Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis korú gyerekkel hogy...

Ovis korú gyerekkel hogy telik egy napotok ha nem jár most oviba?

Figyelt kérdés

#Óvodás, gyerek, karantén,
2021. ápr. 4. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Egy 3,5 és egy 2,5 évessel vagyunk itthon, mi őszintén élvezzük, hogy nincs ovi. Segítenek főzni, a kertben ültetni, gazolni, locsolni, a tyúkoknak és a cicának enni adni, stb. Sokat játszom is velük, de segítenek is, ha meg olyan dolgom van, amit nem tudok velük, akkor beülnek apa mellé home office-ba rajzolni. 😊
2021. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Mi szülők home officeban dolgozunk, amiről sokan azt gondolják hogy egy áldás, de azért az sem olyan marha jó gyerekekkel.

Az otthoni munkavégzés nem azt jelenti hogy lehet lebecolni, hanem a napi munkad mellett még felugyelj és köss le 1-2-3 gyereket. Nekünk pokoli nehéz, mert a gyerekek nagyon unjak magukat, unjak egymást, mindenen osszevesznek. Már reggel ingerultek egymással mert állandóan össze vannak zárva. Nyilván ettől mi felnőttek is feszultebbek vagyunk és még mellé ott a munkank. Egy kis-es egy nagycsoportos van itthon.

Ezek dacára sem vinnem őket ugyeletbe, mert féltem őket most nagyon. Ha be lesznek oltva a pedagogusok, majd akkor megyünk oviba.

A napunkban itthon is vannak fix pontok, pl reggeli, ebéd, alvás(már csak a kicsi alszik), uzsi stb. De ami ezek között történik az a tulelesert folytatott küzdelem, az örök "foglaljatok el magatokat szép csendben mert anya-apa dolgozik"....

2021. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

5,5èves -4èves -22 hós fiúk.

Kikèszültünk idegileg...

Reggel felkelnek a reggeli katasztrófa. Válogatnak, pedig nincs ezer fèle elèjük rakva, minimum az egyik kiönti a vizet/teát/tejet. A közèpsőnek mindenèrt ötvenyzer kell szólni, mert nem hajlandó öltözni, pakolni. Kitalálták, hogy egyedül nem mernek elmenni pisilni, mert egy sárkány van a fürdőben, folyton kísèrgettni kell Őket.Ha valamit csinálok, mondjuk berakok egy mosást, addig az összes játékot kiborogatják, utána az egèsz nap abból áll, hogy próbálom összesuedettni Velük. Dèlelött ês dèlután os kiviszem Őlet biciglizni, motorozni. Ebèd megint katasztrófa, vacsora szintúgy. Ezt nem szeretem, azt szedd ki belőle, ha Ő nem eszi meg èn sem stb. Mire rendbe teszem a konyhát kb jön a következő étkezés és megint, mintha hurrikán csapott volna le nálunk. Egèsz nap mosok, ruhát hajtogatok, etetek, pakolok, mosogatok, pelenkát cserélel, ruhát cserélek, f]ütdetek, altatok, könyörgök, kiabálok egy cseszett ördögi kör az egèsz.

Azt hiszem kicsit kikèszültem, bocsi...

2021. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Huh utolsó, hál istennek nekem csak egy fiam van de még ő is sok néha. Többet nem tervezünk, én nem bírnám idegileg
2021. ápr. 4. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Középsős és nagycsoportos lányok.

Én reggel lejövök dolgozni home office-ba, nekik kikészítve a ruhájuk. Ha felébrednek, jatszanak egy sort az ágyban, aztán felöltöznek és lejönnek reggelizni.

Lent megcsinálom a hajukat, reggeli után, segitek nekik fogat mosni, ha kell, aztán visszamennek játszani.

Ha jó idő van, kiküldöm őket az udvarra játszani, ebédkor szólok, hogy jöjjenek, utána megint csinálnak, amit akarnak :)

3 körül végzek a munkával, akkor foglalkoznék velük, de általában elfoglaltak valamivel, ezért csinálom a saját dolgom.

2021. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1,5 és 4 évesek, én még szerencsére gyeden. 7:30 kelés, (ha korábban, akkor még reggeli torna is van éves előtt) 8 reggeli, aztán én takarítok, ők együtt játszanak. 10kor gyümölcs, utána 1 óra kint, aztán együtt ebédet főzünk, 12 ebéd, aztán a kicsi alszik, a nagyot nem tudom elaltatni, mesélek, úgy fekszik kb 45 percet (ha nagyon fáradt vagyok, mesét nézhet), aztán "iskolásat" játszunk (foglalkoztató füzet, színező) 14:00 kicsi kel, bent játszunk, kézműves, társas, építő stb. 16:00 uzsonna, aztán kimegyünk a játszira 6-ig, utana vacsi, fürdés, 8-kor esti mese, alvás. Jól megvagyunk, csak a gyerek társaság hiányzik.
2021. ápr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as mintha a saját napom olvastam volna 😀

Nem is merek nyilatkozni.

Megjegyzem 6 éve vagyok itthon, a 3. gyerkőc most lesz 3 idén, a legnagyobb 6 🙂 a középső 4 éves.

Örültem mikor a 2 nagyobbnak elkezdodott az ovi, de hát nem különb a helyzet így a vírus helyzet miatt.

2021. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es èn is 6 ève vagyok itthon. Ősztöl megyel dolgozni. Szerintem furám fognak nèzni a munkatársak, hogy oda megyel "pihenni", mert kb olyan lesz 3 fiú mellől elmenni dolgozni, mintha welneszezni mennèk...
2021. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!