Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyorsan kamaszodó "nagylányoso...

Gyorsan kamaszodó "nagylányosodó" 9 éves gyerekkel mit lehet tenni? Gyermekpszichológus?

Figyelt kérdés

Mióta online suli van, szabadabban netezik a lányunk. Többet cseveg a barátaival. Egyre jobban megy a +18as téma köztük, csúnyán beszélnek. Csak a drága ruhák cipők érdeklik, hisztizik a műkörömért sminkért. Nem lehet bírni vele.

Most már jobban korlátozzuk, nem gondoltuk ez lesz belőle.

Szükség lenne orvosi segítségre ha vmire ami +18 azt mondja jöhetne bármikor?

Nem tudunk leülni beszélni vele, mert csak ellenkezik.

Az előzményeit, skypeot mindig nézzük nincs idegen felvéve, de ők a barátaival botrányos amiket írogatnak.


2021. márc. 3. 19:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%
9 évesen én is hasonló voltam,a helyes osztálytársaimra maszturbáltam otthon, mocskos szám volt és minden a szexualitás körül forgott. Mégis 20 évesen szexeltem először.
2021. márc. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
9 évesen hol online?
2021. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Online sehol, való életbe.
2021. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Mért hagyod, hogy annyit netezzen?

Nem érdekel ha lepontoznak.

Az én lányom is 9 éves. Tavaly tavasszal amikor átálltak onlinre és unatkozott szinte egész délután a telefonomon lógott. El is vettem tőle. Neki nincs Messengere, Viber se Skype. A barátnője az én Messengeremen beszélgetett vele. Nem éppen valami jó barátnő. Van neki egy nagyobb nővére aki igencsak pasizik már 12 évesen. Ez volt a téma folyamatosan meg a csúnyabeszéd. Az nem érdekel, hogy őt hogy nevelik a szülők, leginkább sehogy mert egyik erre megy a másik arra megy nők és férfiak után. Inkább letiltottam. Egy hét után nem bírtam már a lányommal. Ugyanúgy olyan bunkó lekezelő stílusban akart velem beszélni,mint a kislány. Na nem.

Volt amikor az iskolában a nagyobb szülés videókat muatatott nekik a szünetben. Vagy éppen felvilágosította az akkor 8 éves lányomat a szexről!

Jobban tennéd ha korlátoznád neki a telefont.

2021. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%
12, azt írja a kérdező, mióta online suli van... a 9 éveseknek jelenléti oktatás van.
2021. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
Jesszus. Ez az egyszerűen tiltsuk el tőle módszer annyira homokba dugom a fejem hozzáállás. Azt meg, aki javasolta, hogy laza körülmények között, nem nagybeszédet tartva beszélgessen az anyuka a lányával, lepontozták, holott ez lenne a helyes hozzáállás. Megjegyzem, az is elég gáz, hogy a szülők kutakodnak a gyerek skype-jában és egyebeiben. Nem csoda, ha inkább a barátnőihez fordul és nem a szüleihez, ha még abban sem bízhat meg, hogy a magánszféráját nem sértik meg.
2021. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
95%

Pont tegnap kaptam en is egy kisebb sokkot. Leultem egy jatszoter melletti padra a ferjemmel es az egyik, korulbelul 9-10 eves kislany mondta a masiknak,hogy "lattam mar ezeket". Erre hatra nezett a ferjem es a kislany szo szerint azt mondta a masiknak,hogy "ram nezett, megis mit gondol hogy az esetem?!" Utana elkezdte kiabalni nekunk,hogy takarodjunk. Na, ezt a reszet mar nem hagytam szo nelkul..

Varandos vagyok, igy teljesen lesokkolt,hogy a mai gyerekek milyenek es csak remelni tudom,hogy az en gyermekem nem fog igy beszelni. Mondjuk tolunk tavol all az ilyesfajta beszed,de nyilvan egymastol is eltanuljak.

2021. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

16-os azt ne felejtsd el, hogy gusztustalan emberek is vannak a földön.

A falunkban a 11 éves kislányt még mindig keresik mert elcsalta egy idősebb pasi a neten keresztül. Azóta sincs meg.

Inkább átnézem a levelezést az a biztos. Nem mondom azt, hogy minden beszelgetést átnézek de tudom melyik kislány problémás, na azt a levelezést tuti átnézem.

Még tavaly pont ennél a kislánynál volt amikor dolgoztam és a kislány anyukája elkérte tőlem őt. Amikor mentem érte röhögött, hogy kiengedte őket az erdőbe kutyát sétáltatni és órák múlva mentek megkeresni őket mert nem jöttek vissza. Hát oda sem ment többet az biztos.

Én senkiben nem bízom meg ne haragudj!

2021. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
33%
18: tudom, egy gyerekkel könnyű megtenni bármit IS, de azért szólok, hogy a levéltitok megsértése konkrétan bűncselekmény. Akkor is, ha a sértett kiskorú, akkor is, ha konkrétan a te saját gyereked. Arról nem is szólva, hogy mélyen erkölcstelen. Nem a gyerek levelezését kell olvasgatni, hanem úgy kell nevelni, hogy jelezze a szülőnek, ha problémás emberbe ütközik, és egyáltalán bármilyen kérdésben, így a szex kapcsán is nyugodtan fordulhasson a szülőhöz, merjen megkérdezni bármit, és hitelesebb forrásnak tartsa a szülőt, mint a kortársait.
2021. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%
És majd a 9 éves feljelent vagy mi?😂
2021. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!