Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, a gyerkőcnek húsvétra...

Anyukák, a gyerkőcnek húsvétra mit szoktatok venni? Édességet, játékot, vagy könyvet? Vagy is-is?

Figyelt kérdés

Ott kezdődik a sztori, hogy egyke gyerkőcöm karácsonyi, és a névnapja is decemberben van. Anyám szerint tök jó, 1 kosszal le lehet tudni. Na, én ezt nem így látom. ( bár a karácsonyi rohanásban csak 1 torta van szülinapra neki). 1 évesen szobahintát kapott húsvétra, tavaly szobacsúszdát, idén duplót+ sapientiono társast kap. ( a társast karácsonyra szerettem volna, de nem lehetett kapni, a duplo meg megmaradt karácsonyról. már nem akartam azt is becsomagolni neki).

Igen ám, de anyám ma megint kiakadt, hogy minek ennyi játék. Felesleges. Azért szeret nála lenni a gyerek, mert nincs annyi játék, stb...

Kb tőlünk, plusz 1 ismerőstől kap nagyobb értékben, 4-5 helyről kap kisebb értékben ajándékot.

Tényleg akkora szégyen az, hogy megpróbálok örömet szerezni a gyereknek? Nálunk nincs hatalmas rokonság, meg olyan nagyszülők, akik elhalmozzák az unokát... :(

De azért az, hogy sajnálja tőle, az már ciki....



2014. febr. 22. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom.. én nem sajnálok a gyerekemtől semmit, meg is van mindene (enyém is egyke, 5 éves múlt), és hálistennek lenne is miből költekezni... de mi nem szoktunk húsvétra ajándékot venni neki.. sőt gyereknapra sem...


Húsvétkor együtt festünk tojásokat, készülődünk.. gyűjtünk zöld papírokat, kosarat készítünk a tojásoknak, szóval inkább a húsvét hangulatát próbálom neki sugallni, nem pedig arra szoktatni, hogy húsvétkor ajándékot várjon. Velünk is így tettek a szüleink, talán nekem pont emiatt is fura, hogy vannak akik húsvétkor ajándékot vesznek a gyereknek.


Gyereknapkor pedig az egész napot a gyerekkel töltjük vidám társaságban, gyerekes programokon...


Sőt, most továbbmegyek, mikulásra is "csak" mikuláscsomagot (édességeket) szokott kapni :)

2014. febr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Húsvétra mi sose veszünk semmit, mi se kaptunk sosem gyerekként, ez nem szokás.

Szerintem is túlzásba viszed.

A gyereket szívvel kell szeretni, nem pénzzel.

2014. febr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is eltúlzod, valamit nagyon kompenzálni akarsz. Nekünk 3 gyerekünk van, de húsvétra mi se szoktunk nekik ajándékot adni, és nem is várják el. Programokat szervezünk ilyenkor, akár az első válaszolóék.
2014. febr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Részben igaz, kompenzálni akarok.. Pl azt, hogy mi is kaptunk könyvet, színezőt ilyenkor. Hogy a mama még karácsonyra sem akar nagyon rá költeni :( Vagy azt, hogy szegények 2 héten belül lezajlik a névnap, mikulás, szülinap, karácsony...

Vagy azt, hogy jól esik venni neki valamit.. Esetleg az, hogy a környezetemben minden gyereket elhalmoznak a szülők, rokonok, neki viszont igazából csak mi vagyunk...

Sajnos itt vidéken nem igazán van ilyen program, illetve párom egész nap melózik. Tervben van idén az állatkert, meg fél órára van egy vár rom, oda fogunk kimenni kirándulni, esetleg Odvaskő, meg a nyaralás.. Persze ez utóbbi megint zavarja a mamát.. Csakúgy, mint a babaúszás, délutáni pihenés, stb.. ( na mindegy, őt még az is zavarja, hogy milyen filmet nézünk, mikor fekszünk, stb... )

2014. febr. 22. 01:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ha jól esik neked, akkor nyugodtan adj ajándékot a gyereknek, és ne törődj mások beleszólásával.. A mamának meg ne mondd meg, és kész, nem lesz belőle gond. :)


Amúgy az enyémnek is karácsony körül (10 napon belül) egyszerre van névnapja, szülinapja, és karácsony, sőt még mikulás is...

2014. febr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ja, amit írtam, hogy annyi helyről kap ajándékot, természetesen karácsonyra vonatkozik :)

Én is szeretnék majd ilyen kreatív, díszítő dolgokat csinálni, de egyenlőre zabszem van a fenekében :) Tojást pl már tavaly is "segített" festeni.

Mindenkinek ment a zöld mancs

2014. febr. 22. 01:03
 7/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul ismerősök között is, és itt olvasgatva is azt szűröm le, hogy pl vásárláskor is kapnak pár száz ft-os játékot, vagy mondjuk csak úgy is kapnak labdát, homokozót, fejlesztőt, stb... Nálunk ilyen nincs... Szinte csak ünnepre kap
2014. febr. 22. 01:05
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát amúgy "csak úgy" mi is szoktunk neki venni ezt-azt (akár még Barbie babát is), de mindenféle "kényszer" nélkül, szóval nem úgy érezve, hogy ezt most muszáj megvenni, mert ünnep jön, hanem csak úgy megtetszik neki (mondjuk félévente egyszer kb.) és megkapja azt a babát.. vagy egy könyvet. Könyvet pld. sokszor kap mindenféle előzmény és ünnep nélkül is, mert pld. mi most a "Bori" sorozatot gyűjtjük, már majdnem minden része megvan, és ha találunk olyat ami még nincs, akkor megvesszük. (nem egy drága dolog, 600-700 Ft darabja).


Szerintem az az egészséges dolog, ha nem szoktatjuk rá őket arra, hogy minden ünnepen elvárják majd nagyobb korukban is az ajándékot, hanem az ünnep az legyen ünnep (persze most nem a karácsonyra gondolok), és ajándékot meg kap amikor épp úgy jön ki a lépés :) De ez tényleg csak az én egyszerű észjárásom szerint van, és én azt gondolom, mindenki csinálja úgy, ahogy neki jólesik, és ahogy a pénztárcája is megengedi. :)


Jó éjaszakát Nektek.

2014. febr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a húsvétban az a jó, hogy hétfőn nem kell dolgozni. Nem ünnep, eszünkbe nem jutott ajándékot venni. A gyerek névnapja és szülinapja közt 3 hét van, de nem zavarja. Túl sok játék így is van. Inkább minőségi időt igyekszünk vele tölteni.
2014. febr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
A húsvét szerintem nem erről szól, az ajándékozást hagyd karácsonyra vagy gyereknapra, főleg ha már amúgy is sok játéka van, sokat szokott kapni. Húsvétkor inkább közösen csináljatok valamit, a Kreatív hobbis dolgokat én személy szerint nagyon szeretem.
2014. febr. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!