Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétra "ajándék"?

Húsvétra "ajándék"?

Figyelt kérdés

Nálatok szokás húsvétkor az ajándékozás?

Most 5 éves a kisfiunk, tavaly és az előtt volt csokinyuszi+tojás. Előtte meg mondom őszintén nem emlékszem. Tavaly előtt pl. elmentünk állatkertben, tavaly csak kirándulni, mert a vírushelyzet közbeszólt. Most se lehet menni sehova, ha jó idő lesz elmegyünk biciklizni.


Viszont.. mostanában kérdezgeti, hogy vajon mit hoz a nyuszi? Meg ő ezt szeretne stb. Mondtam neki, hogy szerintem a nyuszi nem hoz ajándékot, " de igen, mert X meg Y is ezt kérte..."

Oviból szedi ezeket.

Mi nem vagyunk amúgysem azok a nagy ajándékozók, karácsonyra és születésnapra szokott kapni, de ezen kívül megvesszük a hétköznapokban is azt amit kell, játékot is szokott kapni csak úgy.


Mi a véleményetek?


2021. márc. 14. 07:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%
Mikor én voltam gyerek, akkor szokás volt az ajándékozás húsvétkor ugyanúgy, mint karácsonykor, Mikulásra csak édesség volt. Most 1 éves a kisfiam, én is így fogom csinálni, tehát kap ajándékot.
2021. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kevés csoki és kis meglepetések szoktak lenni, a kertben eldugva. Tényleg kicsikre gondolj, mint nyuszis színező, zsírkréta, színesceruza (nagyon fogyóeszköz, rengeteget rajzolnak, festenek és mindig örülnek egy egy új csomag ceruzának vagy festéknek), nyuszi formájú radír stb.
2021. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk nem szokott ajándékozás lenni.


Én azt gondolom, hogy a gyerekeknek meg kell tanulni, hogy nem minden ünnep az ajándékról szól. A kislányom 4 éves, együtt várjuk a locsolókat, akik csokitojások és egyéb húsvéti édességek közül választhatnak. A lányom ajándéka pedig ilyenkor a locsolás, amit amúgy nagyon élvez.


A fiam még csak 4 hónapos, ő meg majd ha nagy lesz és megy locsolkodni, akkor kap érte valamit azoktól, akiket meglocsolt.


Viszont édességkeresést mi is szoktunk játszani, és a megtaláltakból ehet 1-et a lányom.

2021. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem, csak apróság legfeljebb. Ez azért nem karácsony, meg nem születésnap. Amikor kisebb volt a lányom, akkor mindig egy olyan csokicsomagot vettem neki, amihez bábfigura volt csomagolva, minden évben más báb. Meg kapott még kindert, ahhoz ugye játék is van. Nagyszülőktől volt kisebb ajándék, pl filctoll, ilyesmi a csoki mellé.
2021. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%
Hu, nekem olyan fura ezt olvasni. Az én gyerekkoromban is mindig kaptam ajándékot, nekem annyira természetes hogy a gyerek is kap húsvétra
2021. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Emlékszem anno kaptam egy rollert a nyuszitól. 😁 Szóval, simán hozhat a nyuszi ajándékot,ahány ház annyi szokás
2021. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok.

Átgondolom kicsit, de túlzásba biztos nem esünk. :)

2021. márc. 15. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!