Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétra "ajándék"?

Húsvétra "ajándék"?

Figyelt kérdés

Nálatok szokás húsvétkor az ajándékozás?

Most 5 éves a kisfiunk, tavaly és az előtt volt csokinyuszi+tojás. Előtte meg mondom őszintén nem emlékszem. Tavaly előtt pl. elmentünk állatkertben, tavaly csak kirándulni, mert a vírushelyzet közbeszólt. Most se lehet menni sehova, ha jó idő lesz elmegyünk biciklizni.


Viszont.. mostanában kérdezgeti, hogy vajon mit hoz a nyuszi? Meg ő ezt szeretne stb. Mondtam neki, hogy szerintem a nyuszi nem hoz ajándékot, " de igen, mert X meg Y is ezt kérte..."

Oviból szedi ezeket.

Mi nem vagyunk amúgysem azok a nagy ajándékozók, karácsonyra és születésnapra szokott kapni, de ezen kívül megvesszük a hétköznapokban is azt amit kell, játékot is szokott kapni csak úgy.


Mi a véleményetek?


2021. márc. 14. 07:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, ez nagyon nehéz kérdés, mert nálunk sosem volt szokás és én ellene vagyok annak, hogy egy gyereknek minden "ünnep" arról szóljon, hogy ajándékot kap, de nem tudom, mi lesz, ha nagyobb lesz és elkezdi kérdezgetni, miért kap XY ajándékot a nyuszitól, ő meg nem?


Nálunk a nagyszülők adnak a nagyobbik gyereknek ajándékot, én nem akarom, hogy az enyémnek is adjanak már idén, de most ezt is hogy magyarázat meg, hogy az egyik unoka kap valamit, a másik meg nem?

2021. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, a nagyobbik gyerek nem a miénk, így értem.
2021. márc. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kertben elrejtett csokinyuszit és tojásokat keresik izgatottan a gyerekek húsvét hétfőn.Fiam egy kis locsolópénzt is kap,ha verset is mond😊
2021. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szokás, de csak apró ajándék és csoki
2021. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak csokit nálunk is.
2021. márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi ajándékozunk.
2021. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi tojáskeresést szoktunk tartani a kertben. Csokitojás, csokinyuszi, meg pár apró ajándék. De nem nagy dolgok. Kis plüss, karkötő, ilyesmik. Nagyon élvezi, kis kosárba gyűjti őket.

Inkább az élmény a lényeg, nem az ajándék.

2021. márc. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk csak édesség meg tojás vadászat van húsvétkor. Ellenben nagyobbik lányunk húsvétkor született, így neki mindig majdnem egyben van a szülinapjával.
2021. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Volt hogy húsvétra rollert kapott lányom mert amúgy is vettem volna neki,tavaly csak csoki tojások voltak és tojás vadászat .idén is csak csokitojás vadászat lesz.
2021. márc. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Amikor en voltam gyerek,nekunk is a kertben valo csoki keresgélés volt húsvétkor,melle egy labda,vagy egy konyv. Fiam 1 eves mult,igy neki meg ezt nem tudom,kap egy homokozó szettet,amit amugyis vettunk volna :)
2021. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!