Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiskorban hogyan lehet eszreve...

Kiskorban hogyan lehet eszrevenni a beszedzavart? Mi a kulonbseg kiskorban egy sima beszedkeses vagy hogy beszedzavarja van?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Az oviban kiszűrik az ilyet.
2021. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Mi az, hogy sima beszédkésés? A beszédfejlődésnek is megvan a maga menete, kisebb eltérésekkel. Elvileg a védőnő is szűri ezt. Amikor bekerül az oviba a gyerek már meg kell tudni értetnie magát. Ha el van maradva a beszédben, akkor minden oviban van logopédus. És neki már kiscsoporttól foglalkoznia kell az ilyen gyerekekkel. Általában nem teszik, de kéne. Kérdezz rá. Legalább vizsgálja meg, és el tudja dönteni, hogy kell-e aggódnod. De ha baj van, akkor az nem csak a beszédet szokta érinteni, hanem a nagymozgásokat és a finommotorikát is. Ezek összefüggnek egymással. Rajzkészsége milyen? Mászókázik, kismotorozik, ugrál fél lábon, labdán stb?

Beszélj a védőnővel meg az óvónőkkel erről.

2021. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia, futobiciklizik lepcson segitseg nelkul fel le megy tud ket labbal ugralni, rajzolni is tud labdan is tud ugralni. Egyedul a beszed nem megy ismetlem a szavakat neki de ugysem akarja mondani pl a viz feleve csak i sose mondja, hogy viz vagy multkor mar mondta, hogy tej parszor de azota nem mondja.
2021. márc. 14. 09:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen hány éves, hónapos és nemű gyerekről van szó?
2021. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
És miért 32 %? Diagnosztizált beszédzavaros gyerekem van. Akkor kérj mástól tanácsot
2021. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Atyaeg mindenkit zoldeltem... eskuszom betegek itt az emberek 😀😀😀
2021. márc. 15. 06:43
 7/15 A kérdező kommentje:

En segitettelek fel a zold jelemmel 32 re szoval szivesen...


“Szerinted a valasz hasznos”

2021. márc. 15. 06:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok. Én sem értem miért pontozták le. Próbáltam rajta segíteni egy pipával, de nem segített.
2021. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"ismetlem a szavakat neki"

Ez rossz irányba vezet, jóból mondom. Foglalkoztam kisgyermekekkel, a szakmámból kifolyólag. Itt van egy kifejezetten elismerésre méltó szakember előadásának részlete (isten nyugosztalja), elég rövid részlet, de minden benne van, amit tudni kell a kérdésed kapcsán (a diagnózisra meg a szakember képes, ahhoz nem kell értened, nyilván) :

https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ


Nyilván ironizálja az előadó azt, amit te eddig komolyan gondoltál. Javaslom, hogy egész egyszerűen csak érezd jól magad a gyermekeddel, beszélgess vele sokat arról, ami épp foglalkoztatja őt.


NE ismételgesd a szavakat neki, NE tanítgasd bseszédre!!

(Javítgatni sem szabad egyébként.) A hibás szülői hozzáállás megakasztja a beszéd érését. De a rövid előadásrészletben minden lényegest megtudsz, ami ide tartozik.

2021. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szia, utolso.


De ezt a logopedus mondta es adott egy prospektust is errol, hogy beszeljek neki lassan ismeteljek es nagyon nagyon egyszeruen mondjam. Igen nagyon rossz igy beszelni az biztos :(

2021. márc. 15. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!