Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős fiamnak kötelező a...

Elsős fiamnak kötelező a maszk az órákon, így napi 5-6 órát rajta van. Este amikor hazajön iszonyatosan büdös az orrcimpája és ragacsos piros. Mit kenjek rá, vagy vigyem orvoshoz? Nem fáj neki de érezni, hogy büdi.

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Jobb minőségű és/vagy kevésbé irritáló anyagból készült maszkot vegyél neki. Továbbá szoktasd rá, hogy ha folyik az orra, fújja ki. Annyi időre, amíg orrot fúj, nyugodtan le lehet hajtani a maszkot.
2020. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Mosd gyakrabban a maszkot és persze nem az egyszer használatos orvosi maszk kell, hanem normális anyagú. Sudocream-et kenhet oda magának.
2020. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Fújja ki rendszeresen, ne marja ki, ami odacsorog. Ha tényleg büdös, reggel-este fertőtlenítsd, aztán kend valami hámosítóval, mint pl. a popsikenőcsök. Textil maszkot hordjon és minden nap tisztát vegyen fel.
2020. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Minden nap tiszta maszkot kap, ebéd után cseréli. Fekete maszkjai vannal gyerekmerek c&aban vettem oket. Folyamatosan mosom is.

Koszi a sudocreamet kiprobalom

2020. dec. 4. 13:59
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Most engem le fogtok pontozni, de én inkább nem engedném iskolába! Az, hogy egy elsős gyerek napi 5-6 órát maszkban legyen, ezerszer rosszabb mintha elkapna valamit. Folyamatosan szívja be a szén dioxidot, a bacis, büdi maszkot.. egyáltalán nem egészséges, és nagyon szomorú hogy kötelezővé tették nekik. Az immunrendszere annyira le fog gyengülni...

De ha már muszáj, minél jobban szellőzzön, a mosható annyira vastag, hogy nagyon rossz benne levegőt venni, még az egyszerhasználatos is jobb egy kicsit. Sokat próbáltam ki, mert én nagyon nehezen viselem el, de eddig a legjobb az eldobható volt.

2020. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, talán ez a cél, hogy még több beteg legyen. Ausztráliában pl nem kötelező a maszk, nem is hordják az emberek, még sincs több fertőzött, haláleset meg a júniustól-augusztusig terjedő téli hónapokban se volt sok. Én se engedném a gyerekemet maszkban iskolába, legyen már joguk levegőt venni.
2020. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Lassan egy éve téma már a maszkviselés, rengeteg orvos és egyéb szakember nyilatkozott erről és alátámasztotta bizonyítékokkal, hogy miért nem okoz a maszk se légzésproblémákat, se az immunrendszer gyengülését. Egy időben rendszeresen jöttek a falamra közösségi oldalakon ezzel kapcsolatos videók. Azt hittem, ezen már hónapok óta túl vagyunk, de ezek szerint még mindig vannak olyan tájékozatlan emberek, mint az 5-ös és a 6-os. Reménytelen az emberiség sajnos.
2020. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem akarok veled vitatkozni, de inkább a tájékozatlan te vagy, utolsó. Ne csak Magyarországból indulj ki, meg ne abból, amit szenzációhajhász média közvetít, mert vannak orvosok, akik pont az ellenkezőjét állítják, csak itthon el vannak hallgatatva.
2020. dec. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, csak szólok, hogy akikről beszéltem, pont hogy külföldi egészségügyi szakemberek. Magyarokat még nem is nagyon láttam felszólalni a témában, az a kevés anyag is, amivel találkoztam, külföldi videók magyar feliratos változata volt. Szóval ezt benézted.
2020. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

5-ös vagyok.

Utolsó, úgy gobdolod, hogy az órákig hordott maszk, ami alatt már beizzadtál, már a maszk is nedves, orrodból szádból mennek oda a bacik, s azok imádják a meleg nedves helyeket, remekül tudnak szaporodni ,stb. Ez egészséges?

2020. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!