Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a kislányom...

Hogy vegyem rá a kislányom hogy elfogadja /elviselje a cipőt ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Nagyon kezdek ketsegbe esni ! A lányom másfél éves és nem hajlandó normális cipőt engedni a lábára adni ! (Normális cipő alatt értem , ami kemény talpu fogja a bokáját- jó minőségű )


Szépen sétál már egyébként !

De se benti szandal se benti mamuszt nem hajlandó elviselni, egyszerűen odáig sem jutunk el hogy rá adjam mert ahogy megpróbálom kitör az 5. Világháború ! És menekül ...


A telet is puha talpu csizmában veszeltuk at, megvettem a drága cipőt neki meglátja aztán már menekül is ! Most itt a jó idő kene venni neki tavaszra cipőt , de egyszerűen odáig nem jutok el vele hogy a boltba rá próbáljam (ezt muszáj mert duci a lába, lábfeje magas ) amúgy sem hagyna !

Eddig végig ilyen kocsi cipokbe volt aminek puha vagy max fel kemény a talpa , de abba járkálni hagyni nem igen szeretném mivel nyilván nem olyan jó minőségűek !


Kérlek segítsetek , mit rontok/rontottam el ? Hogy tudom helyrehozni ?


Adjatok tanácsot , vinnem ki ot sétálni a jó levegőre de a gagyi kocsi cipőbe tuti nem fogom !

Járunk mindennap vásárolni babakocsival , kiszállni nem igen akar (meg ez a szerencsém , nem tudom mit csinálnék ha meg ki is akarna szállni abban a kocsi cipőben /csizmában)


Nagyon halas lennék tapasztalt Anyucik ha adnatok tippet !


Köszönöm a válaszokat !!!



2021. márc. 26. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Menekül.. :D hát megfogod és raadod.


Ha kint számára szórakoztató dolgokat csináltok, amkhez cipő kell, mert csak úgy mentek ki és csak úgy tud szaladozni, előbb utóbb össze kell, hogy kösse a jó élmény feltételeként.


Fiam 11 hónapos korától jár kint is, re des cipőben, eleinte bent adtam rá, majd kicsit kint, egyre többet stb, de hiába furcsállta, nagyobb volt a felfedező vágya. Ő vásárlásnál is sétált velünk, szemlélőként nem annyira élvezte, szeret részt venni mindenben.


Attól, hogy műsorozik ne félj, akkoris add rá, vidd ki és tereld el a figyelmét. Keressetek ágat, követ, jatszatok kutyával, macskával ilyesmit. Ha arra figyel, muszáj lesz lépkedni közben szerintem és előbb utóbb jó lesz.


Azért más fél évesen mar elég nagy ehhez.. Rég kint kéne szaladgálnia, kivéve ha feszkó és kényszer veszi körbe.

2021. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Barefoot
2021. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia ! Köszönöm szépen a válaszod ! Hat megpróbálom hogy egyszerűen erőszakkal rá adom azt gyorsan ki az udvarra , vagy épp már udvaron adom rá ... az igazság az hogy ugyanígy vagyunk a zoknival 🤦🏻‍♀️😁 azt se viseli el!

Itthon simán harisnyaban van pont ezért ! Mert mire rá adom az egyik lábára a zoknit és kezdenem a másik lábbal már le is vette a zoknit arról a lábáról !


Nem tudom és nem értem mi ez nála !

Nincs feszko , jó a hangulat ... egyszerűen nem értem !


Es igen itt a jó idő már kint kene pörögnie , jó mondjuk házon belül elég aktív mezítláb ... gondolom kint is az lenne csak ez a cipő dolog ...


Komolyan ilyenről meg nem hallottam mint az én gyerekem 😅🤦🏻‍♀️

2021. márc. 26. 15:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bent szerintem ne adj rá semmit. Az enyémek is cipő nélkül szerettek lenni odabenn, rádtam,levette ezt játszottuk 100x egy nap. 2 éves most a kicsi, benti cipőt már elviseli.


Kintre hajlékony talpú cipőt keress, abban biztonságosabban érzik magukat.

2021. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2.-es köszönöm ennek utána olvasok!
2021. márc. 26. 15:42
 6/13 A kérdező kommentje:

4-es

Igazad van amúgy , kicsit nem tudtam mit gondoljak ...

van aki azt mondja kellene benti cipő néha napközben hogy legyen a lábán van aki azt mondja nem kell bentre cipő ... anyósom lerágja a fülem hogy bent már rég (fel éve) kene hogy cipő legyen rajta néha ... a lányom 2 honapja indult el, 2-3 hete egyre stabilabb a járása előtte csak kezemet fogva! Minek adtam volna cipőt a 4kezlab maszo gyerekre a házba 🙀 na mindegy lehet akkor most nem lenne bajom ezzel !

én inkább nem adnék /és nem is adok rá bent cipőt mivel esélytelen rá adni ! Szóval egyetértek veled !

Köszönöm a válaszod !

2021. márc. 26. 15:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a nagyszülők nyomatták ezt a benti cipő dolgot :) Védőnőt kérdeztem azt mondta ha egészséges a lába akkor ne eröltessük a benti cipőt pláne ha utálja. És amig nem tud magától járni addig meg ne is adjunk rá semmit bent.


4es.

2021. márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bentre nem kell semmi, minél többet jár mezítláb, annál jobb.


Kintre olyan cipő kell, aminek hajlik a talpa és ha nincs baja a lábának, akkor olyan ami nem tartja külön a bokát, hogy a bokaszalagok szépen megerősödjenek maguktól. Ha ezt egy külső eszköz elvégzi helyettük (bokatartó cipő) azzal csak háráltatod.

2021. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmes szép cipőt adj rá. Mi liliputival kezdtük. Nem lett semmi baja, hogy nem fogta a bokáját.
2021. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8as válaszoló , köszönöm ! Eddig mindenki azzal tömte a fejem hogy olyan cipőt nézzek ami a bokáját fogja rendesen ! 😓


9-es neked is köszönöm !

Megfogadom a tanácsotokat 💖

2021. márc. 26. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!