Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is alkalmi süket a...

Másnak is alkalmi süket a kisgyereke néha? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolom másnak is van olyan problémája, hogy a kisgyereke egyszerűen mintha nem hallaná meg, amit mondanak neki.

4 és fél éves kisfiam nagyon okos, rendkívül választékosan beszél, kreatív, tényleg nagyon ügyes kissrác. Viszont mintha olyan korban lenne, hogy ha szólunk neki, hogy "vedd fel a cipődet", vagy "öltözz fel", "mosd meg a fogad", akkor úgy tesz, mintha nem hallaná. Van, hogy 3-4szer kell rászólni, hogy nagynehezen elkezdje, utána még 1-2szer szólni, hogy fejezze is be, amit kérünk.

A hallásával semmi gond, még suttogásunkat is meghallja másik szobából :D

A gond nem az, hogy nem szófogadó, mert az, hanem mintha ilyenkor el lenne varázsolva teljesen: hallja, amit mondunk, csak nem figyel rá.



2021. márc. 30. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm gimiben mesélte, hogy egyszer elvitte az anyja hallás vizsgálatra, amúgy semmi baja, csak gyerekként ő is szelektív volt. Akkor ezt nagyon furának gondoltam, szinte nem hittem el.


Aztán a saját gyermekemnek orrmandula műtétre volt szüksége, mert már a hallása is romlott a sok felső légúti betegségtől. Műtét után visszanéztük és rendben volt a hallása. Aztán 1,5 évre rá néha úgy éreztem biztos baj van még a hallásával és a védőnőt kértem meg, nézzünk ra6. Tökéletes. De mondom néha nem hallja meg, vagy mondja is hogy nem hallottam hogy szóltál. Amikor mondta a védőnő ebben a korban simán siketnek tettezik magukat, vagy annyira elvannak a világunkban hogy kb fel sem veszik hogy szólunk akkor eszembe jutott a régi történet és nagyot nevettem magamon.

Amúgy ilyenkor úgy kell kérni őket hogy a szemünkbe nézel és egyszer elmondod úgy hogy biztos rád figyel. Így tuti meghallja meg is érti persze nem biztos hogy megcsinálja :)

2021. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém is azt hallja meg amit akar, 7,5 éves
2021. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
2 évesem ugyanez
2021. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
5,5 éves. Ugyan ez. Úgy belemerül a gondolataiba h se lát se hall.
2021. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

A gyereken a fül néha csak dekoráció.


Viszont ha valamire nagyon figyel közben, akkor nem csoda ha nem hallja amit mondasz. Én pl olvasás közben nem hallok, mert minden hangból alapzaj lesz akkor. :D

2021. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor ezen mennyire érdemes aggódni? Hogyan lehet rajta javítani? Nem szeretnm, ha a suliban is figyelmetlen lenne, főleg, ha mellette amúgy okos.

2021. márc. 30. 13:06
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez meg rosszabb is lesz :)

Ilyenkor erejesen kell szolni, es kizokkenteni abbol amit csinal.

2021. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Ezen változtatni nem tudsz. Azt hallja meg, amit akar. Mond suttogva, hogy kérsz csokit és meghallja. :)
2021. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

A figyelemhiány nem ez. Ezen kár aggódni, minden gyermek ilyen. Ezen ne pörögj, a suliban meg fogja hallani amit mondanak neki. Nem ettől lesz figyelmetlen. Illetve az elején biztos lemarad ez az, házi, füzet stb. De nem azért mert nem hallja, hanem mertazt is meg kell tanulniuk, hogy van feladata, felelőssége annak mulasztása következménnyel jár , van holmia amit rendben kell tartani. Simán lehet, hogy felirja, de nem tartja fontosnak, gondolja ráer még vele. A holnapra kell az holnapra kell és nem majd valamikor.

4,5 évesen még nem kell messzemenő következtetéseket levonni a sulis munkamoráljára, suli előtti 3 hónapban is fejlődhet annyit idegrendszerileg, hogy a figyelme megérik a sulira.

2021. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Valahol olvastam, hogy amikor nem hallgat rád, kérdezd meg tőle, hogy "kérsz egy szelet sütit?" és ha felkapja rá a fejét, akkor tényleg nem a hallással van gond. :D
2021. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!