Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez baj lehet? Ha megyünk...

Ez baj lehet? Ha megyünk orvoshoz említsem neki?

Figyelt kérdés

Fiam 2.5 éves múlt februárban kb 1-1.5 hónapja vettem észre hogy amikor beszél és kicsit izgatott hátra kap a fejéhez olyan igy kivülről mint egy akaratlan mozgás. Nem mindig csinálja de ma pont csinálta és elgondolkodtam rajt lehet bajt jelez?

Amugy értelmes, okos persze dac és a hiszti azért nála is van.


2021. ápr. 11. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megemlíted az nem baj. Majd mond rá valamit. Ha nem baj megmondja és megnyugszol, ha meg baj akkor tudtok róla és lehet vele foglalkozni. Nem?
2021. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze ez igaz. Igazából azért irtam ki hát ha van valaki akinek a gyereke csinálta ugyan ezt és tudja miért.
2021. ápr. 11. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet, legtöbbször nincs jelentősége akkor, ha csak ez az egy jel olyan, ami lényegesen gyanúsnak hat. Főleg ilyen piciknél nem valószínű, hogy problémára utalna. A tik előfordul kisgyermekeknél olykor. Önmagában nem feltétlen jelez bajt. Említsd meg a dokinak, ő látja (egészében mint cselekvése, reakciói, teste, mozgása stb) is a gyermeked, nem úgy, mint mi.


Tehát hiába tudná egy másik szülő, hogy az ő más gyemreke miért csinálta, a tied nem biztos, hogy amiatt teszi.


Még az ovisok is izgatottan szoktak beszélni, sokszor tagolatlanul, pl váratlanul vesznek levegőt sok esetben, mondat közepén, akár ott, ahol nincs hangsúly. Van, hogy szó közepén. Ez hasonló, mint az izgatott mozdulat.


De az, hogy összefügg-e valamilyen problémával vajon, ahhoz látni kellene őt, lehetőség szerint megfigyelni legalább egy fél órát. De van, akiről első ránézésre valószínűsíteni lehet, hogy nincs problémája.


Olyan eset is van, ami még nem diagnosztizálható (ha még életkorisajátosságról van szó), csak később.

Bár a gyermeked már 30 hónapos, ha jól értem.


A lényeg, hogy önmagában ez -a legtöbb esetben- teljesen természetes dolog kisgyermekeknél, még tíz évesnél is általában.

2021. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. ápr. 12. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!