Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korai fejlesztés-- bomba...

Korai fejlesztés-- bomba üzlet? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ne dőljetek be... most találtam ezt a cikket erről a legújjabb divatról és bár én tudatosan sosem fejlesztettem a gyermekemet pláne nem babakorban mégis nagyon dühitő hogyan kik és miért húznák ki a pénzt a szülök zsebéből.
2010. aug. 18. 07:55
 1/10 A kérdező kommentje:

itt a link:


[link]

2010. aug. 18. 07:56
 2/10 A kérdező kommentje:

főleg ez a része:

"Egyes családok esetében viszont nem is a gyerekkel, hanem a szülővel van a probléma: vagy nem képes mit kezdeni a gyerekével és ezért hordja el mindenhová, vagy görcsösen keres valamit, és azt sem tudja, hogyan nyújthatná, hogyan adhatná a legtöbbet gyerekének. Nagyon sokszor pedig nem is a gyereknek, hanem az unatkozó, magát egyedül érző szülőnek (legtöbbször a gyesen lévő fiatal anyukának) van szüksége arra, hogy a gyereket tornáztassák és masszírozgassák - hiszen így ő is közösségbe járhat. Ha például egy anyukán látszik, hogy a semmiféle rendellenességgel nem rendelkező gyereket mégis erőszakosan fejleszteni akarja, általában egy népszerű, sokat reklámozott fejlesztő-játszóházba irányítják, hogy az lekösse őt. Tulajdonképpen ezek az egészségre ártalmatlan, de különösebben semmit nem is használó játszóházak, játékos fejlesztést hirdető magánintézmények ebből a szempontból még kifejezetten hasznosak is. "

2010. aug. 18. 07:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem a cikk elég sarkos és őszintén szólva semmitmondó. Egyedül az tetszik benne, hogy egyáltalán foglalkozik a témával.

Valójában az a probléma, hogy azok a szülők, akiknek gond van a babájával, információ hiányában nem tudják, hogy merre induljanak, hova forduljanak. Tapasztalat.

Ha nincs gond, van időm, energiám és pénzem, akkor miért ne vigyem el pl a gekkoba. Vigyék el, semmi baja nem lesz tőle a gyereknek. Az viszont tényleg elgondolkodtató, hogy a statisztikáik növelése miatt egyébként korai fejlesztésre nem szoruló gyerekek is bekerülnek a rendszerbe és csodák csodája, gyönyörű eredményeket lehet elérni...

Valóban jó lenne egy szigorúbb rendszer, mert AZ felháborító, hogy ha tényleg gond van, elmész egy helyre, (megjegyzem, nem csak a TAJ száma kell a gyereknek, ha normatív támogatást vesz igénybe utána egy intézmény, hanem háziorvosi, szakorvosi papírok és Bizottsági határozat leginkább), az intézmény igénybe veszi a normatív támogatást, és előírják, hogy havi szinten még 4-8000.--al minimum támogasd az alapítványukat.

Mi jártunk egy helyre, ki volt számolva, hogy mennyi egy óra fejlesztés, ha nem oda kérem a normatív támogatást. Ugyanakkor az is ki volt számolva, hogy mennyivel jobban járok, ha odakérem, mert csökkentett összeget fizetek. Mivel a normatív támogatás közel havi 20.000.- os bevétel az intézménynek (ezt véletlenül sem közlik), hozzáadva a mi kötelező hozzájárulásunkat, hát... kétszeres biztos volt a bevétele az intézménynek a normatív támogatott gyerek után, szemben az "utcáról beesővel". Mondhatnám, hogy nem a pénzt sajnálom. De az a nagy harci helyzet, hogy igenis sajnálom, mikor az ember gyeden van otthon egy pici babával, akit még ide-ode hurcolászol, mert hangsúlyozom, tényleg gond van. És akkor még kotorásznak a pénztárcádban.

2010. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen ez a baj mert akinél esetleg egy orvoscsoport -mondjuk megyei szinten- megállapitaná hogy valóban szüksége van rá annak ingyen biztositanám az ellátást és buszokat bocsájtanék rendelkezésükre hogy ne kelljen bejárni de az hogy azok is fejleszik túráztatják a gyereket akiknek tök egészséges normális gyerekük van attól igenis fejném a pénzt mert ők választották....
2010. aug. 18. 08:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyes családok esetében viszont nem is a gyerekkel, hanem a szülővel van a probléma: vagy nem képes mit kezdeni a gyerekével és ezért hordja el mindenhová, vagy görcsösen keres valamit, és azt sem tudja, hogyan nyújthatná, hogyan adhatná a legtöbbet gyerekének.
2010. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hogy a szülők rendszeresen felülírják az orvosi és szakértői véleményeket, és mindenféle fejlesztőterápiára kényszerítik heti több alkalommal gyereküket, annak nem csak a divathullám, a hatásos reklám, valamint saját makacsságuk az oka.

Sokan úgy is fejleszteni akarják a gyereküket, hogy annak nincs is rá szüksége. A gond akkor kezdődik, ha a szülő adott esetben felülírja egy szakorvos véleményét, és a fejébe veszi, hogy például az amúgy kis korrigálásra szoruló mozgásprobléma kezelésére szigorú terápiára van szükség."

Én ezekre a környezetemben sok példát látok.Rengeteg sajátos nevelési igényű kisiskolás van a környezetemben,és én tényleg úgy látom,hogy azért van szükségük fejlesztésre,mert a szülő nem tud mit kezdeni velük.

Hála égnek kisközségben lakom,a környezetemben nem egykönnyen elérhetőek ezek a fejlesztő központok.Így az én "puritán" szemléletem nem lóg ki az többi közül..

Nem ismeri a gyermek a színeket?Akkor gyere adogassál nekem piros csipeszeket a teregetéshez.Na pl ez nálam beválik a gyerek fejlesztéséhez...

2010. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsétek el, hogy sokszor az orvosok szerint nincs baja a gyereknek, csak lusta és hónapok után derül ki, hogy a szülő nem véletlenül aggódott. Eközben értékes hónapok múlnak el.
2010. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocs, de ne keverjük a fogalmakat...a korai fejlesztés azt a gyógypedagógiai és gyógytornász nyújtotta valóban korai, tehát adott esetben már 1 hónapos kortól elkezdett fejlesztést jelenti, amire igenis szükség van! és amúgy ingyenes, tb-re járó ellátást takar. a területi korai fejlesztő, vagy pedagógiai szakszolgálat végzi, ált. koraszülött vagy oxigénhiánnyal, fogyatákkal született gyerekek esetében.

és jól teszi a szülő, ha aggódik! ha túllaggódik! mert pl. ha én "nem aggódom túl", sose kerülünk el Dévény terápiára (vagy csak túl későn, és megjegyzem, nálunk Sopronban az is inygene), és sose kerülünk el korai fejlesztőbe! És ki tudja mi lenne most a kislányommal. Hipotón volt, és a megkésett mozgásfejlődés miatt 1-2 hónapos elmaradásai voltak 8 hósan pszichomotoros területeken. .. mivel jártunk erre a két fajta ellátásra, minden problémája igenis elmúlt! És én a legnagyobb hálával tartozom a szekembereknek, akik foglakoztak vele.

most 20 hónapos, szalad mint a kiscsikó és nagyon okos, értelmes, ügyes kislány!

Ellenben kiakadok a bölcsödei nyelvoktatáson...az igen, az hülyeség.

2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves utolsó, de milyen fogalommal volt keverve a korai fejlesztés?
2010. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 19. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!