Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztis gyerekkel séta?

Hisztis gyerekkel séta?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk és naponta kétszer sétálni megyünk a két hónapos és másfél éves kisfiammal, viszont a nagyobb van hogy hisztisebb és egyszerűen nem bírok vele hogy ott a kicsi is. Hordozókendőben szoktam vinni, a nagy pedig sétál (bababakocsiban egy éves kora óta nem szeret ülni), de ma is például üvöltött ha fogtam a kezét és véletlenül sem akart arra menni amerre kértem. Az lett belőle, hogy hazafele gyakorlatilag végig rángattam az úton a kezénèl fogva, mert nem akart jönni. Kívülről ez biztos nagyon rosszul nézett ki mert többen furcsán néztek ránk és nagyon rossz volt, hogy végig üvöltött. Ti hogy szoktatok két kis korkülönbséges gyerekkel sétálni és hogy kezelitek a hisztiket?
2021. ápr. 3. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan rész, ahol el tudod engedni kicsit a nagyot? Pl egy park, ahol mehet, amerre akar? Szerintem elég sok gyerek hisztik, ha kicsit sem mehet szabadon, amerre szeretne és nem nézhet meg 5 kavicsot jó alaposan.
2021. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szabadon mehet az út nagy részében, mert szerencsére erre nincs nagy forgalom és a járdán marad. Akkor van probléma csak ha egy adott irányba kellene menni vagy például átmenni az úttesten, ilyenkor szoktam csak a kezét fogni, de valamikor ezt sem viseli jól.
2021. ápr. 3. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire rühelli a kezed fogni, én vennék ilyen célra való hámot. Ezért lehet, hogy meg fognak szólni, de ha a gyereknek ez a jobb, akkor szerintem ne törődj vele. Nekünk olyasmi volt, mint itt a képen:

[link]

2021. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
3as jót mond. Sokan ki vannak bukva a "pórázon", de még mindig inkább ez, mint hogy kirohanjon az útra, és gázolja valami. Lehet, hogy hülyén néz ki hámmal, pórázon sétáltatni egy gyereket, de még rosszabbul néz ki egy kamion kereke alatt az a gyerek. Akik lehordják azokat, akik ehhez az eszközhöz folyamodnak, azoknak általában szobanövény gyerekük van, aki automatán működik, vagy soha nem voltak még egyszerre több gyerekkel az utcán.
2021. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Árulnak karkötős "pórázt". Az lehet nem olyan feltűnő, mint a hám.

Egy triciklit nem élvezne?

2021. ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt csinálta a lányom is. De egy idő után megtanulta és már nem hisztizik, ha megfogjuk a kezét, hogy átmenjünk az úton. A tricikli szerintem is jó opció lehet.
2021. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat valószínű elmennek a legközelebbi parkba vagy elkerített helyre és hagynám hogy ott kielje magat. Addig setalgatnek a kicsivel. De persze ez az oda-vissza utat nem oldja meg, azt majd csak az idő fogja. Szoval ha van ilyen hely a közelben akkor odamennek ha noncs kocsival elmennek az első ilyen helyre.
2021. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is a tricikli (tolható) oldotta meg a hisztiket. Parkban rohangál,elfárad, be a triciklibe, nincs hiszti.

A póráz is jó ötlet, nekem is van, hatizsákra tehető karabineres.

2021. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Amennyiben van időd, nem siettek, illetve nincsenek mentális problémái a gyereknek akkor abban a pillanatban, hogy elkezd hisztizni ülj le vele, és próbálj vele beszélni, hogy miért csinálja ezt, és ha nem tud rá épkézláb magyarázatot adni, nem fáj semmi, akkor pedig büntetésből üljetek 5 percet, úgy, hogy nem csinálhat semmit, ne legyen semmi a kezeügyében, mindezt előre magyarázd el, hogy ez a következménye annak, hogy ha nem szépen sétál.

Letelik az öt perc, indulhattok tovább, és amint újrakezdi ismételd meg a fentit. Néhány alkalom után rendkívül frusztrálni fogja a várakozás, és rá fog jönni, hogy amennyiben nem viselkedik megfelelően, annak következményei vannak.

Ha üvölt a padon, mert idegesíti, hogy nem csinálhat semmit, akkor ne figyeljünk oda rá, és hívjuk fel a figyelmét, hogy ezzel a viselkedéssel csak tovább fog rontani a helyzetén, de ha megfelelően viselkedik, akkor mehettek tovább a játszóra.


Én a fenti "eltereléseket" nem javaslom, ezek csak elfedik a problémát, a gyerek nem szocializálódik megfelelően, és máshol fog kijönni a hiszti. Ezekre nem az a megoldás, hogy tegyünk alá egy triciklit, hogy csöndbe maradjon. Ez kb. ugyanaz a szint, mint amikor beülteted a tv elé, hogy ne nyaggasson.


Ha szakember véleménye érdekel, akkor Vekerdy-nél kutass a témában.

2021. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!