Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl korai félelem érzet? Hogy...

Túl korai félelem érzet? Hogy javíthatok rajta?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves és a kortársaihoz képest rettentően óvatos. Amíg nem biztos benne, hogy valami biztonságos, nem próbálja ki, hiába látom rajta hogy szeretné. Legyen ez egy nagyobb csúszda, létrás mászóka, stb. Ez tudom, az én hibám. Olyan helyen lakunk, ahol sokan jönnek-mennek az udvaron, gyakran nehézgépek is. Olyan területek is vannak, ahová beeshet, megütheti magát. Mivel ez egy cég, inkább megtanítottam arra, hogy ha autót vagy nehézgépet lát, irány a pázsitra, és hogy hová nem mehet mert baja eshet. Volt olyan is, hogy egy séta alkalmával ő húzta le az útról a szomszéd kisgyereket, mert jött egy kocsi, az anyja meg épp telefonált.
2020. máj. 2. 07:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Valahol örülök is neki, hogy óvatos, de azt hiszem, sokmindenből kimarad és lassabban csinál meg feladatokat pont emiatt az óvatosság miatt. Mit tehetnék hogy bátrabb legyen?
2020. máj. 2. 08:22
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Szóval a kérdés, hogy hogy tudnád elrontani?

Csak mert ez a normális, hogy egy 4 éves már tudja, hogy nem minden veszélytelen.

2020. máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Túl óvatos, ezen kéne változtatnom. Míg a barátai rohannak a lépcsőn fel-le, mászókáról lógnak fejjel lefelé, addig ő háromszor meggondolja, hogy menjen-e.
2020. máj. 2. 08:43
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Ő a normális...
2020. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sehogy. Én is ilyen voltam, nem mertem csúszdázni, hintázni, féltem a magasban, nem másztam fára, magasabb mászókára. És a mai napig félek a magasban, és óvatos vagyok. Engem nagymamám tanított mindig arra, hogy minden nagyon veszélyes.
2020. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az én 2,5 évesem egy szélvész. Komolyan azt se tudom hogy élte túl eddig, de én pl rohadt büszke voltam mikor rákiabált a dupla olyan idős szomszéd gyerekre, mert ő azt játssza az apjával, hogy a robogó autó mellett biciklizik. A fiam meg kikiabált neki, hogy vigyázzon mert meg fogja ütni az autó. Vagy annak is nagyon örülök, hogy megáll a padkán és még ha léhán is de körül néz és mondja körülnézek nem jön autó mehetek.

Szerintem ne aggódj ezen idővel könnyebben fel fogja tudni mérni az igazi veszélyhelyzeteket.

2020. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!