Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet rossz egy gyerek hőszabá...

Lehet rossz egy gyerek hőszabályozása?

Figyelt kérdés
Még sosem volt meleg a takarója alatt, folyton libabőrös és hideg a lába, mikor átdugja hozzám, pedig látom, hogy be volt takarózva.

2021. febr. 16. 07:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a keringése "rossz", nekem is ilyen, semmi más bajom nem lett tőle, de sokszor olyan hideg a kezem, hogy büntetésre használhatnám a simogatást.
2021. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Valószínüleg sokkal többet kellene mozognia, meg naponta több órát a szabadban lennie. Ettöl a keringése felgyorsul és a probléma megszünik.
2021. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Felnőttek is akkor fázósak, ha alacsony a vérnyomásuk, ami kevés mozgástól és/vagy kevés folyadékfogyasztástól is van, amellett, hogy lehet simán álmosságtól és persze alkati kérdés is. Szóval ha otthonülősek vagytok, akkor tényleg legyetek többet a szabadban, még lehet ilyen korban jó irányba tolni ezt is.
2021. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mozgással nincs gond, ovis, napi 2 óra délelőtt, egy óra otthon a kertben, de ha egy haverjával 4 órát játszóterezik ovi után, akkor is ez van. Napi 1 liter folyadékot fogyaszt(17kiló)aminek nagyrésze sima víz, maradék tea vagy tej.


Arra gondoltam, hogy azért lehet mert nagyon vékony, szálkás/izmosabb, nincs rajta elég zsír. Mindenképp csak vérnyomás gond lehet? Egy vastag takaró, egy ágytakaró ès egy pléd van az ágyon, és képes úgy is fázni, de csak a lába/keze, tehát a nyaka meleg. Már kezdem úgy érezni, hogy azért kel fel esténként, mert fázik(nincs hideg a lakásban, 20 fok), ès ezért alszik nyugton az én takaróm alatt, mert felmelegítem. Nyáron kevesebbet kel, de később is fekszik le.

2021. febr. 16. 08:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy ágymelegítö palack sokat segíthetne neki, meg a helyedben megkérdezném az orvost, mit szól ehhez, feltéve, hoyg normális a doki.
2021. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a fázós, hideg kezű, 20 fok nagyon kevés nekem, alváshoz elviselhető, takaró alatt, nálunk 23 fok van, alatta már nem érzem jól magam, de jobb ha hidegebbhez szoktatod, mert 23 fok szerintem is magas hőmérséklet.
2021. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó és vékony vagy?


A dokink nem ilyen, pláne most, nem találgat “nem létező gondokra”, a miért lila a gyerekem szeme alattnál sem volt partner, de ha lázas a gyerek, akkor rendes, csak legyen “valódi” betegsége..


Ágymelegítő jó ötlet, köszi, nemrég láttam belőle plüssállatosat.

2021. febr. 16. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A "lila a szeme alatt" lehet vashiány is, és ez okozhatja a fázékonyságot is!
2021. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azóta már volt vérvételen(komoly betegség) miatt, minden értéke rendben volt, nem lehet vashiány, csak jeleztem, hogy az ilyen “semmiségekre” egyáltalán nem vevő a dokink.
2021. febr. 16. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!