Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tervezitek, hogy a gyereketeke...

Tervezitek, hogy a gyereketeket már kiskorától elkezditek taníttatni zongorázni vagy hegedülni, vagy már taníttattátok? Mi a véleményetek a korai zeneoktatásról?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 23:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem, majd ha ő akar
2021. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Ó, sok mindent terveztem én, miután mindent összeolvastam arról, hogy "3 év után már késó"... Zenetanulást, sportot, nyelvtanulást. Gondoltam, hogy én leszek majd a zseniális szülő, aki minden jót megad a gyerekének, amiből kimaradtam :)

Aztán koppantam és fentiek helyett gyógytornára hordtam, hogy megtanuljon járni, aztán beszédindításra, majd logopédushoz....

Második gyerekünk egészséges, de eszembe se jutnak a régi "terveim". Maradjon egészséges, előbb tanuljon meg a saját nyelvén, szaladgáljon szabadon, ráér sportot választani és a finommotorika természets fejlődési ütemébe se fogok beleavatkozni korai hangszerhasználattal (egyébként is furulyával kezd minden zongorista is).

2021. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Kislányom most másodikos, elsős korában kezdett furulyázni. Mindig is imádta a hangszereket, apukája gitározik tehát volt kitől örökölni :D Elvittem zenesuliba és ott is a furulyát javasolták. Nem érzem úgy, hogy megterhelő lenne neki, már várja mikor mehet újra zenesuliba, szóval nekünk bejött. Az hogy később milyen hangszert választ pedig az ő döntése.
2021. ápr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
A Fiam zongorázik 2 éve. Elsőben nem akarta még, annak ellenére, hogy érezhetően zenésznek született, 3-4 évesen már játszott xilofonon. Másodikban kedvet kapott, azóta az élete része. Nálunk kivált minden kütyüt, állandóan a hangszer előtt ül, a zenesuliban is ki van emelve. Szereti a szolfézst is ráadásul.
2021. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hat évesen kezdtem klarinéton tanulni, epső hallásra beleszerettem a hangszerbe. Nyolc évesen mondtam ki, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, és jelenleg diplomás hangszeres előadóművész vagyok.


Erőltetni semmiképp sem szavad a zenetanulást. Ha a gyerek úgy érzi, hogy szeretne hangszeren játszani, akkor kell elkezdenie. Természetesen lehet efelé terelgetni, de ha nem igazán érdekli, akkor felesleges ráerőszakolni.

2021. ápr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Akkor érdemes vinni, ha majd ő akarja. Fiam dobosnak készül. Jazz dob tanszakon fog tovább tanulni. 2. év elején kezdte. 3. félévkor kezdett zongorázni. 5 éves kor előtt nem sok érteme van hangszert tanunlni.
2021. ápr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem,lányom ovis korától imád sportolni,mozogni,kirándulni.
2021. ápr. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem mondhatnám muzikálisnak a családunkat, nálunk teljesen más a csapásvonal, így szinte biztos, hogy nem tanul majd hangszeren a gyerek.
2021. ápr. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk zenész a fél a család mégis mindenki csak általános iskolában kezdte a zenetanulást. Itt óvoda végén maximum szolfézs van amin megtanulnak ritmusra tapsolni és szolmizálni, ilyen esetben elsőben is kell járni elsőben is előkészítő szolfézsra, ahol megtanulnak kottát olvasni és csak utána (leghamarabb 2. osztályban) lehet hangszerre menni.


Csak a fúvós hangszerek tanulnak először furulyázni, de azok se mind. Fuvolát a tesóm furulya nélkül kezdte, én hegedűltem 3. és 4-es koromban, de nem szerettem, úgyhogy abbahagytam. A zongorások nem furulyáznak először rögtön zongorán kezdik. Talán 6-7 év után lehet alapvizsgázni. Aki zenei irányba szeretne továbbtanulni annak van direkt zenei szakközépiskolai (most épp nem tudom milyen csoda nevét találtak neki ki) , ahova akkor lehet menni ha befejezte az általános iskolát, szóval azzal hogyha 3 évesen kezdenék el ritmusra tapsolni tanítani 6 éves kor helyett semmivel se lenne előrébb, az általános iskolát ígyis-úgyis el kell végeznie hogy tovább léphessen.

2021. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjem (és a fél családom) zenész/zenetanár.

Eszünkbe se jutott, hogy a gyerekünknek kötelező lenne a zenetanulás, de mivel ilyen közegbe született, hagyjuk, hogy ismerkedjen a hangszerekkel. 2 éves, és imád gitározni, zongorázni, trombitálni. Nem ismert dallamokat játszik rajta, de érdekli a dolog, ami az ő korában pont elég.

Ismerős kislánya 4 évesen kezdett érdeklődni a trombita iránt, most korosztályát messze meghaladó tehetség. Ehhez az kellett, hogy ne a szülők erőltessék a hangszert, hanem ő maga válassza ki.

Főleg most, az online oktatás alatt bele látok a férjem munkájába, és van ahol kínszenvedés az egész óra: gyereknek és tanárnak egyaránt. Évek óta nem haladnak, nem érdekli a gyereket a zene, de kötelező járnia, mert apuka mindig is szeretett volna hangszeren játszani. Siralmas látvány a szenvedésük!

2021. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!