Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek vérmérsékletben,...

A gyerekek vérmérsékletben, temperamentumban mennyire hasonlítanak a szülőkre?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mennyire számít a szülő stílusa, ez öröklődő dolog? Férjem és én is baromi nyugodt emberek vagyunk, már gyereknek is ilyen voltam, és férjem is. Azon gondolkozom ez öröklődhet? Mekkora esély van rá, hogy a mi gyerekeink is ilyenek lesznek? Nálatok hogy van, a gyerek habitusa kire hasonlít?
2021. febr. 28. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Hát én elég idegbetegnek számítok, a lányom sem egy nyugodt gyerek. Pedig a férjem nyugodt ember.
2021. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Ti introvertáltak vagytok. Nagy eséllyel a gyereknek is az lesz. De meg tudja viccelni az embert a természet! Vizsgáld meg a nagyszülők személyiségét is, van-e köztük pörgős, hangosabb habitusú? Az kihatással lehet a gyerek örökölt személyiségére. Persze vannak az intró- és extrovertáltságnak fokozatai is.
2021. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk full apja. Azt még csak 2éves lesz a napokban.


Be nem áll a szája egész nap, már most hirtelen haragú. Ha valami nem sikerül már kiakad, akár csapkolódik. Mindig az övé kell legyen az utolsó szó.

Férjemnek minden ilyen alkalommal elmondom, hogy a klónja...


Én higgadt vagyok, nyugis, nem idegesítem magam feleslegesen, türelmes... na ezekből semmit nem sokerült átadnom 😂


Illetve férjem rengetegszer mondja, hogy a mozdulataiban rengetegszer apóst látja. Én őt nem ismertem.

2021. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a szülőkre hasonlíthat, más felmenőkre is, valamint a várandósság és a szülés során őt ért hatások is befolyásolhatják, pl. egy nagyon enyhe oxigénhiánynak sokszor nincs is más "tünete", csak a nehéz temperamentum.
2021. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk semennyire. Lehet elcserélték anno a kórházban.
2021. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nővérem egy hisztis p.csa, a lánya is úgy néz ki az lesz. Én nem vagyok hisztis, de a ferjem szinten az és a fiunk is. Szoval azt hiszem a hiszti dominánsan öröklődik 😅
2021. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Mi idegbetegek vagyunk, a lányunk teljesen nyugodt, aztán lehet majd beleneveljük az ideget, de már 4 éves, egyenlőre nyugis.
2021. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég nyugis életet élünk. A férjemnél nyugodtabb ember meg szerintem nem is létezik. Ő extrovertáltabb típus, én inkább introvertált. Nekem időnként vannak hangulat ingadozásaim, de ezt sem úgy kell elképzelni, hogy kiabálok, csapkodok, csak az ingerküszöböm kerül lejjebb, és akkor szóváteszek olyan dolgokat, amiket egyébként nem.

A kislányunk vegyes. A nyugalma, nyitottsága az apjáé. Ha időnként hisztizik, akkor pont ugyanolyan, mint amilyen én voltam gyerekként. (2,5 éves)

2021. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
A temperamentumot nem egy-két gén határozza meg, hanem nagyon sok hat rá. Plusz persze a környezet is valamilyen mértékben. Úgyhogy a szülők természete inkább a környezet oldalán befolyásol valamit. Persze a géneket tőletek kapja, de ha kicsit más koktélban keverednek, más temperamentum jön ki belőle. Úgyhogy leginkább lutri.
2021. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!