Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idős korban várható el...

Milyen idős korban várható el egy gyerektől, hogy normálisan érjen egy állathoz?

Figyelt kérdés
Bátyám fia 19 hónpos. Folyton üti és tépi a kutyát, rángatja a nyakörvét, rálép a fejére, átmászik rajta. Szegény kutya csak tűri, nem panaszkodós fajta, de én aggódom, hogy ez később rosszabb lesz. Na meg ha egyszer egy kevésbé türelmes kutyára ver így rá, annak nem lesz jó vége. Nem kellene ilyen korban finomabbnak lennie? Vagy legalább miniüálisan tisztelni az élőlényeket? Meddig kell néznem, hogy üti a család kutyáját?
2021. ápr. 5. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Rászólnak? Nálunk a másfél éves imádja a macskát, mégis van hogy elkezdi rúgni. Nem tudjuk miért csinálja, de mi mindig rászólunk, megfogjuk a lábát. Minden alkalommal elmagyarázzuk, hogy nem szabad mert fáj a cicának.

De egyébként többnyire bújik hozzá meg simogatja. A kezdetektől erre tanítjuk, hogy nem szabad bántani

2021. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Olyat lekevernék annak a k*baszott kölyöknek, hogy kitörne a nyaka. Fú de felhúztam magam...
2021. ápr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mi is próbáljuk, de ha pl üegfogjuk a kezét és simogatnánk vele a kutyát, mutatva hogy ísz szabad, akkor folyton markolászni próbálja a szőrét. A kutya nagytestű, nagyobb mint a gyerek, így sokszor ráhagyják. Ez napi párszori 2-3 perc zaklatást jelent a kutyánka. Szerencsére nincs annyira rákattanva.
2021. ápr. 5. 08:58
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem szabadna ráhagyni akkor sem ha nagy meg jámbor a kutya. Így nem tanulja meg. Már rég megtanulhatta volna hogyan simogassa.
2021. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Másfél éves kicsi ehhez szerintem, mindenre nektek kell vigyázni, a kutyára, de a konnektorra is. Az én lányom hamar megtanulta, talán sose tépte a kutyát, de ő ilyen személyiség, unokatesoja lassan 3 éves, de még mindig ilyen lökött, de ő is abba fogja hagyni. Másfél évestől irreális elvárás. Egyébként észrevettem a macskámon, hogy mindent hagyott neki, amíg kicsi volt, érzékelte, hogy kisgyerek, most már ráfúj ha mondjuk a fenekénél simogatja.
2021. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Ő még kicsi, nem érti meg, hogy ez a kutyának nem jó.

Éppen ezért a szülők felelőssége, hogy fizikailag megakadályozzák, hogy bántsa a kutyát, vagy bármely más állatot. Meg kell fogni a gyereket, és el kell vinni onnan. Ha hisztizik, akkor is, és közben folyamatosan magyarázni kell, hogy ez nem jó, ez fáj a kutyusnak, ezt nem szabad csinálni. Ha a gyerek fejben megérik rá, meg fogja érteni.

Közben persze egy percre sem szabad a kutyával felügyelet nélkül hagyni!

A legtürelmesebb, legjobban nevelt kutyánál is elszakadhat a cérna, és még ha nem is akarja tényleg bántani a kisgyereket, csak odakap neki, azzal is egy ilyen picinek nagyon súlyos sérülést okozhat. És akkor persze a kutya lesz a hibás, pedig valójában a gazdái azok.

Nekem a kis unokahúgom kb. három, három és fél éves korára értette meg, hogy mi az, ami a kutyának kellemetlen, és amit nem szabad csinálni. Ő nem akarta amúgy bántani a kutyát, csak kíváncsi volt, minden kisgyerek, és meg akarta közelebbről vizsgálni a fülét, szemgolyóját vagy épp a nyelvét... Most már nagyon szépen játszik vele, de természetesen így sem maradhatnak kettesben soha.

2021. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem tanítják meg, akkor semmilyen idős korban.

Ez nem úgy megy, hogy betölti az X évet és akkor átkattan és hirtelen érteni fog a kutyákhoz.

Meg kell tanítani hogy érhet hozzá, hol érhet hozzá, milyen jelei vannak ha a kutyának nem tetszik és addig amíg nem tudja, nem engedni hogy szabadon gyapulja.

Egyébként egy jól nevelt 2, de egy 3 éves se megbízható ilyen szempontból. Ha tudják is, hogy mit lehet, még kicsik ahhoz hogy mindig be is tartsák. 100 %-osan figyelni kell.

2021. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És mégis hogy tanítsuk? Mint írtam, ha a kezét fogjuk és mutatjuk hogy kell, akkor is csak tépné, és nem érti, hogy nem kell mozgatnia az ujjait. Ha meg elbarikádozzuk a kutyától, mert folyton cseszteti akkor soha nem fogja megtanulni mit szabad.
2021. ápr. 5. 09:18
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, a te kutyád? Akkor sajnos neked is oda kell figyelni, lehetőség szerint nem odaengedni a gyereket hozzá, mert ha egyszer elege lesz a kutyának és nevelő célzattal odakap, acsak titeket fognak hibáztatni. :/

Nem lehet elkerülni a találkozásokat egyelőre?

2021. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem az én kutyám. A szüleimé. De a bátyámék a szüleimmel laknak. Én akkor látom mindezt ha itt vagyok. Kb nekem van a legkevesebb szavam, mert sem a kutya, sem a gyerek nem az enyém, volt, hogy rászóltam a gyerekre, de akkor meg jött az értetlenkedés, hogy mit izélek most nem is volt olyan durva.
2021. ápr. 5. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!